Rheinmetall NIOA Munitions staví v Austrálii linku na výrobu střeliva středního kalibru pro americký bojový letoun F-35 Joint Strike Fighter

Rheinmetall NIOA Munitions (RNM) připravuje jako první v Austrálii výrobu a export munice pro americký program F-35 Joint Strike Fighter. 

RNM oznámila, že zahájí výrobu projektilů ráže 25mm typu Frangible Armored Piercing (FAP) ve továrně Benalla ve Victorii, kterou vlastní federální vláda. 

Společný podnik RNM, který se doposud soustředil na výrobu dělostřelecké munice v závodě v Maryborough v Queenslandu za 60 milionů dolarů, vstupuje tímto programem do nového segmentu.

Rheinmetall Waffe Munitions je nadnárodní výrobce zbraní, zatímco australská NIOA je předním dodavatelem zbraní a střeliva pro australské obranné síly. Nová výrobní linka v Benalle bude schopna vyrábět munici střední ráže o průměru 20 až 35 mm.

Cílem Rheinmetall Waffe Munitions je sloužit jako sekundární dodavatel vlády USA v programu bojového letounu F-35 Joint Strike Fighter.

Werner Krämer, předseda představenstva společnosti RNM, uvedl, že s projektem v Maryborough přišel čas rozšířit kapacitu a působnost společného podniku v Austrálii.

Společný podnik představuje náš závazek pro australský trh. Tím, že jsme se rozhodli vyrábět tento typ munice zde v Austrálii, přispějeme zde nejen k vytváření nových pracovních míst a budování dodavatelského řetězce, ale také k rozvoji silného a udržitelného vývozního trhu,“ uvedl Krämer.

Ředitel NIOA Robert Nioa poznamenal, že projekt Benalla umožní Austrálii získat skutečně nezávislou výrobní kapacitu v této kategorii munice.

Výrobní závod v Benalle bude v Austrálii první svého druhu. Díky stoprocentní investici soukromého sektoru tak zajistíme, aby se munice pro australské ozbrojené síly vyráběla přímo v Austrálii, “uvedl Nioa.

Výrobní linka má být spuštěna v první polovině roku 2021 a uvedena do řádného provozu od září 2021.