Autokamera MIO oceněna jako IT produkt roku 2020; MiVue 798 WiFi 2,5k QHD zaujala výbavou a inovací

Ocenění IT produkt roku 2020 redakce Computerworld získala autokamera Mio MiVue 798 WIFI  v kategorii Hardware – Autokamery díky kombinaci inovativních a uživatelsky přívětivých funkcí. 

Praha, 17. února 2020 – Mio, přední světový dodavatel bezpečnostních kamer do vozů a přenosných navigačních zařízení, získal v těchto dnech pro autokameru MiVue 798 WiFi 2.5k QHD právo používat logo a titul IT produkt roku 2020. Česká redakce Computerworldu jej udělila v kategorii Autokamery (Hardware), a to za kombinaci inovativních a uživatelsky přívětivých funkcí. Kromě QHD rozlišení jde o přesný, již integrovaný GPS modul, nastavitelný G-senzor, vysoká světelnost pro spolehlivé snímání i v noci a široký úhel záběru a sada doprovodného softwaru, mimo jiné analytický MiVue Manager (PC) a mobilní aplikace MiVue Pro.

Oceněný produkt Mio MiVue 798 WIFI 2.5 K QHD

Mio MiVue 798 WIFI 2.5 K QHD se zapíná automaticky a natáčí v rozlišení 2.5K (QHD 1 600p) a řidiči dělá osobního očitého svědka silničního provozu pro všechny situace. Jakmile nastartují vůz, nahrává v 18hodinové smyčce běžné záznamy (dle velikosti SD karty) a v případě nehody a potřeby se aktivuje i nouzové nahrávání přímo do nesmazatelné paměti (G-senzor, GPS, optický senzor). Lze připojit i zadní autokameru.

Autokamera Mio MiVue 798 WIFI disponuje Gsenzorem, který s nastavitelnou citlivostí reaguje na náhlou změnu směru jízdy, nehody nebo jiná nečekaná přetížení. Je tak možné zjistit směr a příčinu případného nárazu. Dále kamera využívá systém ADAS, který umí varovat při vybočení z jízdního pruhu, před mikrospánkem a rovněž je schopný varovat před hrozícím čelním nárazem. 

MiVue 798 pracuje s aktuálním seznamem radarů (doživotní aktualizace zdarma), kromě toho je vybavena Wi-Fi (přenos videozáznamů i aktualizace firmwaru a radarů přes MiVue Pro app) a integrovaným GPS modulem. Veškeré videozáznamy a doprovodné údaje lze navíc prohlížet a analyzovat v PC programu MiVue Manager, například si lze projeté trasy plynule zobrazovat v Google mapách, paralelně pozorovat směr zatížení, datum a čas jízdy a případně přepínat souběžně mezi záznamy z přední i zadní autokamery. MiVue Manager je kompatibilní s platformami Windows i Apple.

Zajímavé vlastnosti produktu:

■ Vysoká světelnost f/1,8 pro spolehlivé snímání i v noci.

■ Širokoúhlý objektiv snímá úhel až reálných 150°.

■ Integrovaný a přesný GPS modul.

■ Komunikace, přenos souborů a aktualizace radarů i firmwaru přes Wi-Fi.

■ G-senzor registruje a ukládá do nesmazatelné paměti náhlé změny v pohybu auta.

■ Přehledný 2,7″ displej.

■ Možnost analyzovat videa z přední i zadní kamery současně v MiVue Manageru, stejně jako v paralelních oknech i souběžné údaje z GPS a z G-senzoru.

■ Obrazový senzor Starvis od společnosti Sony.

■ 360° otočný držák, který vyhovuje i majitelům takřka rovných čelních skel (truck, karavan, bus).

„Mezi všemi získanými oceněními za naše produkty je titul IT produkt 2020 o to cennější, že pochází z české redakce renomovaného magazínu Computerworld a do jisté míry je i pro nás potvrzením, že má smysl se zaměřovat na prémiové produkty, tedy vybavené autokamery s dlouhou životností, a kvalitním natáčením a dostupnou zákaznickou péči,“ říká Martin Dobeš, Country Manager značky Mio pro Českou a Slovenskou republiku.

Více informací naleznete prosím na www.MIOkamery.cz nebo na Youtube kanále Mio CZSK https://www.youtube.com/MioČeskárepublikaaSlovensko a také na těchto kontaktech: 

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově prodává ve více než 60 zemích. 

Mio Technology je leaderem na trhu autokamer a GPS navigací v regionu střední a východní Evropy. Vyvíjí produkty na základě každodenních potřeb svých klientů. Jde o bezpečnostní kamery do aut, motokamery, navigace do aut a cyklonavigace a další produkty.

Více na www.mio.com/CZ

O soutěži IT produkt 2020

Letos už po čtrnácté vybíral magazín Computerworld finalisty úvodního kola soutěže IT produkt roku. Všichni finalisté získali prestižní ocenění IT produkt roku 2020.

Cílem soutěže je vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie.  Při hodnocení je kladen důraz na pozitivní odlišnost od konkurence a na přínosy pro zákazníka.

Do finále soutěže tak mohou postoupit jak celkově inovativní produkty, tak i produkty se zajímavým funkčním zdokonalením, výrazně zjednodušeným ovládáním nebo třeba s výjimečně příznivou cenou.

Více na https://computerworld.cz/it-produkt/finaliste-prvniho-kola-souteze-it-produkt-roku-2020-55846 .

#ITprodukt #MIOkamery #MiVue798 #MiVue798Dual #autokamera #autokamery #dashcam #dashcams #palubnikamera #palubnikamery #GPS #QHD #oceneni #produktroku #vyhra #ADAS #Gsenzor