Česká spořitelna podporuje sousedské projekty. Rozdělila už více než 2 miliony, o další si můžete požádat do 20. května

Ve druhém ročníku komunitního grantového programu Dokážeme víc poslala Česká spořitelna celkem 669 600 Kč k realizaci 10 úspěšným projektům z šesti různých krajů, nejčastěji zabodovaly ty ze Středočeského kraje. Aktivní sousedé díky grantu spolu obnoví například studánku nebo staré cesty v polích, vybudují altán s venkovním grilem, mobilní jeviště a uspořádají řadu sousedských setkání.

Záměry na další sousedské projekty banka přijímá do 20. května, letos poslední šanci přihlásit se až o 100 000 Kč budou mít lidé 23. září. V letošním ročníku chce podpořit celkem 40 až 50 projektů. Informace o programu, podpořených projektech i přihlášky na www.dokazemevic.cz.

Na současnou krizovou situaci zareagovala banka ve spolupráci s Nadací VIA vyhlášením mikrograntů. Spořitelna rozdělila 204 000 Kč mezi 24 jednotlivců a spolků napříč republikou, které šijí roušky pro potřebné skupiny obyvatel v nemocnicích či domovech pro seniory, podporují rizikové skupiny obyvatel například tím, že seniorům rozváží jídlo, či se pustili do 3D tisku ochranných pomůcek.

18 projektů, které Spořitelna zafinancovala v prvním ročníku grantu Dokážeme více, získalo 1,4 mil. Kč. Navzdory pandemii úspěšně realizovalo své záměry už pět z nich, ostatní museli posunout harmonogram závěrečných aktivit a dokončí své projekty do podzimu letošního roku.

O programu Dokážeme víc

V komunitním grantovém programu Dokážeme víc podporujeme Česká spořitelna projekty, které rozvíjejí sousedskou spolupráci a přinášejí do místních komunit aktivity a vybavení, mající potenciál i pro další roky. Propojuje místní aktivní občany a neziskovky se svými zaměstnanci i klienty. V programu bodují ti, kdo dokáží zapojit do projektu veřejnou správu, školu, podnikatele, další neziskové organizace a iniciativy. Podmínkou je zapojení zaměstnance České spořitelny.

Na programu spolupracuje banka s Nadací VIA i svou Nadací ČS.

Nový ročník spouští vždy k 17. listopadu. Grantová výzva je průběžná. Programem se hlásí k výročí znovunabyté svobody a podporuje tak občany, aby se angažovali ve veřejném prostoru a měnili jej vlastním přičiněním k lepšímu. Aby byli dobrými sousedy.