Colliers International připraví firmám opatření pro návrat do kanceláří do jednoho týdne

– Tým Workplace Advisory a Building Consultancy teď nabízí na míru šité post-COVID-19 plánování kancelářských prostor pro uživatele kanceláří –

Praha, 15. května, 2020 – Společnosti a pronajímatelé, kteří potřebují radu, jak bezpečně vrátit své zaměstnance a nájemníky do kanceláře, mohou nyní od konzultantů společnosti Colliers International obdržet doporučení v horizontu jednoho týdne.

Poradenská společnost v oblasti nemovitostí nyní využívá odborné znalosti svých týmů Workplace Advisory (poradenství v oblasti pracovního prostředí) a projektového managementu z celé oblasti EMEA k poskytování rychlých, přesných a inovativních řešení pro maximalizaci kapacity kanceláří a to včetně odhadů nákladů na přijatá opatření.

Podle Colliers bude při návratu zaměstnanců ve většině firemních kanceláří zpočátku použitelných pouze 40 procent kancelářských prostor, protože se očekává, že opatření pro společenský odstup budou pokračovat i v několika příštích měsících. To znamená, že pokud nedojde k významným změnám v rozvržení a designu kanceláře, mnoho lidí bude pokračovat v blízké budoucnosti v práci z domova.

Lukáš Litera, ředitel projektového managementu v české pobočce Colliers International uvedl: „Odpovědní zaměstnavatelé budou v rámci návratu při plánování kanceláří upřednostňovat zdraví a pohodu svých zaměstnanců. Abychom však mohli zaměstnance znovu přivítat v kancelářích, bude v krátkodobém horizontu muset dojít k podstatným změnám v administrativních budovách, jako je zvětšení vzdálenosti mezi pracovními stoly, vytvoření jednosměrných systémů a komunálních oblastí. V tuto chvíli se všechno mění velmi rychle, proto nabízíme také rychlou službu, která společnostem pomůže s přípravou návratu a navrhne potřebné kroky proto, aby se zaměstnanci cítili bezpečně. “

Služba Back to Work Navigator (Navigátor návratu do práce) vyhodnotí pět oblastí, ve kterých lze změny provést, aby se maximalizovala kapacita kanceláře a podpořila produktivita; design, navigace, chování, hygiena a technologie. Služba je k dispozici jak pro nájemce, tak pro pronajímatele, kteří potřebují naplánovat znovuotevření svých kancelářských bloků pro více pronájemců.

Colliers také podpoří společnosti při zavádění těchto doporučení a ve zhodnocení dlouhodobé strategie pracovního prostředí pro jejich kanceláře.

Jana Vlková, ředitelka oddělení Workplace Advisory v české pobočce Colliers International dodala: „Očekáváme, že COVID-19 bude mít dlouhodobý dopad na způsob naší práce. Z našeho globálního průzkumu Working from Home (Práce z domova) víme, že 80 procent respondentů by chtělo pracovat vzdáleně i po uvolnění situace alespoň jeden den v týdnu. Po tomto počátečním návratu je tedy pravděpodobné, že se kancelářské prostory budou měnit měnit na místa setkávání, sdílení informací a zkušeností, řešení projektů a o budování firemních vztahů, na rozdíl od předchozí rutiny, kdy kanceláře sloužily především jako místo pro vykonávání práce.“

Pro další informace o službě Navigátor návratu do práce kontaktujte Janu Vlkovou nebo Lukáše Literu.

Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí
v 68 zemích světa a zaměstnává více než 14 000 odborníků. Colliers je nejrychleji rostoucí veřejně obchodovaná globální společnost zabývající se realitními službami a investičním managementem, přičemž její korporátní tržby v roce 2018 činily 2,8 mld. dolarů (3,3 mld. dolarů, včetně přidružených společností). Za vedení Colliers odpovídá více než 20 let tým zkušených expertů, který stakeholderům společnosti prokazatelně zajišťuje přes 40 % ročních výnosů. Prostřednictvím své platformy služeb pro management investic spravuje aktiva světově nejuznávanějších institucionálních realitních investorů v hodnotě více než 26 mld. dolarů.

Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru (@Colliers EMEA) nebo LinkedIn. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.