Propojení YSoft SafeQ a zdravotnického systému Epic zvýší zabezpečení a ochranu dat pacientů

Y Soft představuje nový nástroj pro nemocnice YSoft SafeQ Epic Connector —

— Novinka zajišťuje dodržování předpisů v oblasti tisku zdravotních záznamů a významně snižuje náklady na IT infrastrukturu —


Brno (Česká republika) a Dallas (Texas, USA), 16. 6. 2020 – Přední poskytovatel firemních workflow řešení Y Soft Corporation dnes oznámil novinku v podobě propojení nástroje YSoft SafeQ a systému Epic®, který využívají zdravotní zařízení po celém světě. Integrační řešení YSoft SafeQ Connector umožní nejen nemocnicím bezpečně tisknout dokumenty v rámci aplikace systému Epic.

Tisk lékařských záznamů o pacientech vyžaduje na základě americké normy HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) zvýšené nároky na zabezpečení tiskáren v zdravotních zařízeních. Díky nástroji YSoft SafeQ Connector a integraci se systémem Epic mohou poskytovatelé zdravotní péče splnit požadované zabezpečení dat a ochránit soukromí pacientů na jakékoliv tiskárně. Potřebné informace v podobě úplného informačního auditu zajistí vlajkový produkt společnosti Y Soft – YSoft SafeQ, komplexní řešení firemního workflow v oblastech správy tisku, digitalizace dat a správy 3D tisku.

Tisk na základě propojení YSoft SafeQ a software Epic zajišťuje zabezpečení dokumentů prostřednictvím ověření uživatele před samotným tiskem, kopírováním, skenováním či odesláním faxu. Správci získávají možnost úplného auditu prostřednictvím komplexních zpráv o veškerém využití tiskových služeb dle jednotlivých uživatelů, druhu tištěných dokumentů a využitých tiskáren.

Propojení s nástrojem Epic nabízí:

  • Řízený a zabezpečený přístup jednotlivých uživatelů k tiskárnám a skenování
  • Schopnost pomoci se splněním normy HIPAA a dalších regulačních požadavků na zabezpečení všech dokumentů souvisejících s pacienty
  • Komplexní reporting pro audit zabezpečení ochrany osobních údajů a citlivých dokumentů
  • Možnost tisknout na jakékoli tiskárně připojené k síti. Zaměstnanci mohou také skenovat, kopírovat nebo faxovat na libovolné síťové multifunkční tiskárně (MFP)
  • Schopnost pozdržet tiskové úlohy v tiskárně, aby byly splněny zásady uchování citlivých údajů (například se dokument fyzicky vytiskne až po autentizaci uživatele u dané tiskárny)
  • Možnost automatického mazání tiskových úloh po určené době
  • Viditelnost stavu tiskové úlohy v aplikaci Epic


“Propojení YSoft SafeQ s nástroji Epic poskytuje našim partnerům robustnější správu tisku a umožňuje jim lépe konkurovat mezi poskytovateli zdravotních služeb. A to nejen díky lepšímu dodržování nařízení a legislativy v rámci organizace, ale především zjednodušením pracovních procesů a úsporami v IT oblasti,“ uvedl Business Development Director Y Softu Jim Wieser.

Více informací pro partnerské organizace a zákazníky naleznete na webu ysoft.com/epic.

Integrace YSoft SafeQ Connector s nástroji Epic je dalším příkladem toho, jak flexibilní a přizpůsobitelná je platforma YSoft SafeQ. Konektor a další dostupné nástroje a rozšíření pro digitalizaci a správu tisku najdete na stránce YSoft SafeQ Extensions and Integrations. Tato rozšíření umožňují Y Softu a partnerským prodejcům navrhovat řešení přímo dle specifických potřeb zákazníků po celém světě.

Společnost Epic Systems je jedním z největších poskytovatelů zdravotnických informačních technologií, které využívají především velké nemocnice a zdravotnické systémy v USA k přístupu, organizaci, ukládání a sdílení elektronických lékařských záznamů.


O Y Soft

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště v oblastech enterprise firem, malých a středních podniků a vzdělávacím sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů. Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. Více informací naleznete na www.ysoft.com.

Ochranné známky: Y Soft, YSoft SafeQ, YSoft SafeQEdge a SafeQEdge Core jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Y Soft Corporation v Evropské unii a/nebo v jednotlivých zemích. Všechny ostatní ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.