Nejnovější sada nástrojů společnosti NVIDIA pro vývojáře

Společnost NVIDIA se neustále snaží zdokonalovat a pomáhat s vývojem průmyslových standardů mezi API a herními enginy a podporovat tak inovaci na poli herní grafiky. Vývojáři díky tomu mohou rychle a efektivně přidávat next-gen grafické funkce, mezi něž patří ray tracing, NVIDIA DLSS, mesh shadery nebo Variable Rate Shading.
V rámci výše uvedených snah společnost NVIDIA dnes uvedla novou sadu vývojářských nástrojů, mezi které patří:

  • NVIDIA RTXGI SDK – SDK pro RTX Global Illumination poskytuje vývojářům škálovatelná řešení k výpočtům nepřímého osvětlení s mnohonásobnými odrazy bez časů nutných pro baking, úniků světla a vysokých nároků na snímek. RTXGI je možné využívat na kterékoliv GPU podporující DXR a představuje ideální výchozí bod pro implementaci ray tracingu do stávajících nástrojů a pracovních postupů.

Proč je to důležité? RTXGI umožňuje ve hrách vykreslovat velmi kvalitní osvětlení s pomocí ray tracingu při zachování vysokých počtů snímků za sekundu.

  • NVIDIA Texture Tools Exporter – Funkce NVIDIA Texture Tools Exporter využívá CUDA jádra k optimalizaci textur pro herní enginy nebo jiné aplikace. Herním vývojářům a grafikům je dostupná jako samostatný nástroj nebo plug-in pro Adobe Photoshop.

Proč je to důležité? Vývojáři her mohou využívat kvalitnější textury (pro dosažení vyššího rozlišení textur) ve svých aplikacích, které pak bude možné díky menší velikosti rychleji stáhnout.

Doporučené odkazy:

Nové nástroje pro API Vulkan

Společnost NVIDIA také přidává podporu API Vulkan do dvojice populárních vývojářských nástrojů:

  • Nsight Aftermath je nyní nově dostupný pro Vulkan. Nsight Aftermath pro Vulkan bude dostupný v rámci update SDK spolu s podporou v Nsight Graphics pro zobrazování výpisů pro pádu.

Proč je to důležité? Pády aplikací běžících na GPU se obtížně opravují. NVIDIA pomocí Nsight Aftermath poskytuje nástroj pro zobrazení detailních informací o tom, kde a proč k pádu došlo.

  • Nsight Graphics: GPU Trace se stal neocenitelným nástrojem pro herní vývojáře využívajíc DirectX a nyní bude GPU Trace dostupný i pro Vulkan. Jde o nízkoúrovňový profiler, který poskytuje hardwarovým jednotkám metriky a precizní informace o časování.

Proč je to důležité? Hráči vyžadují velmi věrnou grafiku bez obětování počtů snímků za sekundu. Vývojáři proto musí profilovat své aplikace, aby identifikovali prvky omezující výkon. Mohou tak dosáhnout špičkového výkonu díky metrikám, které jim poskytne GPU Trace.

Doporučené odkazy: