Sledovanost O2 TV skokově roste. Největší zájem je o zpravodajské kanály, rekord zaznamenala i O2 Videotéka

„Po zavedení vládních opatření omezujících volný pohyb osob se zvýšila sledovanost O2 TV o 19 %. Zájem o živé vysílání stoupl dokonce o 21 %, vysvětluje Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV. Skokový nárůst zaznamenaly zejména zpravodajské stanice, jejichž sledovanost se zvýšila o 273 % (ČT24 dokonce o 346 %), a kanály pro dospělé, které vzrostly oproti poslednímu únorovému týdnu o 191 %. „O 35 % stoupla také sledovanost dětských kanálů,“ dodává Lenerová.

.

Změnil se také podíl lineárního (živého) a odloženého sledování (Zpětné zhlédnutí, Nahrávky) na celkové sledovanosti. Téměř dvě třetiny pořadů byly zhlédnuty živě, což představuje nárůst lineárního sledování o 10 procentních bodů. Zajímavý je také rozdíl mezi jednotlivými typy zařízení. “ U diváků, kteří konzumují obsah na televizi prostřednictvím set-top boxů, převažuje lineární sledování. V případě mobilní aplikace nebo webu je situace odlišná. Více než polovinu celkové sledovanosti na těchto zařízeních tvoří Zpětné zhlédnutí,“ tvrdí Lenerová.

Velký zájem mezi majiteli O2 TV vzbudilo bezplatné zařazení stanice PornHub TV do nabídky všech tarifů. “ Alespoň jednou si tento program pustil každý čtvrtý zákazník O2 TV a průměrně strávil sledováním tohoto kanálu 21 minut,“ říká Lenerová. Operátor O2 se proto rozhodl promo akci u vybraných tarifů prodloužit. Stanice PornHub TV zůstane zdarma do 15. dubna v nabídce tarifů O2 TV L a O2 TV Stříbrná.

K obrazovkám přivedla velký počet diváků také O2 Videotéka, která překonala v uplynulém týdnu své dosavadní rekordy v zápůjčkách filmů. Největší zájem byl o tituly Vlastníci, Poslední aristokratka a Zloba: Královna všeho zlého. Od konce března operátor navíc zařazuje do své videotéky novou kategorii „Filmová výuka“, která může být vhodným doplňkem k výuce dějepisu a přírodních věd a rodičům pomůže s výběrem vhodných titulů pro jejich děti. Diváci tu najdou 16 historických filmů i zajímavých dokumentů, jako jsou například Earth: Den na zázračné planetě, Příběh lesa, Masaryk, Tobruk nebo Schindlerův seznam. Cena zapůjčení začíná na 45 Kč. Zvolený film je k dispozici po dobu 48 hodin od zaplacení, vidět ho lze i několikrát za sebou – počet zhlédnutí totiž není omezen.

O O2 TV

Digitální televizí O2 TV disponuje v současné době více než 440 tisíc českých domácností. O2 TV lze nyní získat na zkoušku za symbolickou 1 Kč měsíčně. V televizi na diváky čekají ty nejlepší seriály a filmy z produkce HBO, dětské pořady, dokumenty i zpravodajství. Výhodou O2 TV je celá řada unikátních funkcí. Oblíbený pořad je k dispozici až 7 dní zpětně, diváci si mohou nahrát až 100 hodin obsahu. O2 TV je možné sledovat nejen na televizi, ale i počítači, tabletu a mobilu.

Více na https://www.o2.cz/osobni/televize-za-korunu

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.