Rok s Apple Pay: majitelé iPhonů utrácejí za obědy více než lidé s telefony s Androidem

Majitelé iPhonů utrácejí o poznání více než lidé, kteří platí prostřednictvím telefonů s operačním systém Android.

Společnost Edenred nyní srovnala aktuální útraty lidí za obědy. „V lednu 2020 činila průměrná mobilní platba iPhonem 132 korun a 90 haléřů, zatímco lidé smobilními telefony soperačním systémem Android zaplatili vprůměru 121 korun a 70 haléřů. Což znamená přes jedenáct korun rozdílu,“ říká Jakub Ryba, šéf inovací a marketingu společnosti Edenred. Pro srovnání: průměrná obědová transakce provedená pomocí plastových karet byla v lednu 2020 127,90 Kč.  

Mezi lidmi platícími mobilem a těmi s klasickou platební kartou eviduje Edenred v době oběda i další rozdíly ve spotřebitelském chování. Uživatelé stravenkových karet platící pomocí mobilu obědvají v restauracích a jídelnách 1,3x častěji, ve srovnání s těmi, kteří platí klasickou plastovou kartou. U plateb ve svačinových automatech představují mobilní platby dvojnásobek. Opačný trend je u plateb v obchodech potravin, kde lidé mobilními zařízeními platí o polovinu méně, než ti s klasickou stravenkovou kartou. 

Ze srovnání obou mobilních platforem pak ještě vyplývá, že uživatelé Google Pay platí telefonem častěji než lidé s iPhony. 

Data vydává Ednred k ročnímu výročí spuštění služby Apple Pay pro uživatele stravenkových a benefitních karet Edenred.  Za 12 měsíců si stravenkovou nebo benefitní kartu Edenred aktivovaly v telefonu nebo hodinkách 2/3 všech uživatelů iPhone.

Edenred je jediná společnost na českém trhu, vydávající stravenkové a benefitní karty nabízející možnost plateb pomocí Apple Pay a Google Pay. „V únoru tohoto roku jsme si k ročnímu výročí Apple Pay nadělili dárek v podobně nové, kombinované karty Edenred Card. Ta v sobě obsahuje dvě peněženky, jak pro stravování, tak i pro volnočasové benefity. A samozřejmě, i tato nová karta podporuje platby pomocí Apple Pay a Google Pay,“ dodává Jakub Ryba. 

Podle Jakuba Ryby jsou uživatelé mobilních plateb z60% vlastníci zařízení Apple a z40% majitelé telefonů soperačním systémem Android. „To je samo o sobě zajímavé, protože podíl smartphonů na trhu je opačný: 80 % chytrých telefonů běží na platformě Android a 20  % na Apple iOS. Lze tedy říci, že mobilní platby jsou využívané více segmentem ‚tech lovers‘ a tzv. ‚jablíčkáři‘“. 

Stravenkovou nebo benefitní kartu si rok po zahájení služby Apple Pay vČesku přidalo do svého mobilního zařízení celkem 40 tisíc „jablíčkářů“ znichž 15 % používá ke svým platbám Apple Watch.

Dalších 30 tisíc lidí si přidalo karty Edenred do zařízení soperačním systémemAndroid.  

Karty vydávané společností Edenred jsou vloženy měsíčně do více než 5000 nových mobilních zařízení. 

▬▬

Edenred ČR obsluhuje 700 000 každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 000 partnerských provozoven. V oblasti digitalizace patří k lídrům českého trhu. Vedle stravenkových a benefitních platebních karet Ticket Restaurant® a Edenred Benefits nabízí platby mobilními aplikacemi Apple Pay a Google Pay a benefitní on-line platformu Edenred Benefity Café.

Skupina Edenred je každodenním společníkem ekonomicky aktivních lidí. Její špičková zprostředkovatelská platforma propojuje 50 milionů uživatelů z řad zaměstnanců se 2 miliony partnerů z řad obchodníků prostřednictvím 830 tisíc klientů z řad firem a veřejných institucí ve 46 zemích. V roce 2018 díky svému globálnímu technologickému vybavení skupina Edenred zpracovala 2,5 miliardy transakcí plateb pro zvláštní účely, provedených zejména prostřednictvím mobilních aplikací, on-line platforem a karet, přičemž jejich celkový objem dosáhl téměř 30 miliard eur.

Na 10 000 pracovníků skupiny se zasazuje o zlepšování života zaměstnanců, zvyšování výkonnosti podniků i růst obratu obchodníků, a to prostřednictvím tří hlavních oblastí činnosti:

  • zaměstnanecké výhody (výživa, stravování, spokojenost, volný čas, kultura, osobní služby);
  • řešení profesionální mobility (palivo, mýtné, údržba, služební cesty);
  • doplňková řešení: služby korporátních plateb (virtuální platební karty, identifikované bankovní převody, dodavatelské platby), incentivy a odměny (dárkové platformy a karty, motivační programy) a veřejné sociální služby.

Společnost Edenred je kotována na pařížské burze Euronext a je součástí následujících indexů: CAC Next 20, FTSE4Good, DJSI Europe a MSCI Europe. 

Více informací naleznete na: www.edenred.com