Jabra se stává průkopníkem nového standardu v oblasti koncentrace a spolupráce v kancelářích a představuje novou řadu náhlavních souprav Evolve2

  • Nové modely Evolve2 85, Evolve2 65 a Evolve2 40 kombinují podporu koncentrace, spolupráce a flexibility pro maximální zvýšení produktivity v kancelářích
  • Díky digitálnímu hybridnímu aktivnímu potlačení hluku (ANC) a novému designu umí potlačit až o 50 % více hluku
  • Až o 40 % lepší přenášený zvuk díky 10 mikrofonům u modelu Evolve2 85
  • Až 3x větší bezdrátový dosah BT1
  • Unikátní výdrž na baterie až 37 hodin díky pokročilé digitální čipové sadě
  • Podpora hlavních platforem sjednocených komunikací (UC) a probíhající certifikace pro Microsoft Teams pro bezproblémové nasazení a splnění požadavků standardu Open Office

Kodaň – 1. dubna 2020 – Jabra dnes představila novou řadu Evolve2, novou generaci své nejprodávanější UC náhlavní soupravy, která zároveň patří mezi nejprodávanější produkty svého druhu na světě. Nová generace zahrnuje modely Evolve2 85, Evolve2 65 a Evolve2 40 a byla navržena tak, aby transformovala koncentraci, spolupráci a flexibilitu na pracovišti na novou úroveň. Evolve2 představuje nový standard, který zlepšuje práci v kanceláři tím, že blokuje více hluku, poskytuje lepší srozumitelnost hlasu, spojuje distribuované týmy a dává lidem možnost pracovat odkudkoliv. Nové náhlavní soupravy podporují přední platformy sjednocených komunikací (UC), certifikace pro Microsoft Teams v současné době probíhá.

Od okamžiku, kdy Jabra v roce 2014 uvedla na trh první řadu Evolve, se charakter práce v kanceláři výrazně změnil. Zvyšuje se složitost úkolů a roste potřeba větší spolupráce, kdy lidé tráví více času v režimu spolupráce než v režimu koncentrace. To způsobuje růst úrovně vyrušování a hluku v kanceláři. Díky tomu je se produktivita v kanceláři stává pro společnosti celosvětovým problémem.

Nejsou to ale jen kanceláře, kde se prostředí změnilo. V současné době dochází ke stále většímu překrývání hranic mezi soukromým a pracovním životem, takže je důležité, aby technická řešení podporovala jakýkoliv scénář. Nová řada náhlavních souprav Evolve2 bez kompromisů nabízí ty nejlepší funkce pro podporu práce v kanceláři, doma či na cestách.

Připraveno na budoucnost – podpora monitoringu a analytiky
Kromě posílení možností koncentrace, flexibility a spolupráce se řada Evolve2 soustřeďuje také na další klíčové problémy produktivity: potřebu monitorování a analýzy celého UC ekosystému ve společnosti tak, aby byla zajištěna stabilní a vysoká kvalita hovorů. Evolve2 bude možné integrovat do řešení předních dodavatelů monitorovacích systémů tak, aby IT oddělení a další pracovníci s rozhodovací pravomocí mohli analyzovat výkonost každé náhlavní soupravy a rychle identifikovat důvody špatné kvality hovoru – ať už je příčinou třeba Wi-Fi router, infrastruktura UC nebo chybné nastavení náhlavní soupravy ze strany jednotlivého uživatele. Programové vybavení Jabra Xpress navíc umožňuje snadnou a bezpečnou správu náhlavních souprav, dovoluje hromadnou aktualizaci firmware a implementaci nových funkcí a tím usnadňuje činnost IT oddělení.

Špičkový zvuk a hlasový výkon
Jabra se může pochlubit více než 150 roky zkušeností práce se zvukem a tím také prokazatelnými špičkovými znalostmi v oblasti audio techniky. Pokud porovnáte nejvyšší model nové generace Evolve2 85 se stávající řadou, zjistíte, že jde o čistě digitální náhlavní soupravu poskytující až o 50% lepší potlačení hluku prostřednictvím digitálního hybridního ANC a lepší izolační funkci náušníků vyrobených z paměťové pěny. Hlasový výkon je podpořen o 40 % lepším přenosem zvuku a zdvojnásobením výkonu systému zpracování zvuku které dovoluje „zaostřit“ na hlas uživatele a zároveň odrušit hluk na pozadí. Toto zaostření je dosaženo jednak prostřednictvím 10 mikrofonů pro zajištění čistoty hlasu, a dále pak prostřednictvím ANC, které zlepšuje kvalitu hovorů v nejhlučnějších prostředích.

Všechny náhlavní soupravy nové řady Evolve2 jsou vybaveny indikátorem zaneprázdnění s viditelností z každého úhlu na obou sluchátkách, takže dovolují nepřehlédnutelně podpořit režim koncentrace při autonomní práci. Bezdrátové verze náhlavních souprav lze navíc připojit ke všem mobilním zařízením. Pro ještě lepší zvukový zážitek pak uživatelé těchto souprav mohou využít aplikaci Jabra Sound+, která dovoluje přizpůsobit si zvuk podle vlastních požadavků.

Nová řada Evolve2 zahrnuje následující tři náhlavní soupravy:

Evolve2 85 s digitálním hybridním ANC a deseti mikrofony včetně dvou mikrofonů v integrovaném výklopném raménku a osmi v náušnících. Uživatelům poskytne až 37 hodin bezdrátového provozu, 40 mm reproduktory pro pohlcující hudební zážitek a integrovaný indikátor zaneprázdněnosti s viditelností ze všech úhlů. Náhlavní souprava byla vyvinuta tak, aby využila všech výhod nejnovějších zvukových čipových sad, což umožňuje Evolve2 85 být o krok před konkurencí v oblasti výdrže baterií, konektivitě a zpracování zvuku. Elegantní model Evolve2 85 byl navržen jak pro práci v kanceláři, tak i na cestách. Náhlavní soupravu tak můžete nosit bez ohledu na to, kde pracujete. 

Evolve2 65 je náhlavní souprava vybavena třemi mikrofony, z čehož dva jsou na výklopném raménku a jeden na pravém sluchátku. Náhlavní souprava poskytuje 37 hodin výdrže na baterie a až 3x lepší bezdrátový dosah než stávající souprava Evolve 65.

Evolve2 40 je kabelová náhlavní souprava a poskytuje stejné pohodlí, odolnost a uživatelský zážitek jako Evolve2 65.

Evolve2 85 a Evolve2 65 jsou dodávány s novým Bluetooth USB adaptérem Jabra Link 380, který je k dispozici jak v provedení USB-A, tak i USB-C.

Verze náhlavních souprav určené pro Microsoft Teams mají speciální tlačítko Teams, které umožňuje okamžité připojení ke kolegům a schůzkám. U těchto verzí potom LED indikátor upozorňuje na různé stavy: například nepřijatý hovor nebo schůzku.

Holger Reisinger, senior viceprezident pro podniková řešení značky Jabra, prohlásil: „Pracovní svět se mění. Ve všech odvětvích dochází k pokroku, ale produktivita neroste požadovaným tempem. Místo toho na pracovištích roste míra nesoustředění. Spolupráce je na vzestupu, roste také míra práce na dálku. Díky tomu se pracovní svět stal celkem spletitým prostorem s řadou problémů. A právě Evolve2 je naší odpovědí na jejich řešení.  Jsme přesvědčeni, že prostřednictvím řady Evolve2 nabízíme nejlepší náhlavní soupravy pro soustředění a spolupráci, a zároveň vytváříme nový standard v oblasti náhlavních souprav pro moderní kancelářské pracovníky.“

Cena a dostupnost

Náhlavní soupravy Jabra Evolve2 budou dostupné v průběhu dubna u autorizovaných prodejců Jabra. Modely Evolve2 85 a 65 budou dostupné ve dvou barevných provedeních: černé a béžové. Model Evolve2 40 bude dostupný v černé barvě.

Evolve2 85 STEREO – doporučená cena €449 (€489 s nabíjecím stojánkem)

Evolve2 65 STEREO – doporučená cena €209 (€249 s nabíjecím stojánkem)

Evolve2 65 MONO – doporučená cena €199 (€239 s nabíjecím stojánkem)

Evolve2 40 STEREO – doporučená cena €119

Evolve2 40 MONO – doporučená cena €109

Pro podrobnější informace navštivte stránku https://www.jabra.cz/evolve

O značce Jabra 

Dánská značka Jabra je vedoucí společností v oboru vývoje zvukových a komunikačních řešení pro spotřebitele i podniky. Jako hrdý člen skupiny GN jsme odhodláni umožnit lidem slyšet více, dělat více a být více než si kdykoliv před tím mysleli. Prostřednictvím zvuku pomáháme lidem měnit život k lepšímu. Inženýrská dokonalost značky Jabra je založena na více než 150 letech zkušeností se zpracováním zvuku. To nám dovoluje vytvářet náhlavní soupravy a komunikační nástroje, které pomáhají profesionálním uživatelům pracovat produktivněji. Spotřebitelsky zaměřená bezdrátová sluchátka umožňují zákazníkům užívat si hovorů, hudby a médií lépe a intenzivněji. Jabra zaměstnává po celém světě zhruba 1100 zaměstnanců a v roce 2018 vykázala příjem 4,7 miliardy DKK. Skupina GN, založená v roce 1859, působí ve více než 100 zemích. Zaměstnává zhruba 6000 lidí a je zalistována na Nasdaq Copenhagen. GN dovoluje život znít lépe. Více informací na www.jabra.cz