Huawei rozšiřuje EMUI 10.1 na další zařízení

Nejnovější verzi své nadstavby Androidu 10 s názvem EMUI 10.1 Huawei rozšíří na široký seznam zařízení. Aktualizace na vybraných zařízeních vylepší funkce představené v EMUI 10, umožní práci ve více oknech, spolupráci více zařízení a zpřístupní funkci sdílené galerie i služby hlasové asistentky Celie.

Do konce června se nové verze rozhraní EMUI 10.1 dočkají následující zařízení: Huawei P30, Huawei P30 Pro, Huawei Mate 20 Pro, PORSCHE DESIGN Huawei Mate 20 RS, Huawei nova 5T, Huawei Mate Xs, Huawei P40 lite, Huawei Mate 30 Pro, Huawei MatePad Pro. 

Integrace více zařízení a Multi-Screen Collaboration

Hlavními novinkami, které aktualizace přináší, jsou zejména vylepšení stávajících funkcí, které podporují bezproblémovou integraci většího počtu zařízení Huawei do společného ekosystému, a také několik nových funkcí. V EMUI 10 se poprvé představila funkce Multi-Screen Collaboration (práce na více obrazovkách), která je v nejnovější verzi EMUI vylepšena. Dále pak uživatelé zaznamenají zásadní změny ve funkčnosti systému a vylepšení v oblasti zabezpečení a výkonu. EMUI 10.1 dále rozvíjí designovou filosofii EMUI 10 a prezentuje další vývoj funkce stále zapnutého displeje (AoD) například třemi novými animacemi při odemykání displeje otiskem prstu. Animace jsou inspirovány několika živly – zemí, ohněm a vodou.

Aktualizace přináší práci s více okny i nové animace

Zcela novou funkcí je pak práce ve více oknech – přetažením od okraje obrazovky se zobrazí boční panel, kterým se funkce aktivuje. Umožňuje přenos textu, obrázků a souborů mezi dvěma aplikacemi na jedné obrazovce. Notifikace se pak zobrazují nad všemi dalšími prvky uživatelského rozhraní. Toto rozložení umožňuje reakce na ně bez nutnosti přepínat mezi aplikacemi. Došlo také k úpravě animací posunu obrazovky. Jsou mnohem více uhlazené nezávisle na obnovovací frekvenci displeje a poskytují tak mnohem přirozenější zážitek při čtení článků nebo prohlížení webových stránek.

Videohovory ve fullHD i sdílení obrazovky

Novinkou v EMUI 10.1 je aplikace pro videohovory Huawei MeeTime. Zajišťuje přenos videohovorů ve fullHD (až 1080p) mezi zařízeními Huawei za jakýchkoliv podmínek. Technologie rozpoznání obličeje se využívá pro čisté zobrazení volajících ve špatných světelných podmínkách a algoritmus úpravy rozlišení vyvažuje nízkou kvalitu obrazu i při špatné kvalitě signálu. Uživatelé si mohou mezi sebou také sdílet obrazovku a označovat určité oblasti, pokud je to během hovoru nutné. Aplikace Huawei MeeTime bude nejdříve spuštěna ve vybraných asijských zemích a Jihoafrické republice a postupně v průběhu zbytku roku i v dalších zemích.

Práce na více obrazovkách a integrace více zařízení

Funkce Huawei Share, která původně sloužila pouze pro vysokorychlostní přenos souborů je nyní hlavním nástrojem spolupráce chytrých telefonů, počítačů, tabletů, chytrých reproduktorů a dalších zařízení. V EMUI 10 byla uvedena funkce práce na více obrazovkách (Multi-Screen Collaboration), která umožňuje zobrazení obrazovek smartphonů na laptopech Huawei. Ve verzi EMUI 10.1 je funkce vylepšena o možnost přijímat hovory z telefonu na PC, otevírat odkazy z telefonu prostřednictvím aplikací na PC a nebo využívat mobilní připojení telefonu na počítači jedním kliknutím. Tato forma práce přinese výrazné zefektivnění kancelářské práce.

Zbrusu novou funkcí je pak také galerie spojující více zařízení (Cross-Device Photo Gallery) Pokud má uživatel nějaké fotky na jednom zařízení a jiné na dalším, stačí být na obou připojen na stejné WiFi síti a přihlášen za použití Huawei ID. V galerii jsou pak dostupné všechny fotky a je možné v nich vyhledávat. Funkce se momentálně dostupná v evropském regionu, ale brzy bude podporována i v dalších oblastech.

Celia k vašim službám

EMUI 10.1 je také prvním představením hlasové asistentky Huawei s názvem Celia. Stačí přidržet tlačítko vypínače na jednu sekundu nebo říct “Hey Celia.” Celia využívá hardware zařízení a umělou inteligenci k určování předmětů, ovládání médií, odesílání textových zpráv a usnadňovat překlad při osobním kontaktu. Celia bude ze začátku dostupná v angličtině, francouzštině a španělštině ve vybraných zemích hovořících těmito jazyky na zařízeních Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro a později se rozšíří i do dalších zemí světa.

Dostupnost všech funkcí aktualizace EMUI 10.1 můžete ověřit v Nastavení > Systém a aktualizace > Aktualizace softwaru na svém chytrém telefonu nebo v aplikaci podpory (HiCare) > Rychlé služby > Více > Aktualizace můžete získat přístup k aktualizacím s předstihem.

– – –

Informace o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

O Huawei Consumer Business Group

Produkty a služby společnosti Huawei jsou dostupné ve více než 170 zemích a používá je třetina světové populace. V Německu, Švédsku, Rusku, Indii a Číně bylo zřízeno čtrnáct výzkumných a vývojových center. Huawei CBG je jednou ze tří obchodních jednotek společnosti Huawei a zahrnuje smartphony, PC, tablety, nositelné a cloudové služby atd. Globální síť společnosti Huawei je postavena na více než 32letých zkušenostech v telekomunikačním průmyslu a je odhodlána poskytovat nejnovější technologický pokrok spotřebitelů po celém světě.