Nové přenosné LCD projektory Panasonic zaručují dlouhou životnost, nízké náklady na údržbu a vysokou kvalitu obrazu

Pro kancelář i učebnu: Přenosné LCD projektory řady PT-LB426 a PT-TW381R s krátkou projekční vzdáleností nabízejí lepší kontrast, konektivitu a flexibilitu.

Praha, 26. května 2020 – Společnost Panasonic představila nové nákladově efektivní LCD projektory, které nabízejí mimořádně dlouhou životnost, nízké celkové náklady na vlastnictví a kvalitní obraz s vysokým kontrastním poměrem. Přenosné projektory jsou ideální pro kancelář i učebnu. K dispozici je nově šest přenosných modelů řady PT-LB426 a čtyři modely projektorů s krátkou projekční vzdáleností řady PT-TW381R s rozlišením WXGA a XGA a jasem v rozmezí od 3100 do 4100 lm. Tyto řady plně nahrazují stávající modely. Navíc nabízejí vyšší kontrast obrazu a širší možnosti připojení.

Obě řady poskytují zářivě jasný obraz i v dobře osvětlených učebnách a zasedacích místnostech, přičemž během jejich životnosti není nutná prakticky žádná údržba. Tyto nové, snadno přenosné projektory s intuitivním ovládáním a flexibilitou nastavení zajišťují vysoce kvalitní obraz s vynaložením minimálního úsilí při obsluze.

„Nejnovější řada je ideální pro organizace, které si pečlivě hlídají náklady a které chtějí profesionální obraz promítaný z intuitivního, spolehlivého a flexibilního projektoru,“ řekl Hartmut Kulessa, evropský marketingový manažer společnosti Panasonic. „Přednášející budou mít důvěru v kvalitu a snadnost použití a správci technologického vybavení ocení nenáročnost obsluhy a téměř nulové požadavky na údržbu.“

Přirozená kvalita obrazu v umělém světle

Po vylepšení mají všechny modely o 25 % vyšší kontrast obrazu než jejich předchůdci. To zajistí vysokou kvalitu obrazu i v osvětlených prostorech. Vysoký kontrast 20 000:1 je podpořen jasem až 4 100 lm (XGA) a věrnou reprodukcí obrazu HD (modely WXGA). Technologie Panasonic Daylight View Lite automaticky monitoruje okolní světlo a optimalizuje projekci pro promítání v prostředích, kde by obraz byl jinak příliš světlý.

Nenáročná údržba a dlouhá životnost

Obě řady posouvají celkové pořizovací náklady na zanedbatelnou úroveň. Originální lampa s nízkou degradací vydrží až 20 000 hodin v režimu ECO (10 000 hodin při plném výkonu) a výměna vzduchového filtru se doporučuje až po 10 000 hodinách. Používání těchto komponentů snižuje zásoby spotřebního materiálu (lampy, filtry) a šetří čas i peníze. Software Multi Monitoring & Control s funkcemi včasného varování (k dispozici na síťových modelech) umí navíc odesílat výstrahy dříve, než problém nastane. To snižuje počet nouzových volání a neplánovaných prostojů.

Flexibilní instalace, snadná obsluha

Tyto flexibilní projektory se snadno instalují na stůl nebo na stropní závěs. Všechny modely (kromě PT-LB306) mají duální vstupy HDMI® a duální počítačové vstupy VGA (D-sub). Modely (kromě LB306) disponují 5 V/2 A USB portem pro podporu streamování obsahu nebo pro připojení modulu AJ-WM50/ET-WML100 pro bezdrátové zrcadlení obrazovky z počítače nebo mobilního telefonu. Volitelný bezdrátový modul umožňuje moderátorům sdílet obsah z počítače nebo mobilního zařízení bezdrátově na projekční plochu pomocí softwaru Presenter Light pro Windows nebo aplikace Wireless Projector pro zařízení iOS a Android.

Interaktivní schopnosti TW381R se rozšiřují o Whiteboard Software pro PC podporující psaní na obrazovce a možnost uložit práci jako obrazový soubor pro pozdější distribuci. Řada TW381R může díky krátké projekční vzdálenosti promítat 80palcový obraz ze 75 cm bez viditelných stínů na obrazovce. U modelů, které jsou vybaveny síťovým připojením, jsou k dispozici také ovládací prvky PJLink™ a možnost ovládání z webového prohlížeče.

Řada LB426 obsahuje objektiv se zoomem 1,2x pro širší možnosti při instalaci; projekční poměr 1,48-1,78; rozšířenou korekci lichoběžníkového zkreslení V/H (H: ±35 °, V: ±35 °); a korekce zakřivené obrazovky pro promítání bez zkreslení (kromě LB306). Vestavěný reproduktor 10 W, mikrofonní vstup a zvukové výstupy. Projektory jsou navrženy tak, že je lze snadno přenášet z místnosti do místnosti (rozměry: 335 x 96 x 252 mm a přibližně 2,9 kg).

Řady PT-LB426 a PT-TW381R jsou nyní k dispozici v celé Evropě. Pro více informací navštivte: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-lb426 a https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-tw381r

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji různých elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a podniků B2B. Společnost, která v roce 2018 oslavila 100. výročí svého založení, se celosvětově rozšířila a nyní provozuje 582 dceřiných společností a 87 přidružených společností po celém světě, přičemž za rok končící 31. března 2019 zaznamenala konsolidovaný čistý obrat ve výši 62,5 miliardy EUR. Společnost používá své technologie k vytvoření lepšího života a lepšího světa pro své zákazníky.

Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/visual-system-solutions-3