Nejvíce fotografů oceněných v soutěži World Press Photo používá produkty Canon

Praha – 28. dubna 2020 — Fotoaparáty značky Canon se těší mezi vítězi soutěže World Press Photo 2020 největší oblibě, vyplývá to ze statistiky španělského serveru PhotoLari. Z celkem 42 vítězných fotografií napříč všemi kategoriemi jich bylo 16 zaznamenaných díky fotoaparátům Canon. Pomyslným vítězem mezi přístroji je Canon EOS 5D Mark IV, kterým bylo pořízeno 9 vítězných fotografií. Mezi dalšími fotoaparáty od společnosti Canon, které fotografové pro vytvoření oceněných snímků použili, jsou Canon EOS 5D Mark III (4 fotografie), Canon EOS-1D X Mark II (1 f.), Canon EOS 5DS R (1 f.) a Canon EOS-1D X (1 f.).

canon-x-unnamed (1).png

Značky fotoaparátů, kterými byly pořízené oceněné fotografie. Zdroj: https://www.photolari.com/

Canon EOS 5D Mark IV je profesionální digitální zrcadlovka, na kterou se lze spolehnout, bez ohledu na to, co je předmětem fotografie. Fotoaparát nabízí nekompromisní kvalitu snímků, blesku rychlé ostření Dual Pixel AF s 61 AF body, video v rozlišení 4K, FullHD 60fps a 720p až 120fps. Nechybí WiFi konektivita, GPS, dotykový LCD a odolnost vůči vodě a prachu.

Canon EOS-1D X Mark II je full-frame fotoaparát se snímačem CMOS s 20,2 MPx, zaostřovací technologií Al Servo AF III+ i a možností natáčení videí v rozlišení 4K při snímkovací frekvenci 60p. Fotoaparát EOS-1D X Mark II se může pochlubit širokým a univerzálním rozsahem citlivosti ISO, konkrétně hodnotami 100 až 51 200.

Canon EOS 5DS R je zrcadlovkou se snímačem velikosti 35 mm kinofilmového políčka (full-frame) a má 50,6 Mpx. Reakce fotoaparátu jsou rychlé a odolnost/zatěsnění je na velmi vysoké úrovni. Z vysokého rozlišení vyplývá, kde bude mít fotoaparát největší přínos pro uživatele. Budou jím scény, ve kterých je nutné zachytit opravdu všechny detaily, které budou prezentovány na velkých formátech A0 a větších. Další velká výhoda je možnost provést rozsáhlý ořez 1,3x a 1,6x a přesto zachovat kvalitu i rozlišení 30,5 Mpx resp. 19,6 Mpx.

canon-x-image2.png

Modely fotoaparátů, kterými byly pořízené oceněné fotografie. Zdroj: https://www.photolari.com/

World Press Photo je největší a nejprestižnější mezinárodní soutěž o nejlepší reportážní fotografii. Soutěž je pořádaná každoročně od roku 1955. Letos se do soutěže přihlásilo celkem 4 282 fotografů ze 125 zemí s celkem 73 996 fotografiemi.

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je dceřiná společnost společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu a jedné z nejznámějších a nejoblíbenějších značek na světě. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 19 000 lidí v celém regionu a přispívá zhruba třetinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.

Společnost Canon byla založena v roce 1937 a již 80 let patří k nejvýznamnějším výrobcům obrazové techniky. Naší snahou je pomáhat lidem neustále objevovat nové možnosti díky obrazové technice. Inovacemi v oblasti obrazových technologií od kamer přes produkční tiskárny po podnikové poradenství a lékařské technologie Canon obohacuje životy jednotlivců a podporuje podniky.

Rozvíjí pozitivní moc obrazových technologií a služeb. Naši lidé i produkty přispívají ke společenskému prospěchu a snižování dopadu na životní prostředí v duchu naší firemní filozofie Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“.

Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com