Michael Cole byl jmenován prezidentem a generálním ředitelem společnosti Hyundai Motor Europe

  • Michael Cole povede od 1. července 2020 regionální centrálu společnosti Hyundai v Evropě a ponese odpovědnost za její obchodní a výrobní činnosti 
  • Po 11 letech na vedoucích pozicích značky Kia pokračuje ve své bohaté kariéře v rámci koncernu Hyundai Motor Group
  • Na pozici prezidenta a generálního ředitele nahrazuje Dongwooa Choie, který postupuje v rámci společnosti na vyšší úroveň řízení

Společnost Hyundai Motor oznámila, že od 1. července 2020 povede Michael Cole evropskou regionální centrálu v roli prezidenta a generálního ředitele. Cole po tomto novém jmenování pokračuje ve své bohaté kariéře v rámci koncernu Hyundai Motor Group. V uplynulých 11 letech zastával různé pozice ve vrcholném managementu značky Kia – naposledy byl prezidentem společnosti Kia Motors America. Štafetu mu předává Dongwoo Choi, který tuto funkci vykonával v posledních dvou letech.

Cole přichází na novou pozici s mnoha cennými zkušenostmi z vedoucích funkcí na národní i regionální úrovni. Kromě svého posledního působení ve společnosti Kia Motors America byl také provozním ředitelem společnosti Kia Motors Europe a předtím generálním ředitelem společnosti Kia Motors UK. Po celou dobu, kdy pracoval pro značku Kia, se podílel na realizaci všech oblastí strategie a provozních činností – od prodeje, marketingu a produktu až po zákaznické služby a maloobchodní činnosti.

Choi převzal vedení společnosti Hyundai Motor Europe v roce 2018 a od té doby ji úspěšně řídí v rámci její transformace na regionální centrálu. Nová organizace, zavedená pod jeho vedením, nyní zahrnuje dva regionální výrobní závody v České republice a v Turecku. Tato organizační struktura přináší nejen výhody větší autonomie subjektů, ale současně také podporuje trvale udržitelný růst a rozsáhlé inovace. Choi během své dosavadní kariéry zastával řadu vedoucích pozic u značky Hyundai. Mimo jiné byl v globálním sídle společnosti vedoucím divize provozních činností v Evropě a později prezidentem společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech.

Hyundai v roce 2020 modernizuje svou kompletní evropskou produktovou řadu, která bude zahrnovat několik nových elektrifikovaných modelů. Společnost disponuje nejrozmanitější nabídkou pohonů na trhu a více než tři čtvrtiny její produktové řady jsou k dispozici v elektrifikované verzi. Letos již společnost uvedla na trh zcela nový model i10 a představila zcela nový model i20, novou modelovou řadu i30 a nové SUV Santa Fe. V průběhu letošního roku oslaví premiéru ještě další významné novinky.