Skvělý výkon za rozumnou cenu. Bezpečnostní kamery řady U-Series společnosti Panasonic pomohou i proti vandalům

Panasonic připravil 13 základních síťových kamer s vysoce kvalitním obrazem určených pro vzdělávání, malé podniky, maloobchody, logistiku a mnoho dalších míst.

Praha, 16. dubna 2020 – Společnost Panasonic představila novou řadu síťových bezpečnostních kamer i-Pro Extreme – U-Series. 13 nových vnitřních a venkovních bezpečnostních kamer doplňuje nabídku společnosti Panasonic o nákladově efektivní řadu kamer základní až střední úrovně při zachování vysokého výkonu, viditelnosti a spolehlivosti, které zákazníci očekávají. Řada U-Series nabízí širokou škálu kamer typu kupole a bullet, s varifokálním nebo pevným objektivem, Full HD a 4MP a také provedení odolné proti vandalům a povětrnostním vlivům pro venkovní modely. Tato řada je ideální pro organizace s omezeným rozpočtem ať ve školství, logistice, nemocnicích, kancelářských prostorech, maloobchodních prodejnách a mnoha dalších aplikacích. 

Kamery řady U-Series zaručují viditelnost ve dne i v noci s nízkým osvětlením a možnostmi IR-LED pro zajištění jasných barev a kvalitního bezpečnostního obrazu non-stop. Kamery používají technologii iA (Intelligent Auto) společnosti Panasonic pro sledování dynamiky scény a pohybu. Nastavení kamery se díky technologii iA upravuje v reálném čase, aby se snížilo zkreslení, jako je například rozostření pohybujících se objektů. Funkce Super Dynamic umožňuje kamerám zachytit širší rozsah než tradiční zařízení, to zajistí pokrytí všech míst a oblastí. Režim koridoru upravuje pohled kamery tak, aby bylo možné monitorovat schodiště a dlouhé chodby pomocí jediné kamery. 

Venkovní modely v této řadě navazují na dobrou pověst značky Panasonic, pokud jde o odolnost a spolehlivost. Mají ochranu IK10 proti vandalům, ochranu proti vodě a prachu a antikorozní šrouby.

Stejně jako ostatní kamery z platformy i-PRO Extreme i řada U-Series používá kompresi H.265 a inteligentní kódování ke snížení množství obrazových dat, což zvyšuje efektivitu využívání šířky pásma a snižuje požadavky na úložiště a náklady. 

Inteligentní provedení a obal řady U-Series mohou zkrátit dobu instalace kamer. Kamery lze například připojit a nakonfigurovat před instalací, když jsou stále ještě v krabici. Mají také motorizovaný zoom a automatické zaostřování pro rychlejší nastavení.

„Řada U-Series je ideální řadou kamer pro organizace, které vyžadují nákladově efektivní zabezpečení, ale nemohou si dovolit kompromisy, pokud jde o výkon, vizuální kvalitu a spolehlivost,“ řekl Gerard Figols, evropský vedoucí obchodní jednotky Panasonic Security. „V kombinaci se softwarem pro správu videa Video Insight od společnosti Panasonic, který lze použít s kamerami Panasonic bez dodatečných licenčních poplatků, je to bezkonkurenční bezpečnostní řešení z hlediska ceny a výkonu, které pomohou celé řadě organizací.“

První kamery řady U-Series budou k dispozici od dubna a nové modely budou přidávány po celý rok. Další informace naleznete na webu: https://business.panasonic.co.uk/security-solutions/u-series

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.