Viper Gaming by Patriot představuje model SSD disků VIPER VP4100 M.2 2280 PCIe Gen4 x 4 SSD pro náročné uživatele

Praha, 26. března 2020. Společnost Viper Gaming by Patriot představuje model PCIe 4.0 SSD disků s názvem VIPER VP4100 M.2 2280 PCIe Gen4 x 4 SSD. Ty jsou určeny především pro náročné hráče, nadšence do počítačů, tvůrce obsahu a profesionály, kteří se zabývají renderingem videí. Vysoké přenosové rychlosti modelu Viper VP4100 zvyšují celkovou citlivost systému. VP4100 je desetkrát rychlejší než tradiční SATA III SSD disky a dosahuje vysokých rychlostí sekvenčního čtení až 5 GB/s a rychlostí zápisu až 4,4 GB/s. Jednotka také zvládne až 800 00 náhodných IOPS pro čtení a zápis, čímž nabízí masivní propustnost. 4K zarovnané náhodné čtení a zápis optimalizují SSD pro vícevláknové a datově náročné aplikace pro případ, kdy systém přistupuje k více aplikacím najednou.

„Patriot Viper VP4100 M.2 2280 PCIe Gen4 x 4 SSD byl navržen tak, aby poskytoval bezkonkurenční výkon na nejnovějších desktopových procesorech AMD Ryzen 3. generace a na základních deskách X570. Nadšenci do počítačů i tvůrci videí tak mohou plně využít výhod kontroléru Phison PCIe 4.0 a třetí generace desktopové platformy AMD Ryzen,“ říká Roger Shinmoto, viceprezident společnosti Viper Gaming by Patriot.

Tradiční NVMe SSD disky mají omezení výkonu, aby udržely funkční provozní teplotu, která může limitovat rychlost přenosu dat při čtení a zápisu. Model VP4100 M.2 tento problém řeší díky zabudovanému externímu teplotnímu senzoru, který měří vnitřní teploty a předchází riziku přehřátí. Aby nedocházelo ke snižování výkonu, disponuje VP4100 vestavěným hliníkovým tepelným štítem, který se používá ve vojenství. Ten zajišťuje rozptyl tepla při nejnáročnějších workloadech. Disk VP4100 je navržen z odolného hliníku a jeho estetický tvar je vhodný pro jakoukoliv sestavu. Díky své výšce (3 mm) se hodí do každého PCIe slotu a nabízí více prostoru pro další připojení. Produkt má pětiletou záruku, což z něj dělá jednu z nejspolehlivějších možností ve vysoce výkonné třídě M.2 PCIe Gen4 x 4 SSD, které jsou dnes k dispozici.

Hlavní funkce

  • Zabudovaný kontrolér Phison E16 PCIe Gen4 x 4 NVMe pro velmi vysoké sekvenční čtecí a zapisovací rychlosti
  • Kompatibilita s nejnovější třetí generací desktopových procesorů AMD Ryzen a základní deskou X570
  • Termální senzor, který poskytuje dodatečnou ochranu při zpracování náročných workloadů
  • Skvělá kombinace celkového výkonu, vysokých přenosových rychlostí a vylepšených možností multitaskingu
  • Zabudovaná desetivrstvá deska plošných spojů zajišťující vynikající integritu signálu pro mimořádnou stabilitu

Pro více informací o produktu klikněte zde.

Pro další mediální a marketingové dokumenty klikněte zde.

O společnosti PATRIOT 

PATRIOT je předním výrobcem vysoce výkonných paměťových modulů, SSD disků, flash pamětí, herních periferií a mobilního příslušenství. Společnost PATRIOT, založená v roce 1985 a se sídlem ve Fremontu (USA), staví na technologických inovacích, spokojenosti zákazníků a poskytování nejlepšího poměru cena/výkon na trhu. Produkty PATRIOT se staly světově proslulými svými extrémními výkony, spolehlivostí a inovacemi. Společnost PATRIOT prodává své produkty prostřednictvím výrobců zařízení, maloobchodníků, e-shopů a distributorů. Společnost působí po celém světě: v Severní Americe, Jižní Americe, Asii i Evropě. Všechny názvy společností nebo produktů mohou být obchodní názvy, ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky příslušných vlastníků, se kterými jsou spojeny. Funkce, ceny, dostupnost a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.