Český blockchainový startup Tatum uzavřel první kolo investic

Startup Tatum, který firmám pomáhá s vývojem blockchainových aplikací, uzavřel první kolo investic. V řádu vyšších jednotek milionů korun do něj společně investovali fondy Grouport Ventures, které zastupuje Michal Ciffra a Jan Krahulík, a fond Tensor Ventures, zastoupený Martinem Drdulem a Romanem Smolou.

Vize Tatum je jednoduchá – startup si klade za cíl usnadnit firmám vývoj aplikací využívající blockchain, a to i bez jakékoli předchozí zkušenosti v této oblasti. Díky unikátní platformě Tatumu se vývoj aplikací zkrátí z běžných 12 až 18 měsíců na několik hodin, maximálně několik dní. 

Získanou investici Tatum využije na posílení prodeje a marketing. „Především v zahraničí explodoval zájem firem o blockchainové řešení. Investice nám pomůže identifikovat nejlepší vertikály, díky kterým pak můžeme rychle škálovat,” uvádí Jiří Kobelka, CEO Tatum. Startup se zároveň chystá na další kolo investic.

Startup Tatum pracuje pro klienty jak v České republice, tak například ve Velké Británii a USA. Významným klientem na domácí půdě je Česká spořitelna, ve startupu se ale věnují i projektům z oblasti tokenizace realitního trhu v USA, trackování v supply chainu, historie potravin, digitální peněženky nebo státní digitální měny. Další spolupráci se startupem zvažují jak významné finanční instituce, tak několik výrobních firem v oblasti automotive nebo gaming platforma, kterou používá více jak 20 milionů uživatelů.

Založení startupu Tatum má na svědomí Jiří Kobelka společně se Samuelem Šramkem, kteří s projektem začali v roce 2018. V současnosti ve firmě pracuje 10 odborníků. V lednu se k týmu přidal Graham Morgan, který je v roli CRO odpovědný za sales. Graham přichází z úspěšného B2B scale-upu AccessPay, ve kterém vybudoval kompletní šedesátičlenný sales tým a dosáhl až 3 000 % meziročního růstu revenue.