CA Immo pronajala 7 000 m² kancelářských ploch v administrativním projektu Mississippi House v Karlíně

 

  • Mezinárodní konzultační společnost ADASTRA bude prvním nájemcem v Mississippi House
  • Téměř 50 % kancelářského projektu Mississippi House je více než rok před svým dokončením předběžně pronajato
  • Budova směřuje k certifikacím WELL a LEED Platinum, které pouze potvrdí mimořádnou kvalitu vnitřního i venkovního prostředí

 

Společnost CA Immo podepsala nájemní smlouvu s mezinárodní poradenskou společností ADASTRA na pronájem 7 000 metrů čtverečních kancelářských prostor v budově Mississippi House v Praze 8, která je aktuálně ve výstavbě. Více než rok před svým plánovaným dokončením je Mississippi House pronajata z přibližně 50 %. 

V září 2019 zahájila CA Immo výstavbu Mississippi House a Missouri Park, dvou prémiových kancelářských nemovitostí v komplexu River City Prague. Kancelářský soubor ve vyhledávané pražské čtvrti Karlín nabídne celkem 20 750 m2 pronajímatelných prostor (objekt Mississippi 13 380 m2 a Missouri 7 380 m2). Dokončení výstavby obou budov je plánováno v létě příštího roku. Investice CA Immo dosáhne cca 66 milionů EUR. Společnost ADASTRA byla při této transakci zastoupena realitní poradenskou kanceláří JLL.

Vzhledem k velmi vysoké obsazenosti portfolia nemovitostí CA Immo Praha, silné poptávce po kancelářských prostorech a odpovídajícímu dynamickému vývoji cen v lokalitě je výstavba Mississippi House a Missouri Park důležitým strategickým doplňkem investičního portfolia CA Immo na pražském kancelářském trhu.

Za účelem zajištění nejvyšších standardů kvality zahájila CA Immo certifikační proces WELL Core & Shell (úroveň Platinum) pro oba kancelářské projekty. WELL Building StandardTM (WELL) je mezinárodně uznávaný standard pro zlepšování zdraví a pohodlí v budovách. Obě budovy budou také splňovat nejvyšší standardy trvalé udržitelnosti podle úrovně LEED Platinum.

„Jsme nejen developerem vysoce kvalitních kancelářských budov, ale také jejich pronajímatelem. Jelikož jsou naší prioritou dlouhodobé pronájmy, klademe zvláštní důraz na vytváření budov a prostor v nejlepším zájmu budoucích uživatelů. Díky velmi vysoké kombinaci certifikací WELL a LEED Platinum reagujeme na současné potřeby nájemců, kteří chtějí poskytnout svým zaměstnancům, spolupracovníkům a klientům atraktivní a zdravé prostředí spojené se silným závazkem k ochraně životního prostředí. Vysoká poptávka po našem projektu jenom potvrzuje správnost našeho konceptu,“ komentuje Václav Jonáš, ředitel CA Immo v České republice.

Mississippi House a Missouri Park doplní kancelářský areál River City Prague, který v současné době zahrnuje tři kancelářské budovy třídy A (Amazon Court, Nile House a Danube House). Obě nové budovy byly navrženy dánským architektonickým studiem Schmidt Hammer Lassen a navazují na vysoký architektonický standard celého areálu. River City Prague se nachází na Rohanském nábřeží přímo u řeky Vltavy a v blízkosti centra města.

Obě budovy Mississippi House a Missouri Park budou mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží určené pro parking s kapacitou 230 stání. Plánovaná je také úschovna kol a zázemí pro cyklisty včetně sprch. Součástí architektonického konceptu jsou mimo jiné ozeleněné terasy, flexibilně využitelné kanceláře s dostatkem denního světla a reprezentativní vstupní lobby. Vysokou energetickou účinnost budov bude zajišťovat inteligentní systém osvětlení s dynamickým řízením teploty chromatičnosti a intenzity světla, sledování hladiny CO2, pokročilá recyklace odpadů, sběr dešťové vody a využití tepelných čerpadel. Budovy jsou umístěny v atraktivní lokalitě obklopené zelení s výhledem na Pražský hrad. Karlín je dynamicky se rozvíjející pražská čtvrť s velmi dobrou infrastrukturou a dostupností včetně napojení na cyklistickou stezku. V blízkém okolí se nachází široký výběr restaurací, kaváren a kulturního vyžití. Další informace jsou k dispozici na:

www.mississippihouse.cz

www.missouripark.cz

O společnosti CA Immo Czech Republic

České portfolio CA Immo zahrnuje pět kancelářských nemovitostí situovaných na území hl. m. Prahy: administrativní komplex River City Prague s budovami Danube House, Amazon Court a Nile House, dále Kavčí Hory Office Park a od loňského roku také budova Visionary. Účetní hodnota českého investičního portfolia je cca 361 mil. euro (tj. přibližně 8 % z celkové účetní hodnoty všech nemovitostí ve vlastnictví CA Immo). Všechny kancelářské budovy CA Immo v Praze jsou oceněny mezinárodní certifikací LEED anebo německým certifikačním systémem DGNB, které posoudily jejich výjimečnou šetrnost k životnímu prostředí. 

O společnosti CA Immo 

CA Immo se specializuje na kancelářské nemovitosti v hlavních městech střední Evropy. Společnost pokrývá všechny činnosti v rámci komerčních realit včetně pronájmu a developmentu komerčních nemovitostí s využitím svých expertních znalostí. CA Immo byla založena v roce 1987. Je kótovaná na vídeňské burze cenných papírů v rámci indexu ATX.