Covid-19: Western Digital výrobu nepřerušuje a podporuje své zákazníky, zaměstnance i spolupracovníky

8. 4. 2020 – V této době, která nemá obdoby, na nás naši zákazníci, zaměstnanci a spolupracovníci spoléhají mnohem více. Naše produkty na ukládání, archivaci a přenášení dat hrají v této době mezi používanými technologiemi klíčovou roli. Je to doba, kdy lidé pracují z domova, vzdělávají své děti a zůstávají alespoň digitálně propojeni se svými blízkými. Uvědomujeme si, jak moc spoléháte na společnost Western Digital a její produkty.

Našim zaměstnancům

Chceme poděkovat více než 60 000 členům našeho týmu, který spolupracuje po celém světě i v tomto pandemickém období. Mnoho z nich pracuje nyní z domova, zatímco ti další udržují naše výrobní závody v běhu. I s ohledem na stále se měnící situaci těmto lidem patří dík za jejich neúnavné nasazení, kterým zajišťují kontinuitu důležité technologické infrastruktury. V centru naší pozornosti je nyní zajistit ochranu jejich zdraví a bezpečnost, a to i jejich rodin.

Globální politika pro práci z domova:

Velká část naší pracovní síly pracuje nyní z domova za plné podpory našich IT týmů i našeho ředitele pro informační technologie.

Ochrana našich týmů přímo ve výrobě po celém světě:

Ve všech našich výrobních závodech jsme přijali přísná hygienická, sanitační a bezpečnostní opatření. Naše standardy jsou v souladu (a často je i překonávají) s nařízeními národních i místních orgánů a zdravotnických autorit a organizací, včetně WHO.

Klíčová opatření pro udržení výroby:

Pro podporu naší pracovní síly ve výrobě jsme zavedli následující nová a rozšiřující opatření.

Zajištění ubytování pro pracovníky, všude, kde je to nezbytné, a to s hygienickými podmínkami požadovaného standardu. Rozšíření či zavedení dopravy do zaměstnání s omezením veřejné dopravy. Zavedení striktních podmínek dodržování odstupů a vzdáleností mezi spolupracujícími osobami. Vyžadování práce z domova u všech profesí, u kterých je to možné. Regulace pracovních cest a návštěva třetích stran. Přerušili jsme všechny služební cesty a nedůležité návštěvy výrobních závodů třetích stran po celém světě. 

Našim zákazníkům a partnerům

Zažíváme dosud nevídaný nárůst aktivit v internetovém a online prostoru, v cloudových službách a ve využívání chytrých produktů. Jsme si vědomi významu využívaných technologií v nové globální situaci, podpory výzkumu i komunikace a děláme vše pro to, abychom reagovali na požadavky, které jsou kladeny na naše technologie a řešení. Jsme zde pro vás.

Naše výroba nebyla zastavena a pokračuje. Přes dynamické změny, které zažívá celá společnost, výrobní zařízení a areály společnosti Western Digital pokračují ve výrobě při současném přijetí vylepšených zdravotních a hygienických opatření.

Konstantně odlehčujeme pracovní zatížení našich ekosystémům. Od začátku vypuknutí COVID-19 naše výroba, logistika a výrobní týmy neúnavně pracují na tom, jak pomoci zasaženým dodavatelům, jak nastavit nové dopravní cesty a jak pokračovat ve výrobě a současně ochránit bezpečnost a zdraví zaměstnanců, dodavatelů a celé komunity.

Našim komunitám a celé společnosti

Jsme na straně těch, kdo byli zasaženi virem, a jsme vděčni všem, kdo s tímto virem bojují v první linii. Přijímáme opatření pro podporu našich komunit a celé společnosti, včetně finančních a jiných darů:

Věnovali jsme 1,5 milionu USD nadačnímu fondu Silicon Valley Strong Fund (společný fond firem ze Silicon Valley podporuje ohrožené jednotlivce i rodiny, malé firmy a neziskovky).  Další 1 milion USD nadačnímu fondu COVID-19 Solidarity Response Fund a dalším nadacím a organizacím včetně WHO. Dále jsme věnovali mimo jiného 250 000 kusů zdravotnického materiálu, dalších 7 000 kusů lékařských rukavic, 243 000 chirurgických roušek do místních nemocnic a dalších lékařských zařízení.

Pokračujeme v dalších aktivitách a hledání příležitostí, abychom i my odvedli svůj díl práce a poskytli maximálně možnou podporu. Víme, že následující měsíce přinesou další výzvy. Pomocí solidarity, soucitu a inovací naše společenství zaměstnanců, partnerů i spolupracovníků, jako i celá společnost na světě, toto nepříznivé období nejen překonáme, ale překonáme jej posíleni. Na této cestě jsme s vámi.

Váš Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.