Red Hat zrychluje petabytové objektové úložiště pro cloudové aplikace

Red Hat Ceph Storage 4 nabízí jednoduchost a lepší škálování pro novou generaci aplikací náročných na data

Česká republika, 16. března 2020 – Red Hat Inc., přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámil vydání Red Hat Ceph Storage 4. Novinka nabídne zjednodušené objektové úložiště pro cloudové aplikace a datovou analýzu, které zvládá pracovat s petabyty dat. Red Hat Ceph Storage 4 je založen na open source projektu Ceph ve verzi Nautilus.

Díky vyšší škálovatelnosti a novým zjednodušeným funkcím pro administraci pomáhá Red Hat Ceph Storage 4 organizacím napříč širokou paletou průmyslových odvětví, jako například finanční služby, státní správa, automobilový průmysl a telekomunikace, k lepší podpoře aplikačního vývoje, datové analýzy, umělé inteligence (AI), strojového učení (ML) a dalších nově vznikajících výpočetních možností.

Špičková škálovatelnost pro moderní datově náročné výpočty

Red Hat Ceph Storage umožňuje organizacím nasadit objektové úložiště kompatibilní s Amazon Simplified Storage Service (S3) a schopné pracovat s petabyty dat, díky čemuž získávají špičkový výkon při zachování cloudové ekonomiky. V rámci nedávného interního testování výkonu vyšlo najevo, že nejnovější verze Red Hat Ceph Storage poskytuje více než dvojnásobné zrychlení pro výpočty náročné na zápis, což ji předurčuje k naplnění výkonnostních potřeb dnešních aplikací náročných na data.

Vzhledem k tomu, jak moderní datové výpočty zvyšují zatížení a komplexitu infrastruktury pro ukládání dat, automatizace administrace se stává kritickou pro dostatečné škálování. Díky vyšší automatizaci činností pro správu a umístění dat pomáhá Red Hat Ceph Storage infrastrukturním týmům transformovat operační model zaměřený pouze na úložiště a soustředit se na poskytování služeb tak, aby mohly obsloužit širší vzorek aplikací a uživatelů. Sofistikované vlastnosti autonomní správy a samoléčení pro automatické zálohy, obnovení a nasazení dostupné v Red Hat Ceph Storage 4 přispívají nejen k vyšší škálovatelnosti, ale také umožňují kontinuitu provozu pro organizace cílící na servisní smlouvu (SLA) na úrovni “vždy k dispozici” (“always on”).

Zjednodušená administrace s vylepšenou pozorovatelností a automatizací

Red Hat Ceph Storage 4 je optimalizovaný pro potřeby organizací jako ukládání a správa rychle rostoucích objemů dat, která jsou vytvářena moderními výpočetními úkoly, bez nutnosti navyšovat počty operačního personálu. Red Hat Ceph Storage 4 obsahuje několik nových funkcí pro IT týmy zajišťující administraci hledající zjednodušenou a intuitivní operační zkušenost:

 • Zjednodušená instalace, která umožňuje provedení standardních instalací za méně než 10 minut.
 • Nový řídící panel pro jednotný rychlý náhled na důležité části administrace, který pomáhá týmům rychleji identifikovat a řešit problémy.
 • Funkce pro monitorování kvality služeb, která pomáhá ověřit kvalitu služeb poskytovaných úložištěm aplikacím ve víceuživatelském cloudovém prostředí.
 • Integrovaná upozornění pro buckety pro podporu nativních serverless architektur pro Kubernetes, které umožňují vytváření automatizovaných procesů pro zpracování dat.

Dostupnost

Red Hat Ceph Storage 4 je již celosvětově dostupný.

Co o produktu říkají experti

Sarangan Rangachari, viceprezident a generální manažer, Storage, Red Hat

„Škálovatelnost je pro naše zákazníky, kteří hledají se svými ohromnými objemy dat konkurenční výhodu, klíčová. Nicméně, síla škálování se vytrácí, pokud mu neodpovídají výkonnostní možnosti. Red Hat Ceph Storage 4 významně zvyšuje laťku v oblasti škálovatelnosti, výkonnosti a jednoduchosti objektových úložišť a umožňuje našim zákazníkům rozšiřovat své podnikání a operační efektivitu.”

Amita Potnis, vedoucí vývoje, Infrastrukturní systémy, IDC

„Masivní nárůst objemu dat a nových výpočetních úkolů představují výzvy, kterým čelí mnohé organizace. Red Hat Ceph Storage 4 umožňuje podnikům efektivně škálovat a podporovat stále rostoucí požadavky na data a výpočty, a přitom nabízí jednodušší instalaci a správu.”

Další zdroje

Jak se spojit se společností Red Hat?

 • Na oficiálním webu společnosti 
 • Z korporátních novinek                            
 • Na blogu společnosti Red Hat
 • Následováním účtu společnosti na Twitteru
 • Připojením k účtu společnosti na Facebooku
 • Sledováním kanálu společnosti na YouTube
 • Připojením k účtu společnosti na Google+
 • Sledováním účtu společnosti na LinkedInu

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné linuxové, cloudové, virtualizační, úložné, a middlewarové technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Red Hat pomáhá zákazníkům integrovat nové a stávající IT aplikace, vyvíjet aplikace založené na cloudu, standardizovat na svém špičkovém operačním systému a automatizovat, zabezpečovat a spravovat komplexní prostředí. Vedle technologií nabízí Red Hat také vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby, které z něj činí důvěryhodného poradce pro společnosti na žebříčku Fortune 500. Díky celosvětovému propojení sítě firem, partnerů a open source komunit pomáhá vytvářet relevantní a inovativní technologie, které osvobozují zdroje pro rozvoj a připravují zákazníky na budoucí změny v informačních technologiích. Více informací o společnosti Red Hat je k dispozici na adrese www.redhat.com