AffiliateClub se mění na AffiliatePort, expanduje do zahraničí a představuje nový projekt Kutilo

Praha, 30. ledna 2020 – Affiliate síť AffiliateClub se po osmi letech fungování na trhu mění na AffiliatePort. Tuto změnu dnes prezentují na největší české e-commerce konferenci a veletrhu Reshoper, kde také představují své výkonnostní projekty. Jedná se o mezi e-shopy známý cashback portál Plná Peněženka, módní katalog Lookio a zcela nový srovnávač a vyhledávač produktů pro hobby segment Kutilo, na kterém spolupracují společně s FTV Prima.

Obrat AffilatePortu meziročně vzrostl o 52 %. Roční obrat vygenerovaný partnerům sítě a zmíněných projektů loni přesáhl 1,5 miliardy korun. Pro samotný AffiliatePort to znamenalo pětinásobný nárůst příjmů v Česku a na Slovensku dokonce šestinásobný. Klienti AffiliatePortu přitom stále častěji expandují za hranice Česka, do zemí jako jsou Polsko, Rumunsko, Maďarsko, ale patří mezi ně i inzerenti, kteří působí po celé Evropě. 

AffilateClub přistupuje k rebrandingu na AffiliatePort, pod vedením současné ředitelky Ing. Petry Bahounkové, která doplňuje: “AffiliateClub vždy spojoval inzerenty a publishery. Dnešní AffiliatePort však spíše než pouhý klub vnímáme jako přístav, který pomáhá nastartovat inzerentům zahraniční trhy. I v tomto roce se nadále budeme soustředit na pro nás stěžejní český a slovenský trh, větší důraz než v minulých letech však budeme klást i na zahraniční trhy. AffiliatePort má být pro naše partnery majákem symbolizujícím bezpečný a stabilní přístav na poli výkonnostního marketingu.” Dle jejích slov partneři AffiliatePortu při expanzi do zahraničí vnímají affiliate marketing jako skvělý způsob otestování trhu a možnost začít na něm prodávat bez velkých vstupních nákladů. 

Vlajkovými loděmi AffiliatePortu jsou jednička mezi cashback portály v Česku i na Slovensku Plná Peněženka, módní katalog Lookio a nově také srovnávač a vyhledávač produktů pro hobby segment Kutilo společně s FTV Prima. Kutilo startuje s deseti tisíci produkty v kategoriích zaměřených na vše okolo domu, bytu, zahrady, stavby i dalších kreativních koníčků. Každý měsíc přitom do srovnávače budou přibývat tisíce až desítky tisíc dalších produktů. Tyto projekty pak mají být garancí byznysu pro e-shopy. 

Letos máme za cíl posílit naši affiliate síť v zahraničí, podpořit byznys našich inzerentů v Čechách a na Slovensku a usnadnit jim rychlejší vstup na zahraniční trhy. Z toho důvodu jsme se rozhodli rebrandovat a chceme využít naši silnou flotilu výkonnostních projektů k posílení obchodů na stávajících trzích a nastartování nových,“ vysvětluje projektový ředitel Ing. Ján Makovič zodpovědný za nové projekty a inovace.

Značka AffiliateClub bude nadále fungovat jako servisní služba, která postupně zcela přejde na AffiliatePort. Za AffiliatePortem stojí česká digitální agentura 5DM, která se zaměřuje na výkonnostní marketing.