Pilulka.cz vám donese léky až domů s pomocí eRecept.cz

Lékárny Pilulka.cz spouští v Praze službu donášky léků na recept. Jako první nabízí službu donášky léků a plánuje ji postupně rozšířit do dalších velkých měst po celé České republice. Pacient vloží svůj kód ereceptu na www.erecept.cz. Léky si pak může zákazník s jistotou vyzvednout v lékárně nebo si je nechat donést z konkrétní kamenné lékárny ve svém městě. V takovém případě je kontaktován vybraným lékárníkem. Služba podléhá přísné lékárenské kontrole kvality.

Dle vyjádření Pilulky prochází každý takový výdej důkladným procesem kontroly kvality nezávisle dvěma lékárníky. „Léky nejsou rohlíky a příprava projektu zabrala mnoho diskusí s lékárníky. Představte si babičku, která má kód receptu od lékaře a nechce jít do lékárny. Je nedůstojné, aby sháněla v okolí sousedy, kteří jí léky přinesou, když to může zajistit přímo lékárna. Zásilkového výdeje léčiv, jak je běžný například v Německu, se ještě dlouho čeští pacienti nedočkají. Vycházíme proto ze situace, která je dána aktuálními zákony. Preferujeme zlatou střední cestu, kdy neignorujeme zájem pacientů o lepší služby, ale zároveň plně podporujeme nezastupitelnou roli lékárníka při výdeji. Šest let nás pacienti žádají o donášku léků až ke dveřím. Chápeme to jako závazek, že jim tuto službu bezpečně nabídneme,“ říká Martin Kasa z Pilulka.cz lékáren.

Mgr. Radoslav Conev, lékárník z Pilulka.cz k tomu dodává: „Neexistoval zde žádný pracovní postup, a tak jsme byli nuceni jej s kolegy lékárníky připravit. Jak distanční konzultaci, tak donášku v okolí lékárny jsme komunikovali se SÚKL. Pozitivní reakce kolegů lékárníků zejména ukazují, že při takové konzultaci je více času na pacienta než v plné lékárně, je diskrétní a pacient obdrží protokol k užívání svých léků. Fyzická nepřítomnost pacienta v lékárně je dnes již zcela běžná. Přesto je důležité zmínit, že nám lékárníkům zůstává zachováno právo fyzickou přítomnost v lékárně vyžadovat. Chceme podporovat kvalitní poskytování lékárenských služeb v Česku při podpoře a zachování hustoty a dostupnosti lékárenské péče.“

Klíčové body spojené se službou eRecept.cz

 

  • O každém jednotlivém výdeji rozhoduje lékárník.
  • Před výdejem dochází ke konzultaci mezi lékárníkem a pacientem.
  • V případě, že léky vyzvedává 3. osoba je provedena dvojitá kontrola. Telefonicky s pacientem a fyzicky při výdeji léků v lékárně.
  • Každý takový výdej má důkladný Protokol o konzultaci, který pacient obdrží.
  • Výdej probíhá vždy v lékárně.
  • Nejedná se o zásilkový výdej léčiv na předpis.

 

Odkaz na tuto službu najdete na stránkách Pilulka.cz nebo jako oddělenou službu na adrese www.erecept.cz, kde naleznete většinu českých lékáren. V případě, že lékárna nenabízí donášku v okolí lékárny, je zákazník propojen s dobročinnými spolky, které donášku, například seniorům, zajistí.

„Službu jsme připraveni nabídnout všem provozovatelům lékáren v České republice. Vytvořit takto komplexní digitální službu je pro menší subjekt téměř nemožné. Unikátní přidanou hodnotu vidíme v automatizovaném učení, chytré predikci informací ke konzultaci nebo napojení na řadu datových zdrojů zefektivňujících službu pacientům. Platí zde jednoduché – více nástrojů a dat, lepší služba všem pacientům,“ dodává Martin Kasa. 

Skupina Pilulka působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje 146 růžových Pilulka Lékáren společně s internetovými lékárnami 

Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Společnost zaměstnává přes 380 lidí, převážně se zdravotnickým vzděláním. Je majoritně vlastněna českými fyzickými osobami, které se aktivně podílejí na jejím řízení. Pilulka v roce 2017 získala ocenění APEK E-commerce Awards 2017 za nejvíce inovativní a originální internetový obchod. V 2017 získala Pilulka 1. místo v regionu CEE v kategorii vycházejících hvězd Rising Star a v roce 2018 získala 5. místo v hlavní kategorii ve střední a východní Evropě v soutěži Deloitte CE Technology Fast 50.