Lidl opět zvyšuje mzdy, prodavač(ka)/pokladní bude mít po třech letech mzdu 32 000 korun. Navíc zavádí 3 dny zdravotního volna.

Od 1. března 2020 navyšuje Lidl nástupní mzdy v provozních pozicích. Nová nástupní mzda prodavače(ky)/pokladní bude při úvazku 40 hodin týdně činit 28 571 Kč, po třech letech se dostane na částku 32 000 Kč. V Praze, kde je mzda s ohledem na specifický pracovní trh o něco vyšší, činí nová nástupní mzda při úvazku 40 hodin týdně 30 857 Kč, po třech letech dosáhne 34 286 korun. Navýšení se týká i všech stávajících zaměstnanců. K vyšší mzdě dostanou všichni zaměstnanci  navíc ještě jeden významný bonus – plně hrazené 3 dny zdravotního volna v roce.   

V loňském roce Lidl nástupní mzdy neupravoval, zaměřil se naopak na podporu věrných zaměstnanců, kteří v Lidlu pracují dlouhodobě, protože těch je většina. Zavedl tehdy další navýšení mezd, a to po třetím roce práce. Do té doby se mzda zvyšovala pouze po prvním a druhém roce. “Letos jsme po dvou letech opět navýšili mzdy, ale cítíme, že důležité je vyjít lidem vstříc i v dalších oblastech. Proto zavádíme tři dny hrazeného zdravotního volna, a to pro všechny zaměstnance bez výjimky, tedy i prodavače(ky)/pokladní. Zároveň je to benefit, který v sobě spojuje finanční odměnu i určitou časovou flexibilitu,” komentuje navýšení mezd a nový plošný benefit generální ředitel společnosti Lidl Pavel Stratil. 

Benefity Lidl rozšířil už loni, kdy zvýšil hodnotu stravenky na 100 Kč a v průběhu roku pak pro všechny zavedl kartu MultiSport. “Pro nás  je zásadní, aby nabízené benefity mohli využívat skutečně všichni zaměstnanci, tedy i kolegové a kolegyně v prodejnách po celé republice,” doplňuje Stratil. 

Lidl zároveň i nadále ve zvýšené míře podporuje zkrácené úvazky, na které pracuje více než 70 % zaměstnanců. “V provozních pozicích se nám zkrácené úvazky vzhledem k náročnosti práce jak po fyzické, tak i psychické stránce osvědčily a vítají je i sami zaměstnanci. Dnes proto primárně nabízíme kratší úvazky,” doplňuje Stratil. Nejběžnějším úvazkem je 35 hodin týdně, kde nástupní mzda stoupne na 25 000 Kč a po třech letech dosáhne 28 000 Kč, v Praze pak prodavač(ka)/pokladní nastoupí za mzdu 27 000 Kč a po třech letech si vydělá rovných 30 000 Kč.  Lidl přitom běžně nabízí i úvazky ještě kratší a zároveň zaměstnává více než 90 % zaměstnanců na dobu neurčitou. 

Kromě prodejen upravuje Lidl podobným způsobem i mzdy ve svých logistických centrech. Ta provozuje v Brandýse nad Labem, Cerhovicích, Měříně a Olomouci. Nástupní mzda na základní pozici kompletáře se u plného úvazku zvýší z dosavadní 36 000 Kč na 37 333 Kč a po třech letech  dosáhne 41 333 Kč. 

Lidl plánuje v letošním roce výrazně navýšit i počet svých zaměstnanců, kterých má nyní již více než 11 000. Nové prodejny a především nové logistické centrum v Buštěhradě, které by mělo být dokončeno na jaře roku 2021, přinesou práci dalším více než pěti stům lidí. 

O společnosti Lidl

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 255 prodejen, které jsou zásobovány 4 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě lidl-shop.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či výstavbu Rákosníčkových hřišť.

Více informací naleznete na: 

www.lidl.cz

www.facebook.com/lidlcesko

www.instagram.com/lidlcz

www.twitter.com/lidlcz 

www.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika