Gebrüder Weiss otevírá Air & Sea pobočku v Jižní Koreji

Praha/Soul – 15. června 2020 – Gebrüder Weiss učinil další krok v naplňování svojí globální logistické strategie. 1. června 2020 otevřel v jihokorejském Soulu svoji novou pobočku, která se specializuje na letecké a námořní zásilky. „Služby naší nové pobočky v Jižní Koreji budou přínosem pro evropské zákazníky,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Celosvětově aktivní logistická společnost Gebrüder Weiss otevřela 1. června 2020 v Soulu, hlavním městě Korejské republiky, zcela novou „Air&Sea“ pobočku. Tento krok umožňuje plné využití dalšího významného asijského trhu, který je atraktivní z hlediska exportního i importního podnikání.

Kancelář v Soulu je logickým doplňkem asijské sítě Gebrüder Weiss, která v současné době zahrnuje 32 logistických center. „Ze služeb v námořní a letecké přepravě poskytovaných naší novou pobočkou v Soulu bude těžit především mnoho zákazníků v Evropě, kteří s Jižní Koreou udržují intenzivní obchodní vztahy. To se týká také řady existujících, nebo i potenciálních klientů Gebrüder Weiss v České republice,“ vysvětluje Jan Kodada.

Logistický hot spot v metropoli high-tech

Gebrüder Weiss se dlouhodobě věnuje budování vlastního logistického řešení pro Jižní Koreu, kde sídlí významná část nejprestižnějších světových společností v oblasti špičkových technologií. Navzdory potížím způsobeným koronavirovou krizí se celý projekt Air&Sea pobočky podařilo dokončit v plánovaném čase. Patnáct odborníků z oblasti letecké a námořní přepravy nyní v Soulu pracuje na implementaci přepravních a logistických řešení, která jsou šita na míru konkrétním zákazníkům.

„Naším cílem je růst spolu s našimi zákazníky a uplatňovat jednotné standardy naší práce napříč všemi světovými trhy. Jižní Korea je důležitou součástí naší světové sítě. Jak v samotné Asii, tak s ohledem na globální dodavatelské řetězce,“ uvádí Michael Zankel, oblastní manažer Gebrüder Weiss pro východní Asii.

……..…………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/