Amazon doručil radost do dětských domovů v Ústeckém a Středočeském kraji

Praha/Dobrovíz, 21.5.2020 – Společnost Amazon připravila radostný den pro děti a zaměstnance z dětských domovů Ústeckého a Středočeského kraje, kterým věnovala hračky, knížky nebo hygienické vybavení do domácnosti. Dar je součástí darovacího programu společnosti, který vychází ze snahy o udržitelnost a využití neprodejného zboží pro dobré účely.

Mezi obdarované dětské domovy patří Dětský domov Most, Dětský domov Žatec a Dětský domov Nové Strašecí. Součástí zásilek z Amazonu byla široká škála věcných darů, jako jsou hračky, plyšáci, stavebnice LEGO, knihy, chytré hodinky, kosmetika, potraviny, kancelářské potřeby nebo kuchyňské vybavení, které nejen potěší zdejší děti, ale také pomohou při běžném provozu domovů. 

„Předměty jsme rozdělili do tří rodinných skupin. Domácnosti se tak podařilo skvěle vybavit a snížit náklady dětského domova tak, aby uspořené prostředky mohly být využity na zájmovou činnost dětí. Hluboce si této pomoci vážíme a děkujeme firmě Amazon za poskytnutý dar,“ prozradil ředitel Dětského domova Nové Strašecí Mgr. Alexandr Krško.

Za iniciativou celé akce stojí Zaměstnanecké fórum společnosti ve spolupráci s HR oddělením. Vedení společnosti se touto cestou zároveň snaží o naplnění svých závazků k udržitelné budoucnosti, kdy daruje produkty, které jsou jinak neprodejné. „Jsme nesmírně rádi, když se nám podaří spojit síly a udělat radost tam, kde je to nejvíce třeba, říká PR manažerka Amazonu Miroslava Jozová.

O společnosti:

  • Amazon je leaderem v oblasti technologií a inovací. Provozuje největší e-commerce platformu, která umožňuje podnikatelům prodávat své zboží do celého světa. 
  • Činnost Amazonu stojí na čtyřech základních pilířích: orientuje se na zákazníky místo konkurence, investuje do rozvoje technologických inovací, plánuje v dlouhodobém horizontu a zaměřuje se na funkční a provozní dokonalost. 
  • Mezi globálně využívané produkty a služby se řadí Amazon Prime, Amazon Music, Fulfillment by Amazon, AWS, čtečky Kindle, telefon a tablety Fire, Fire TV nebo Amazon Echo. Amazon je také průkopníkem recenzí od zákazníků, personalizovaných doporučení a funkce 1-Click shopping.
  • Projektem Kindlotéka podporuje Amazon zájem o čtení knih napříč generacemi. Tištěné knihy i elektronické čtečky Kindle umisťuje do škol, dětských domovů i veřejných knihoven. 
  • Společnost Amazon zaměstnává v České republice okolo 3000 zaměstnanců na plný úvazek. Celkové investice na území Česka již překročily 1 miliardu Eur.

Novinky ze světa Amazonu najdete na press portálu společnosti a sociálních sítích Twitter a Instagram