Zvýšená tělesná teplota může být jedním z prvních indikátorů nemoci; ČD – Telematika nabízí bezpečný, bezkontaktní a variabilní monitoring na dálku

Společnost ČD – Telematika uvedla do života řešení pro přesný monitoring tělesné teploty lidí v rámci vymezeného prostoru. Toto zařízení založené na automatickém měření teploty pomocí termovizní kamery je vhodnou součástí preventivních opatření proti dalšímu šíření koronaviru způsobujícímu onemocnění Covid-19.

 „Reagujeme na aktuální situaci a přinášíme řešení, které pomůže ochránit zdraví lidí kolem nás. Jedná se o automatické měření teploty,“ říká Jan Vobora, obchodní ředitel ČD – Telematiky. „Pečlivě jsme otestovali produkty několika předních dodavatelů a vybrali řešení, které je kvalitní a zároveň cenově dostupné. Systém může pokrývat rozsáhlejší prostory, ale lze ho využít i pro měření při průchodu turnikety. Měření probíhá rychle a je velmi přesné s dosahem do 10 metrů a možností měřit ve stejném okamžiku až 15 lidí jednou termokamerou.“ dodává Jan Hlaváček, manažer odboru IoT a silniční telematiky.  

Bezkontaktní monitoring tělesné teploty se uplatní především v nemocnicích, školách či na úřadech, letištích, nádražích nebo v metru. Využití však může systém nalézt i v dalších místech s vyšší koncentrací obyvatel, jako jsou obchodní či administrativní centra nebo sportoviště. Systém také dokáže inteligentně rozpoznávat obličeje, jeho součástí jsou automatizované audioalarmy a výkonný monitorovací software. Jednotlivé komponenty systému jsou dodávány renomovanými specializovanými výrobci.

Stěžejními výhodami řešení dodávaného ČD – Telematikou jsou především snadnost a rychlost instalace, bezpečné bezkontaktní měření tělesné teploty a konfigurace na míru podle potřeb zákazníka. „Proti konkurenci garantujeme našim zákazníkům velmi krátké dodací lhůty zařízení. Celé řešení nabízíme formou odprodeje nebo pronájmu,“ upřesňuje Hlaváček.

ČD – Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Provozuje vlastní druhou největší optickou síť v ČR, která je součástí klíčové infrastruktury státu. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Dalším dynamicky se rozvíjejícím segmentem poskytovaných služeb je silniční telematika nebo oblast Internetu věcí, kde realizuje řešení například chytrého parkování.