HARTMANN – RICO reaguje na nedostatek ochranných pomůcek v boji s COVID-19 investicí do nákupu dvou výrobních linek

Brno 24. 3. 2020 – Kritický nedostatek ochranných pomůcek vychází také z faktu, že se nevyrábí na území České republiky. Změnit se to rozhodla HARTMANN – RICO, která má v Česku čtyři výrobní lokality, ochranné masky (ústenky) zde ovšem pouze distribuuje. To by se nyní mělo změnit díky investici do výrobních linek na ochranné masky (ústenky) a respirátory.

„V souvislosti s aktuální situací na trhu se zdravotnickými ochrannými pomůckami a vývojem nemoci COVID-19 jsme hledali řešení jak takto nepříznivou situaci ulehčit dostatečným množstvím vhodných produktů, které by se vyráběly v rámci ČR. Ve čtyřech lokalitách vyrábíme jednorázové operační sety a roušky pro operační sály. Využijeme tohoto know-how právě k rozšíření výroby ochranných masek a respirátorů,“ říká Pavel Fuchs, člen představenstva a výrobní ředitel HARTMANN – RICO. 

Podle něho je toto rozhodnutí učiněno s přesahem společenské odpovědnosti firmy. „Od počátku krize jsme zvažovali různé možnosti. Posílení výroby ochranných masek a respirátorů v České republice byla jednou z alternativ. Povedlo se prosadit tuto variantu a my věříme, že i takto přispějeme k dlouhodobému řešení této mimořádné situace i jistotě pro případné krizové situace v budoucnosti,“ upozorňuje Pavel Fuchs. 

Obě výrobní linky budou alokovány ve výrobním závodě v Havlíčkově Brodě. Celková výše investice bude v desítkách milionů korun. Plánovaný měsíční objem výroby ochranných masek a respirátorů celkem by měl být 2,5 mil. kusů. 

„Pevně věříme, že v tak nelehké době získáme podporu všech potřebných institucí a výrobu budeme moci zahájit co nejdříve,“ dodal Pavel Fuchs. 

Společnost HARTMANN – RICO 

Společnost HARTMANN – RICO a.s. patří mezi nejvýznamnější výrobce a distributory zdravotnických prostředků a hygienických výrobků v České republice. Vznikla v roce 1991 vstupem společnosti PAUL HARTMANN AG do tehdejšího podniku Rico Veverská Bítýška. Společnost je součástí mezinárodní skupiny HARTMANN se sídlem v Heidenheimu v Německu. V České republice zaměstnává celkově více než 1 650 zaměstnanců. Ve svých čtyřech výrobních lokalitách (Veverská Bítýška, Zastávka u Brna, Havlíčkův Brod a Chvalkovice) se specializuje na výrobu jednorázového operačního krytí, setů a ochranných pomůcek pro operační sály.