Průlomová izraelská technologie pro nevidomé založená na umělé inteligenci má nově svého zástupce v ČR

Praha, 28. dubna 2020 – Unikátní nositelné zařízení OrCam MyEye 2 využívající umělou inteligenci je určeno zrakově postiženým a lidem s potížemi při čtení. Lehoučký přístroj o velikosti prstu je vybaven chytrou kamerou a malým reproduktorem. V reálném čase čte tištěné a digitální texty z jakéhokoliv povrchu, pamatuje si obličeje a k nim přiřazená jména, rozpoznává bankovky či barvy a také výrobky v obchodě na základě čárových kódu. OrCam MyEye 2 lze ovládat bez použití rukou a informace nositeli předává hlasově. Nevyžaduje připojení k internetu ani chytrému telefonu, což zaručuje plnou ochranu osobních údajů. 

Česká verze zařízení OrCam MyEye 2 již pomáhá nevidomým a slabozrakým u nás snadněji studovat, pracovat a zvládat každodenní činnosti. A nyní má tato revoluční izraelská technologie lokálního zástupce pro český trh. Jan Cejthamr nasbíral více než pět let zkušeností jako manažer prodeje v mezinárodních společnostech na poli pomůcek pro korekci vidění, pracoval například pro Essilor či Roav.

„Jan je energický manažer zaměřený na výsledky, s vysoce relevantními zkušenostmi s prodejem, marketingem a zákaznickým servisem, které výrazně přispějí k naplnění cílů společnosti OrCam.” sděluje Irie Meltzer, Director of Business Development pro střední a východní Evropu ve společnosti OrCam Technologies. „Naší misí je pomáhat nevidomým a slabozrakým dosáhnout větší nezávislosti a vyšší sebejistoty. Český trh je pro nás velmi důležitý a jsme rádi, že vysoce vyvinutý český sociální systém dokáže tělesně postiženým zajistit ty nejlepší asistenční pomůcky.”

„Jsem rád, že mohu pracovat s inovativní asistenční technologií, která mění lidské životy. Velmi si vážím možnosti uplatnit a rozšířit svoje zkušenosti s úspěšným rozvojem distribučních kanálů a zvyšování prodeje právě na poli zdravotní péče.” říká Jan Cejthamr, čerstvě jmenovaný Sales and Business Development Manager společnosti pro náš trh, a dodává: „A také toho být součástí probíhající revoluce na poli asistenční technologie pro zrakově postižené, kterou vede společnost OrCam Technologies,”

OrCam Technologies je lídr na poli osobní nositelné technologie založené na umělé inteligenci (AI). Společnost založili v roce 2010 profesor Amnon Shashua a Ziv Aviram, spoluzakladatelé společnosti Mobileye (dnes součást společnosti Intel), světové jedničky v systémech zabraňování kolizím a inovátora v oboru autonomního řízení automobilů. Inspirován vývojem přelomové technologie umělého vidění pro bezpečnější provoz automobilů, OrCam využívá počítačové vidění založené na AI ke zvyšování nezávislosti zrakově či sluchově postižených, lidí s poruchou schopnosti číst a dalších skupin. Vlajkovou lodí společnosti je OrCam MyEye 2, asistenční zařízení, které se dostalo na seznam nejlepších inovací loňského roku TIME Best Inventions of 2019.

Více informací najdete na  www.orcam.com či YouTube, a můžete nás sledovat na sociálních sítích Facebook a Twitter.