BaSys na AV Show Praha: špičkové reproduktory Elac Concentro S a sluchátková testovací místnost

BaSys CS, specialista na špičková audio a video řešení, představí na letošní výstavě Audio Video Show Praha nový model reproduktorové soustavy Elac Concentro S 507, která je určena pro nejnáročnější posluchače a využívá vlastností nejnovější generace výškového měniče JET. Zvuk této soustavy budou moci návštěvníci porovnat s nižším modelem Elac Carina. Expozici doplní další audio produkty značek Elac, Marantz a Pioneer. Pokoj označený jako Hi-res Coffee je koncipován jako poslechová místnost pro porovnání špičkových modelů sluchátek beyerdynamic, Pioneer a Bose. K vyzkoušení zde budou také sluneční brýle Bose pro poslech hudby.     

Praha, 11. února 2020 – Společnost BaSys, specialista a výhradní distributor audio a video produktů mnoha světových značek, vystaví poslední únorový víkend na výstavě Audio Video Show Praha v pražském hotelu Don Giovanni svá nejatraktivnější řešení pro poslech hudby.

Poslechová místnost se špičkovými reprosoustavami Elac

V hotelových pokojích číslo 302 a 304 budou moci návštěvníci porovnat zvukové vlastnosti dvou reproduktorových soustav Elac. Tento výrobce získal během své více než 90leté historie za své produkty a technologie mnoho mezinárodních ocenění. Nejvyšší vystavený model, Elac Concentro S 507, je novinkou na našem trhu a vyniká unikátním designem na vysokém podpatku a snoubí nejvyšší nároky na estetiku s ideálním tvarem optimálně znějící reprosoustavy a špičkovými technologiemi jednotlivých měničů. Jeho vpřed směrovaný koncentrický měnič s nově navrženým tweeterem JET 5c a hliníkovou kónickou středopásmovou membránou doplňuje další, krystalicky zalamovaný středový reproduktor, čtyři vysoce výkonné basové reproduktory s dlouhým zdvihem a velký basový reflexní port orientovaný směrem dolů. Reprosoustava disponuje vyrovnaným a nebývale velkým frekvenčním rozsahem 24 Hz až 50 kHz. Zdrojem signálu pro tyto reprosoustavy budou špičkové komponenty Elac Alchemy – audio kontrolér DDP-2 a koncový zesilovač DPA-2. Oba komponenty sdílí stejné šasi s překvapivě nízkou výškou, pouhých 5 cm. Audio obvody jsou navrženy jako plně symetrické, takže k propojení se nabízí jako ideální sada vstupů a výstupů XLR.

Druhá poslechová reprosoustava Elac Carina je nejdostupnějším modelem osazeným výškovým reproduktorem typu JET. Jedná se o první reprosoustavu s měničem JET, kterou navrhl americký konstrukční tým v čele s Andrew Jonesem, známým spíše zálibou v souosých středo-výškových měničích. Speciálně pro basový reproduktor této reprosoustavy byla navržena hliníková membrána s průměrem 13,3 cm ve tvaru složené křivky. Frekvenční rozsah reprosoustavy ELAC Carina je 46 Hz – 30 kHz. Zdrojem signálu bude první integrovaný Hi-Fi zesilovač Marantz PM7000N s proudovou zpětnou vazbou a vestavěnou technologií HEOS. Tento model je osazen špičkovými audio součástkami, vlastními obvodovými deskami HDAM Marantz, toroidním transformátorem a vysoce rychlým napájecím zdrojem s okamžitou dodávkou proudu, nabízí možnost streamingu hudby a podporuje digitálních audio soubory ve vysokém rozlišení až do 192 kHz/24 bitů nebo ve formátu DSD5.6.

Hi-res Coffee v pokoji 328

Pokud dostanete na výstavě chuť na kávu, navštivte pokoj 328 označený jako Hi-res Coffee, který je koncipován jako poslechová místnost sluchátek značek beyerdynymic, Bose a Pioneer. Přijďte zjistit, které z nich zní právě vašim uším nejlépe. Porovnávat budete moci modely beyerdynamic Amiron Wireless, Aventho Wireless a Lagoon ANC, Bose Headphones 700 a další.

Sluneční Brýle Bose pro poslech hudby a zvukovou rozšířenou realitu

V místnosti Hi-res Coffee budou moci návštěvníci vyzkoušet také originální prostředek pro osobní poslech hudby – sluneční brýle od legendárního výrobce audiotechniky Bose. V raménkách mají vestavěny malé reproduktory úzce směrované k uším uživatele. K telefonu se připojují bezdrátově pomocí Bluetooth a díky vestavěnému mikrofonu fungují také jako handsfree. V nabídce jsou dva modely, ženy obvykle volí brýle Bose Frames Rondo se zaoblenými obroučkami a muži Bose Frames Alto v hranatém designu. Tyto brýle obsahují senzory, díky nimž elektronika pozná nejen lokaci uživatele, ale také směr, kterým se dívá. To umožnilo implementovat do nich funkce zvukové rozšířené reality. Při navigování ve městě uživateli například do uší řeknou, kde a na jakou stranu má odbočit. Zvukovou rozšířenou realitu lze otestovat na více aplikacích a její možnosti budou určitě dále narůstat. Na jedno nabití hrají brýle až 3,5 hodiny.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.