Odolná a elegantní svítidla Thorn dodávají nový život městům v noci. Průmyslové prostory získávají bezdrátové řešení osvětlení bmLINK.

Praha, Česká republika – Globální dodavatel interiérových a exteriérových svítidel s ovladači Thorn patřící pod skupinu Zumtobel Group představil produktové novinky. Své portfolio rozšířil napříč odvětvími – v osvětlení pro kanceláře, průmysl, sport i veřejná prostranství. 

 Odolnost a spolehlivost v průmyslových prostorách, variabilita a elegance v kancelářích 

Osvětlení pro průmyslové prostory musí být nejen odolné vůči náročným vnějším podmínkám od vlhka po extrémní výkyvy teplot, ale zároveň pomáhá zlepšit produktivitu zaměstnanců a podporuje je v každodenních pracovních úkonech. Svítidlo Aquaforce Pro rezistentní vůči prachu a vodě má jedinečnou konstrukci bránící hromadění nečistot a vlhkosti na povrchu. Nyní bylo doplněno o bezdrátové řešení bmLINK umožňující napojení na systémy řízení osvětlení s protokolem DALI. 

Kancelářské prostory dnešní doby jsou velmi variabilní. Zahrnují open-space, zasedací místnosti, relaxační zóny, studovny či technické zázemí s podmínkami kladoucí odlišné nároky na osvětlení. Značka Thorn se dokáže se svou jednoduchou a zároveň ucelenou škálou osvětlení tvořící komplexní produktové portfolio přizpůsobit velké variabilitě prostor. 

Modulární systém osvětlení řady Equaline umožňuje vytvořit správné řešení pro zapadnutí do jakéhokoliv prostoru. Jednoduchý obdélníkový tvar, snadná vestavná instalace a zároveň hliníkové těleso s povrchovou úpravou práškovou barvou činí z tohoto svítidla spolehlivého a zároveň elegantního pomocníka. Nově bylo svítidlo uvedeno ve verzi umožňující proměnlivou teplotu chromatičnosti tzv. tunable white. Vysoce kvalitní LED čipy jsou schopny měnit teplotu bílé barvy od hřejivých 2700 K do studených 6500 K. 

Veřejné osvětlení Thorn je odolné i elegantní, slouží kolemjdoucím a dodává v noci nový život 

Osvětlení od značky Thorn dodává v noci městům nový život. Ať už se jedná o residenční oblasti, náměstí či památky, venkovní osvětlení musí vždy dobře sloužit kolemjdoucím i danému místu, navíc by se mělo doplňovat s okolní architekturou a být šetrné k životnímu prostředí. 

Svítidlo Aerie tvoří diskrétní městský prvek, který vrhá světlo tam, kde ho lidé potřebují, a tehdy, když ho potřebují. Svítidla vysokého standardu se přizpůsobí jakémukoliv městskému projektu, může být instalována do náročných podmínek jako místa poblíž mořského pobřeží či do oblastí, které jsou vystavovány vysokým teplotám. 

Contrast je všestranné architektonické bodové svítidlo, které splňuje podmínky pro bezpočet aplikací – od velmi kompaktního bodového svítidla po výkonný světlomet. Svítidlo je charakteristické svým moderním designem, všechny velikosti mají integrovaný ovladač. Světelný kontrast lze jednoduše přepínat a tlumit, teplotu chromatičnosti lze upravovat pomocí rozličných rozhraní. 

Fotografie ke stažení naleznete na následujícím odkazu: 

Aquaforce pro: https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49909508117/sizes/l/

Equaline: https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49909509342/sizes/l/

Aerie: https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49909508652/sizes/l/

Aerie: https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49909508492/sizes/l/

Contrast: https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49908694328/sizes/l/

 

O společnosti Thorn:

Společnost Thorn vyvíjí a vyrábí efektivní, spolehlivá a vysoce kvalitní řešení osvětlení. Rozsáhlé portfolio produktů pro vnitřní a venkovní osvětlení je navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám velkoobchodníků, dodavatelů i koncových uživatelů a pokrývá širokou škálu aplikací. Značka Thorn je po celém světě synonymem pro kvalitu, spolehlivost a snadné použití. Díky své 90leté zkušeností s vývojem a výrobou osvětlení Thorn získal pověst důvěryhodného partnera, který poskytuje zákazníkům cenné informace a podporu přesahující samotný produkt. Společnost Thorn jako specialista na inteligentní město pomáhá zvyšovat bezpečnost a pohodu komunit prostřednictvím konektivity a inteligence. Thorn je hrdý na to, že je členem skupiny Zumtobel. Více se dozvíte na www.thornlighting.com

O společnosti Zumtobel Group:

Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Skrze klíčové značky Zumtobel, Thorn a Tridonic skupina nabízí komplexní portfolio produktů a služeb zákazníkům po celém světě. Základ pro vývoj inovací a vstup do nových oblastí podnikání tvoří po desítky let získávané know-how týkající se vlivu světla na člověka. Ve světelném odvětví je skupina lídr na evropském trhu. Skupina Zumtobel Group je obchodována na vídeňské burze cenných papírů (ATX Prime) a zaměstnává přibližně 5 900 lidí. Ve fiskálním roce 2018/2019 vykázala obrat 1 162 milionů euro. Skupina sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu ZG Lighting Czech Republic s.r.o., člen skupiny Zumtobel Group, nabízí profesionální osvětlení značek Thorn a Zumtobel. Pro další informace prosím navštivte: www.zumtobelgroup.com