Kreditní systém pro zasílání balíků slaví v koronavirové době úspěch. Využívání drobnými podnikateli vzrostlo o 80 %

Přepravní společnost GLS letos v březnu jako vůbec první na českém trhu zavedla novou službu, která uživatelům výrazně zlevnila zasílání balíků. Online aplikace e-Balík v nové verzi Profi umožňuje platby pomocí kreditů, tvorbu více adresářů, import kontaktů či hromadný tisk štítků. Služba se od ostrého spuštění těší velké oblibě především menších firem, které byly na základě vládních opatření proti šíření koronaviru nuceny přesunout své podnikání do online sféry. GLS od uzavření obchodů v polovině března zaznamenala 80% nárůst v počtu registrovaných uživatelů, kteří využívají kreditový systém.

Koronavirus odstartoval online podnikání mnoha menších firem, které byly zvyklé zboží nabízet pouze v kamenných prodejnách. „Řada firem, které se z nějakého důvodu digitalizaci vyhýbaly nebo ji nepotřebovaly, byla nucena ze dne na den přesunout svůj byznys do online prostředí. Díky tomu jsme zaznamenali 80% nárůst počtu nových registrovaných uživatelů, zejména menších firem a podnikatelů, které využívají kreditový systém spuštěný v březnu,“ říká Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika. „Kreditový systém je ideálním nástrojem pro podnikatele, kteří nepotřebují každý den posílat stovky balíků. Za férové ceny a bez nutnosti složitého papírování získají spolehlivého partnera pro své podnikání,“ uvádí Pavel Včela. 

Kreditový systém od března využívá také Šárka Ježková, která provozuje e-shop veselenozky.cz nabízející školní potřeby, učící věže, obuv a další doplňky pro děti. „Před koronavirovou krizí jsme odesílali balíky primárně prostřednictvím výdejních míst. Po zavedení vládních omezení se nám však počet objednávek zvýšil téměř o 50 % a navíc byla prakticky všechna výdejních míst uzavřena a rychle jsme museli najít jiný způsob odesílání zboží zákazníkům. Proto jsme se registrovali na e-Balíku Profi a hned druhý den u nás kurýr vyzvedával balíky a doručoval přímo na adresu,“ říká Šárka Ježková a dodává: „Posíláme v průměru 100 až 150 balíků měsíčně, a vyzkoušeli jsme proto i kreditový systém, díky kterému jsme na přepravném ušetřili téměř 10 %. I proto budeme tuto službu využít i nadále.“ 

Jak e-Balík Profi funguje?

Pomocí e-Balíku mohou zákazníci snadno odesílat zásilky po celé Evropě. Stačí balíček donést do nejbližšího GLS ParcelShopu, případně si klient může objednat vyzvednutí kurýrem přímo doma nebo v místě podnikání. Samozřejmostí je možnost sledování aktuálního stavu přepravy online. E-Balík ve verzi Profi navíc umožňuje dávkově nahrávat kontakty z počítače pomocí CSV souboru i hromadný tisk přepravních štítků. Nově přibyla k přímé online platbě možnost dobíjení kreditu, a to i klasickým bankovním převodem. Při dosažení většího počtu odeslaných balíků kreditový systém umožní dostat automaticky slevu a na přepravném tak výrazně ušetřit. 

Když za měsíc odešlete např. 65 balíků o průměrné váze 3 kg s podáním v ParcelShopu, vyčerpáte tak celkem 6 435 kreditů, nicméně 500 kreditů vám bude vráceno. Jeden kredit odpovídá hodnotě 1 Kč. Z původní průměrné ceny 99 Kč včetně DPH za balík se nově dostanete na 91,3 Kč včetně DPH. Za rok tímto tempem můžete na dopravě ušetřit přes 6 000 Kč,“ vysvětluje Pavel Včela.    

Čím více balíků pošlete, tím méně peněz za balík platíte!

Měsíční čerpání kreditů Vráceno kreditů
500–999 10
1000–1999 50
2000–4999 150
5000–7999 500
8000–9999 1000
10 000 a více 1300

Slevový systém je podmíněn využíváním platby kreditem. Přímá platba online ani hotově se do měsíčního objemu nezapočítává.


GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 270 000 zákazníků doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 45 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici více než 70 centrálních a regionálních třídicích středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 30 000 doručovacích vozidel a více než 3 500 dálkových nákladních vozidel v barvách GLS. Ve finančním roce 2018/19 GLS dosáhla obratu 3,3 miliardy eur a přepravila 634 milionů balíků.