Přežít pár týdnů povinný home office neříká nic o schopnosti firmy fungovat efektivně ve flexibilním režimu dlouhodobě

Praha, 12. května 2020 – Zatímco celosvětově již 62 % firem1 má definovanou strategii pracovní flexibility, která mnohým usnadnila akutní hromadný home office, v České republice v době „před pandemií“ měly možnost běžně pracovat z domova jen 4 % zaměstnanců2, na zkrácený úvazek pak dalších 6 %. Jak se firmy se situací popraly, co je teď čeká za výzvy a jaká se nabízí řešení?

Flexibilita pracovního prostředí v českých firmách

Flexibilita práce je na trhu práce extrémně žádaná a celosvětově se ukazuje, že nejen funguje, ale v mnoha případech je dokonce efektivnější než klasické pracovní úvazky. České firmy nyní ve velkém vyzkoušely, jak může fungovat home office. Také se ale již po několika týdnech trvání výjimečného stavu setkáváme s firmami, které si uvědomily, že aby takové nastavení fungovalo dlouhodobě, je třeba jej nastavit komplexně,” říká Zdeňka Studená, zakladatelka a Managing Partner FLEXJOBS.CZ. Její společnost se flexibilním pracovním prostředím zabývá již od roku 2015. Podle ní leží největší zátěž na manažerech, kteří musí přenést veškeré fungování týmů, tj. operativu, plánování, ale i motivaci a rozvoj, do virtuálního prostoru. Například všechny schůzky automaticky plánovat na dálku, nastavit aktuální sdílení informací v týmu, ať jsme kdekoliv, zajistit průběžnou zpětnou vazbu atd. 

Za menšinu firem, které mají flexibilitu ve svém DNA, potvrzuje situaci i ředitel společnosti Liftago Ondřej Krátký: „Flexibilita v práci s lidmi není jen něco, co nám v současné krizové situaci zjednodušilo fungování, je to dlouhodobá sázka na osobní růst a spokojenost týmu i spokojenost řidičů na platformě. Liftago řidiči sice nejsou našimi zaměstnanci, ale do našeho tržiště přepravy se mohou zapojovat naplno nebo podnikat jen v částečné kapacitě. Bez časové flexibility, kdy se k nám mohou zapojit, by podstatná část z nich tuto práci nedělala. Bez otevřenosti k potřebám interního týmu Liftaga bychom přišli o řadu talentovaných lidí. Máme příklady zkrácených úvazků kvůli cestování nebo sebevzdělávání, případně s úvodní konzultační spolupráci, která oběma stranám umožnila poznat se a nastavit spolupráci dále.“

„Před březnem roku 2020 mnoho firem bralo flexibilní pracovní kulturu jako trend. Dnes je to pro mnohé nutnost a cesta, jak přežít krizi a připravit se na budoucnost,“ dodává Zdeňka Studená. Zároveň podotýká, že stávající fungování v krizovém módu není pro většinu firem dlouhodobě udržitelné. Firmy budou potřebovat systematické a koncepční uchopení vzdálené spolupráce. To zahrnuje předefinovat interní procesy například v HR, zavést potřebné technologie a vytrénovat dovednosti pro vedení a spolupráci na dálku. Největší výzvou je ale dosáhnout změny přístupu těch, kdo nejsou fanoušci technologií a práce na dálku.


O Liftagu:  

Liftago je česká firma, kterou v roce 2012 založili smyšlenkami o autonomním řízení a budoucnosti městské mobility Martin Hausenblas, Juraj Atlas a Ondřej Krátký. Zprvu se firma zaobírala pouze taxi dopravou. Jako jediná na trhu nabídla zákazníkovi možnost výběru z nabídek profesionálních taxikářů podle hodnocení řidiče, času příjezdu, typu vozu a odhadu ceny. Naopak každý řidič jezdící pro Liftago si vždy sám určoval, kterou zakázku vezme. Liftago je v současnosti nejlépe hodnocenou aplikací svého druhu na světě na Google Play i App Store.  

Dalším logickým krokem bylo maximální využití kapacit stávajících řidičů. Proto se Liftago v současné době soustředí na vývoj vlastního systému, který umí nejen taxi řidičům, ale všem komerčním řidičům ve městě nabízet zakázky z různých odvětví (od rozvozu lidí po zásilky) a využít tak maximálně jejich stávající kapacitu bez nutnosti do města přidávat další řidiče a jen město zahlcovat. Díky tomu Liftago pomáhá vytvářet plynulejší a efektivnější dopravu ve městě.   

O FLEXJOBS.CZ

Česká konzultačně tréninková společnost s klienty v celé Evropě, založená roku 2015. Jednička na téma flexibility práce, HR a spolupráce na dálku v České republice.  Mezi hlavní klienty patří společnosti jako Albert, Fortuna entertainment group, T-Mobile, ČSOB, mBank, SBERBANK, Eurowag, a mnoho jiných.

FLEXJOBS.CZ nastavuje HR procesy a směrnice a trénuje efektivní spolupráci a vedení na dálku manažery i zaměstnance. Také organizuje FLEXJOBS HR ACADEMY, modulový program, kde firmy získají praktické know how k nastavení fungujícího flexibilního pracovního prostředí.