Cisco Webex představil inovace – vyšší kapacitu přenosů i vylepšené zabezpečení

Praha, 19. června – Společnost Cisco představila významná vylepšení platformy Webex, která usnadní práci na dálku. Cisco Webex  se vzhledem k dosavadním událostem tohoto roku stal prioritou řady podniků. Cisco u této platformy zaznamenává více než trojnásobný nárůst objemu provozu a proto investuje do odolnosti a rozšiřuje její kapacitu po celém světě. K představeným inovacím patří také inteligentní poskytování informací prostřednictvím ovládacího centra Webex Control Hub pro snadnější IT správu, posílení bezpečnost a integrace se službou Box. Navíc je k dispozici také integrace se zdravotnickým softwarem Epic, který umožňuje pečovat o pacienty na dálku bez fyzického kontaktu prostřednictvím videohovorů.

Jako dlouhodobě nejoblíbenější řešení na trhu reaguje Webex na vývoj potřeb zákazníků. V dubnu platforma posloužila půl miliardě lidí, kteří strávili konferenčními hovory celkem 25 miliard minut – tedy trojnásobek oproti průměrným hodnotám. 

„Pomáhat zaměstnancům, veřejné správě, lékařům, učitelům a mnoha dalším uživatelům zůstat bezpečně ve spojení a efektivně pracovat je to, co děláme. I před současnou pandemií patřila společnost Cisco mezi nejvýznamnější světové poskytovatele řešení pro týmovou spolupráci a celosvětově zajišťovala téměř polovinu všech videokonferenčních hovorů. Dnes na naší platformě probíhá trojnásobný objem komunikace oproti běžnému stavu,“ říká Ivan Sýkora, specialista na řešení pro komunikaci a spolupráci ze společnosti Cisco.

Hlavní novniky: 

  • Vyšší kapacita – abyste se mohli na Webex i nadále spolehnout: Webex se stal životně důležitým nástrojem pro nemocnice, státní orgány, školy a podniky všech velikostí. Abychom dokázali vyhovět nárůstu poptávky a zajistit kvalitu služeb, jakou uživatelé očekávají, investovali jsme do velmi výrazného celosvětového posílení kapacity. Platformu Webex dnes provozujeme na trojnásobku dřívější kapacity. 
  • Lepší zabezpečení – abyste mohli zůstat bezpečně ve spojení a pracovat produktivně Bezpečnost a ochrana soukromí jsou v souvislosti s celosvětovým nárůstem práce na homeoffice ještě důležitější než dříve. Jako největší poskytovatel bezpečnostních řešení na světě klade společnost Cisco nejvyšší důraz na zabezpečení, ochranu soukromí a transparentnost – proto jejím nástrojům pro spolupráci důvěřuje 95 % firem z žebříčku Fortune 500. Webex Meetings jsme rozšířili o nové funkce pro prevenci ztráty dat (DLP), uchování informací a elektronické zjišťování (eDiscovery). To zajišťuje bezkonkurenční úroveň zabezpečení a ochrany veškerého obsahu virtuálních schůzek – nahrávek, přepisů, poznámek apod. Jedná se o další prvenství Webex Meetings na trhu. Rozšiřujeme i možnosti šifrování komunikace o algoritmus AES 256 s režimem GCM, který poskytuje silnější ochranu dat a odolnost proti neoprávněné manipulaci.
  • Nové možnosti řízení širšího okruhu zaměstnanců pracujících na dálku a jejich návratu na pracoviště: Podle našeho nového průzkumu CIO Perspectives 2020 více než dvě třetiny manažerů a ředitelů označují za největší problém v této náročné době komplexitu IT. Zabývají se například otázkami, jak nejlépe podporovat práci na dálku, nebo jak zajistit bezpečnější konferenční prostředí na pracovišti. Odpověď na tyto otázky nabízí řídicí centrála Cisco Webex Control Hub, která poskytuje inteligentní a ihned využitelné informace, které umožňují podnikovému IT spravovat všechny pracovní zátěže nástrojů pro spolupráci z jedné obrazovky bez ohledu na to, zda zaměstnanci pracují z kanceláře nebo z domova. V období pandemie COVID-19 lze využití Cisco Webex Control Hub například k těmto účelům: 

– Okamžité nasazení hlasové asistenční technologie Webex Assistant v zařízeních pro konferenční místnosti. S pomocí Control Hub je to snadné i v případě tisíců zařízení. Tato technologie minimalizuje nutnost ovládat obrazovky ve sdílených prostorách dotykem nebo pomocí touchpadu.  

– Podrobná informovanost o využití konferenčních místností například pro účely plánování budoucího uspořádání kancelářských prostor. Snadno zjistíte, které místnosti jsou nejvíce využívané, a můžete podle toho změnit jejich uspořádání tak, aby lépe vyhovovaly vašim potřebám. 

– Možnost zkoumat informace o schůzkách v reálném čase a na základě toho lépe optimalizovat kvalitu hovorů nebo zjistit, jak se mění pracovní zvyklosti při návratu do kanceláří.

– Analýza trendů využití, která ukáže, do jakých služeb a zařízení by měla firma investovat.

– Snadné řešení problémů a podpora vzdálených uživatelů k zachování produktivity týmů. 

Abychom ještě více usnadnili práci skutečně odkudkoli, nově jsme propojili Webex Teams se službou Box, přední platformou pro správu obsahu, kterou celosvětově využívá téměř 100 000 podniků, včetně 68 % firem z žebříčku Fortune 500. Webex Teams samozřejmě již disponuje snadno použitelným bezpečným sdílením souborů.  Nyní si ale zákazníci mohou zvolit také Box neb jinou z platforem, s nimiž Webex Teams spolupracuje.

  • Usnadňujeme zdravotní péči na dálku pacientům i lékařům díky integraci se systémem Epic.
    Telemedicína se rychle stává standardem. Lékařům umožňuje ošetřovat pacienty bez fyzické přítomnosti. Nové propojení s klinickým informačním systémem Epic umožňuje lékařům užívat Webex Teams k vyšetřením pacientů prostřednictvím videa, procházení záznamů a aktualizaci zdravotní dokumentace. Pacienti si nemusí nic stahovat do svých zařízení – jednoduše se přihlásí vysoce zabezpečeným přístupem z internetového prohlížeče a dostane se jim potřebné péče. V systému Epic má vedenou elektronickou zdravotní dokumentaci více než 250 milionů pacientů. Další partneři společnosti Cisco rovněž budují a zavádí telemedicínské aplikace a řešení, která pomáhají lékařům na celém světě pečovat o pacienty. 

Další zdroje:

  • Video: Business Continuity in the Time of COVID 
  • Video: Cisco Webex–Security Is At Our Core
  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.