LINET se dohodl na strategické spolupráci se společností Sizewise. Slibuje si od ní podstatný růst na americkém trhu

Spojené státy americké představují největší světový trh. LINET v posledních letech hledal způsob, jak zde podstatně zvýšit své tržby, které obvykle překročí úroveň 1 mld. korun ročně. Proto uzavřel dohodu o spolupráci se Sizewise, která působí ve stejném oboru, má v USA čtyři výrobní závody a 65 poboček.

LINET se díky dohodě dostane do rozsáhlé distribuční sítě, která umí obsloužit všechny části USA. Obě firmy se vedle toho dohodly i na konkrétním výrobku, který bude kombinovat lůžko Eleganza 5 s matracemi, které vyrábí Sizewise v Kalifornii. Kombinace toho nejlepšího od obou firem by měly pokračovat i v budoucnu. 

„Naším dlouhodobým cílem je výrazně růst, abychom se dostali na úroveň dvou největších firem trhu nemocničních lůžek – obě to jsou americké společnosti. Proto jsme hledali způsob, jak jim co nejúčinněji konkurovat na jejich domácím trhu. Můžu potvrdit, že spolupráce se Sizewise byla naší preferovanou možností,“ vysvětluje Tomáš Kolář, CEO společnosti LINET Group. Management firmy v posledních letech aktivně hledal způsoby, jak skokově zvýšit tržby. 

„Skutečnými výherci této dohody jsou naši zákazníci a jejich pacienti. Můžeme jim nabízet nejlepší lůžka v dané třídě se špičkovými matracemi od Sizewise. Navíc jim je můžeme pronajímat, což je finančně velmi zajímavé,“ dodává Brian Frickey, výkonný ředitel Sizewise. Dosud bylo složité lůžka pronajímat kvůli potřebě robustní distribuční sítě. Tato překážky nyní padá.

Podle Tomáše Koláře tak obě firmy výrazně posílí svou nabídku. „Ke společnému postupu se zde spojily dvě velmi úspěšné společnosti. Sizewise má stabilní bázi loajálních zákazníků, vybudovanou funkční distribuční síť a zkušenosti právě se zápůjčkami. Dohoda není fúzí ani partnerstvím, ale jde o sdílení inovací, ze kterého bude profitovat zákazník,“ upozorňuje Tomáš Kolář. 

Dohoda se Sizewise je jedním z výsledků zmíněného hledání způsobů, jak růst ještě rychleji. Cílem je dostat se co nejdříve na úroveň tržeb ve výši půl miliardy dolarů. LINET proto analyzuje i několik akvizičních cílů a postupně rozšiřuje svou celosvětovou distribuční síť, která čítá více než 100 zemí světa. V sedmnácti z nich má přímo své dceřiné firmy. 

LINET Group je největším evropským dodavatelem zdravotnických lůžek, antidekubitních matrací, nábytku i kompletních řešení pro nemocnice a pečovatelská zařízení. Sídlí v nizozemském Dordrechtu a zaměstnává 1900 lidí v 20 společnostech a lokalitách. Výrobkové portfolio skupiny tvoří známé značky lůžek LINET, wissner-bosserhoff, zahrnuje také matrace a nabídku doplňují i výrobky BORCAD Medical: porodní lůžka, gynekologická, transportní a dialyzační křesla. Firma si svůj stabilní organický růst udržuje díky schopnosti přinášet nové výrobky maximálně přizpůsobené potřebám zákazníků. Více na www.linet.cz

Sizewise je soukromý světový výrobce zdravotnického vybavení více než s 20letými zkušenostmi s vývojem inovativních produktů k uspokojení potřeb bariatrických, geriatrických, pediatrických a dalších pacientů. Společnost vyrábí ve čtyřech závodech a zásobuje 65 poboček. Sizewise nabízí řadu speciálních povrchů (matrací) vyráběných v USA, rámy lůžek a polohovatelná zařízení, která zefektivňují proces hojení pacientů a usnadňují práci ošetřujícímu personálu. Společnost sídlí v Lenexe v Kansasu. Více na www.sizewise.com.