Osvětlení do nemocnic, laboratoří ale i digitální služby pro obchodníky. To vše přináší jarní kolekce svítidel Zumtobel

Praha, Česká republika – S jarním obdobím v plném proudu přichází firma Zumtobel s čerstvými produktovými novinkami. Svět svítidel se rozšíří o nové přírůstky v oblasti průmyslového i kancelářského osvětlení. Základ pro digitalizaci podniku i služeb představuje nová služba Digital services, cenný zdroj informací pro rozvoj podnikání, lepší prostorovou organizaci v budovách i snadnější údržbu.

Osvětlení do nemocnic a laboratoří splňující nejpřísnější hygienické nároky 

Do prostorů jako nemocnice, laboratoře či sklady s jídlem vyžadující vysoké hygienické nároky je určené svítidlo Clean II supreme. Vysoce odolný kryt z plexiskla je připravený na kontakt s chemikáliemi a agresivními čistícími prostředky. Termoforní kryt zajistí snadné čištění a jednolitý vzhled. Svítidlo je také ve verzi rezistentní vůči vysokým teplotám až do 50 stupňů celsia. Výrobek disponuje řadou certifikátu (ISO pro nemocnice, GMP pro farmaceutický průmysl) a další certifikáty chemické odolnosti, které dokládají 100 % bezpečnost užití i ve ztížených podmínkách. 

Dalších vylepšení se také dočkalo svítidlo vhodné do extrémních podmínek, odolné vůči mrazu, vlhkosti i vysokým teplotám Amphibia. Nyní bylo doplněno o funkci bmLINK umožňující lokální i centrální bezdrátové ovládání. Využití technologie Bluetooth mesh zajišťuje vysoké zabezpečení. Funkcí bmLINK nyní také disponuje svítidlo Craft vhodné do průmyslových prostor. 

Osvětlení vyhovující novým trendům kancelářských budov: multifunkčnost, variabilita i digitalizace

Standardní kancelářské prostory v posledních letech často prochází razantními změnami a svítidla od Zumtobel se novým požadavkům dnešní doby přizpůsobují. Více, než kdy jindy je kladen důraz na zdraví a spokojenost zaměstnanců, z architektonického hlediska je rovněž důležitá různorodost a multifunkčnost prostor. Kancelářské budovy se stávají inteligentními a postupně procházejí digitalizací, proto je důležité využívat světlo k vytvoření propojené infrastruktury, která půjde tomuto trendu naproti. 

Kancelářské svítidlo Claris evolution vyznačující se svým minimalistickým a zároveň elegantním vzhledem, ověnčené designovým oceněním Red Dot, je stálicí portfolia značky Zumtobel. Dosud bylo dostupné pouze v závěsné variantě, letos bylo nově představené ve vestavné podobě. Kvalita, vzhled, rozměry i barevné varianty zůstávají stejné. V podobném duchu přichází i doplnění řady svítidel Slotlight I a Slotlight II poutající svými klasickým, retro vzhledem. Současně už jsou dostupná v závěsné i vestavné variantě, nyní ale Zumtobel přichází s dalšími rozměry, které umožňují ještě flexibilnější výměnu starých modelů a vyhoví i těm nejnáročnějším požadavkům na prostorové uspořádání. 

V duchu stoupajícího trendu inteligentních a propojených budov Zumtobel představil své Digitální služby. Tvoří je samostatná svítidla se zabudovanými senzory a beacony, které sbírají informace a ukládají je na samostatný cloud. Digitální služby pomůžou v kancelářích například s optimální organizací prostor prostřednictvím sběru informací o pohybu lidí. Jejich velký potenciál se skýtá také na poli maloobchodů. Obchodníci budou mít přesnější data pro správné umisťování svého zboží, zákazníci se pak prostřednictvím propojené aplikace mohou nechat navigovat do své vytoužené destinace. 

O skupině Zumtobel Group:

Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Skrze klíčové značky Zumtobel, Thorn a Tridonic skupina nabízí komplexní portfolio produktů a služeb zákazníkům po celém světě. Základ pro vývoj inovací a vstup do nových oblastí podnikání tvoří po desítky let získávané know-how týkající se vlivu světla na člověka. Ve světelném odvětví je skupina lídr na evropském trhu. Skupina Zumtobel Group je obchodována na vídeňské burze cenných papírů (ATX Prime) a zaměstnává přibližně 5 900 lidí. Ve fiskálním roce 2018/2019 vykázala obrat 1 162 milionů euro. Skupina sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu ZG Lighting Czech Republic s.r.o., člen skupiny Zumtobel Group, nabízí profesionální osvětlení značek Thorn a Zumtobel. Pro další informace prosím navštivte: www.zumtobelgroup.com