Bolt získává investici ve výši 100 mil. € od Naya Capital

Přední evropská přepravní platforma Bolt uzavřela investiční kolo, na jehož konci získala 100 milionů € (více než 2,7 mld. Kč). Investice bude využita na další rozvoj a růst všech produktů, které Bolt aktuálně nabízí. Konkrétně půjde o rozvoj přepravních služeb, řešení v oblasti mikromobility a doručování jídla na evropských a afrických trzích.

2019-12-12 16_42_47-Bolt _ Města

Investici vedla společnost Naya Capital Management, která byla založena v roce 2012 a za kterou stojí Masroor Siddiqui, který se dříve podílel na řízení fondu The Children’s Investment Fund. Celková výše investic, které Bolt doposud získal, tímto krokem překonala hranici 300 mil. €.

Bolt v současné době provozuje svou přepravní platformu ve více než 150 městech v Evropě a Africe. Během posledních několika měsíců Bolt urychlil expanzi služby Bolt Food a ta je nyní dostupná ve 12 státech včetně České republiky. Nejen v ČR pak Bolt představil také novou kategorii Protect, ve které jezdí pouze vozy vybavené plastovou zástěnou, která odděluje prostor pro řidiče a cestující a která omezuje proudění vzduchu mezi přední a zadní řadou sedadel.

“Navzdory tomu, že krize dočasně ovlivnila to, jak se pohybujeme po městech, dlouhodobé trendy jako například klesající počet lidí, kteří chtějí vlastnit auto nebo důraz na ekologičnost přepravy, zůstaly beze změny.

Jsme rádi, že nás podporují investoři, kteří sdílejí naši dlouhodobou vizi a kteří stejně jako my dbají na to, aby se peníze vydávaly jen za rozumné věci. Ještě víc než dříve jsem přesvědčen, že náš přístup, který staví na efektivnosti a přizpůsobení se lokálním podmínkám, je naší výhodou oproti konkurenci. Díky tomu budeme i po nynější krizi schopni nabídnout milionům cestujících dostupnou přepravu ve městech při současném garantování nejlepších výdělků pro partnerské řidiče,” říká Markus Villig, CEO a spoluzakladatel aplikace Bolt.

Masroor Siddiqui, managing partner a CIO v Naya Capital Management, k tomu dodává: “Máme radost, že můžeme do Boltu investovat právě v této fázi. Pod vedením Markuse se z Boltu stal globálně jeden z nejkonkurenceschopnějších a nejinovativnějších hráčů v oblasti mobility. Věříme, že Bolt napomáhá změnit to, jak lidé využívají dopravní infrastrukturu ve městech. Těšíme se, že pomůžeme dalšímu naplňování této vize.”

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejíž misí je přispívat k vytvoření jednodušší, rychlejší a spolehlivější přepravy ve městech. Bolt nabízí jak přepravu auty, tak službu na doručování jídla a také řešení z oblasti mikromobility.

Bolt byl založen v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Mezi její investory se řadí Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích po celém světě. Více se dozvíte na www.bolt.eu.

O Naya Capital Management

Naya Capital Management je celosvětově působící investor sídlící v Londýně. Založen byl v roce 2012. Za jeho vznikem stál Masroor Siddiqui. Naya spravuje prostředky investorů z celého světa, ke kterým patří penzijní fondy, nadace a charitativní organizace. Společnost Naya se od svého vzniku významně rozrostla a dnes do jejího týmu patří 17 zkušených odborníků.

 

Označeno tagem