Nová řešení SSD disků NVMe™ a NVMe-oF™ od společnosti Western Digital poskytují základ pro agilní datové infrastruktury nové generace

Nové vysoce výkonné dvouportové SSD disky Ultrastar® DC SN840 NVMe, platforma OpenFlex™ Data24 NVMe-oF a řadiče RapidFlex™ rozšiřují hodnotu protokolu NVMe pro datová pletiva v systémech sdíleného segregovaného ukládání dat a posilují portfolio produktů značky pro datová centra

Hlavní novinky:

Nové vysoce výkonné dvouportové SSD disky Ultrastar DC SN840 NVMe SSD jsou řešením třetí generace této společnosti navrženým k urychlení rozvoje cloud computingu, serverů v kriticky významných aplikacích a řešení externího ukládání dat s vysokou dostupností.

Nová ukládací platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF rozšiřuje výkon SSD disků Ultrastar DC SN840 NVMe v datovém pletivu (data fabric) sítě Ethernet s nízkou latencí a poskytuje aplikacím velmi rozsáhlých (hyperscale) prostředí, OEM a podnikovým IT zákazníkům možnosti efektivněji rozšiřovat kapacitu a sdílet segregované zdroje ukládání dat na bázi pamětí flash.

Řadiče RapidFlex, které jsou součástí platformy OpenFlex Data24 poskytují bezproblémové připojení NVMe/NVMe-oF s vynikajícím výkonem a extrémně vysokou energetickou účinností. Jde o první řešení společnosti Western Digital integrující technologie nově získané akvizicí společnosti Kazan Networks

Vertikálně integrované skříně pro disky SSD NVMe a ukládací zařízení umožňují předním infrastrukturním firmám přejít ze SAS nebo SATA na NVMe, a získat tak vysoce energeticky účinnou, škálovatelnou a nízkolatenční infrastrukturu pro náročné aplikace a úkoly vyžadující vynikající výkon při čtení/zápisu a dostupnost. 

SAN JOSE, Kalifornie/Praha, 24. června 2020 – Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC) dnes oznámila nová řešení poskytující základ pro datové infrastruktury nové generace navržené na bázi SSD disků Ultrastar NVMe™ a výkonově posílené protokolem NVMe-oF™. Nové dvouportové vysoce výkonné SSD disky Ultrastar DC SN840 NVMe a interně vyvinuté řadiče RapidFlex NVMe-oF, které stavějí na schopnostech inovativního designu a integrace této společnosti – od flash pamětí NAND až po ukládací platformy – jsou samostatná řešení, která společně vytvářejí novou ukládací platformu OpenFlex Data24 NVMe-oF, novou skříň sdílených ukládacích zařízení typu JBOF (Just a Bunch of Flash – „jen hromada flash disků“), která rozšíří hodnotu protokolu NVMe pro použití s několika hostiteli v nízkolatenčním datovém pletivu sítě Ethernet. Tato nová řešení dále rozšiřují portfolio produktů společnosti Western Digital pro datová centra a pomáhají zákazníkům přejít na energeticky účinnější SSD disky NVMe a pokročilejší architektury sdíleného ukládání dat, a splňovat tak nové požadavky výkonově orientovaných aplikací a úkolů.

V dnešní globální digitální ekonomice se počítá každá mikrosekunda. Rozsáhlá (hyperscale) cloudová centra a podniková datová centra neustále pracují na odstraňování úzkých míst, aby zajistila nekompromisní výkon a dostupnost základních aplikací, a zároveň držela krok s bezprecedentním růstem objemu dat. Zákazníci proto stále více zavádějí řešení na bázi NVMe a NVMe-oF. Analytická společnost IDC očekává, že hyperscale centra, OEM a konečné IT organizace budou i nadále přecházet ze starších rozhraní SATA a SAS, přičemž NVMe pravděpodobně dosáhne za rok 2020 podílu více než 55 procent celkových prodaných podnikových jednotek SSD a v letech 2018–2023 bude prodej růst mírou CAGR ve výši 38 procent¹.

„Budoucností flash disků je bezpochyby v protokolu NVMe, protože znamená rychlost, energetickou účinnost, kapacitu a nákladově efektivní škálovatelnost. Protokol NVMe-oF vše posouvá na ještě vyšší úroveň,“ řekl Jeff Janukowicz, viceprezident pro průzkum společnosti IDC. „Mnoho vysoce výkonných aplikací se rychle stalo základním motorem klíčových obchodních funkcí. Lze proto očekávat, že to přispěje k širšímu využívání NVMe v datových centrech globálních podniků. Díky dlouhé historii společnosti Western Digital s inovacemi pamětí flash NAND, integrovanému portfoliu SSD disků NVMe a novým řešením pro datové pletivo má tato společnost dobrou pozici, aby pomohla zákazníkům plně přijmout NVMe a získat maximum z jejich ukládacích řešení.“

SSD disk Ultrastar DC SN840 NVMe pro datová centra 

Nový vysoce výkonný SSD disk Ultrastar DC SN840 Gen3.1 NVMe, který rozšiřuje vedoucí postavení společnosti Western Digital v oblasti dvouportových architektur, je firemním řešením třetí generace s vertikálně integrovaným interně vyvinutým řadičem NVMe, firmwarem a technologií 96vrstvové paměti flash 3D TLC NAND. Nový SSD disk Ultrastar NVMe SSD umožňuje podnikovým zákazníkům bezproblémový přechod ze SATA a SAS na NVMe, což přináší tržní výhodu výkonu až 780 tis./250 tis. IOPS náhodného čtení/zápisu a kapacity až 15,36 TB v přímo zaměnitelném formátu U.2 15 mm. Jeho komplexní sada funkcí podnikové třídy zahrnuje úrovně výdrže 1 a 3 přepisy disku za den (DW/D), plnou ochranu před ztrátou dat při výpadku napájení a šifrování TCG. Toto řešení, připravené pro budoucnost, je ideální pro stále větší počet kritických aplikací, které vyžadují vynikající parametry čtení/zápisu, vysoký výkon při kombinovaném pracovním vytížení, nízkou latenci a vysokou dostupnost dvou portů. Patří sem vše od vysoce výkonných počítačů (HPC), cloud computingu, databáze SQL/NoSQL, virtualizace (VM/kontejnery) až po AI/ML a analytiku dat. 

„Společnost DDN, která je lídrem v oblasti vysoce výkonného ukládání pro umělou inteligenci a velká data, musí zůstávat na špičce ukládacích technologií,“ uvedl Paul Bloch, prezident a spoluzakladatel společnosti DDN. „Máme to štěstí, že máme inovativního partnera, jako je Western Digital. Můžeme proto dodávat řešení s protokolem NVMe zcela na bázi pamětí flash, která maximalizují výkon zařízení, a můžeme našim zákazníkům zajistit zrychlení jejich aplikací. Těšíme se na implementaci SSD disků Ultrastar DC SN840 NVMe do našich řešení.“

Ukládací platforma OpenFlex Data24 NVMe-oF  

Zatímco úložiště na bázi pamětí flash s protokolem NVMe poskytuje enormní nárůst výkonu pro DAS, SAN a NAS, tradiční infrastruktura datových center může omezovat plný potenciál SSD disků NVMe, což má za následek nedostatečné využití cenné ukládací kapacity, nízkou efektivitu datových sil a vysoké provozní náklady. OpenFlex Data24 pomáhá řešit tyto problémy tím, že umožňuje, aby plnou přenosovou kapacitu SSD disku Ultrastar NVMe sdílelo více hostitelů po datovém pletivu nízkolatenční sítě Ethernet, jako by byly lokálně připojeny ke sběrnici PCIe uvnitř serverů x86. Provozovatelům datových center to poskytuje větší flexibilitu při rozšiřování kapacity a efektivnější využití segregovaného úložiště na bázi pamětí flash, aby bylo dosaženo vyššího výkonu pro nejnáročnější úkoly. 

OpenFlex Data24 s až 24 za provozu vyměnitelnými SSD disky Ultra SN DC SN840 NVMe poskytuje sdílenou ukládací kapacitu až 368 TB v kompaktním formátu 2U, což je ideální pro rozšíření serverového úložiště a škálování softwarově definovaného úložiště (Software-Defined Storage – SDS). Toto komplexní řešení rovněž zahrnuje nově uvedené řadiče RapidFlex NVMe-oF s podporou RDMA pro nepřekonatelnou síťovou konektivitu a extrémně nízkou spotřebu energie, což umožňuje připojení až šesti hostitelů po 100gigabitovém Ethernetu bez nutnosti externího přepínače. Při přidání až šesti adaptérů k platformě OpenFlex Data24 poskytují řadiče RapidFlex latenci pod 500 nanosekund pro očekávaný výkon platformy až 13 milionů IOPS / 70 GB/s.

Platformu OpenFlex Data24, která byla vytvořena pro vysokou dostupnost a spolehlivost podnikové třídy, lze připojit jako sdílené úložiště při nasazení ve vysoce výkonné infrastruktuře, nebo ji lze použít jako segregovaný zdroj k vytváření virtuálních ukládacích systémů. Tato platforma je plně interoperabilní s oceňovanou sérií OpenFlex řady F – jediným otevřeným řešením infrastruktury CDI (Composable Disaggregated Infrastructure) na světě. 

„Datová infrastruktura nikdy nebyla pro světovou ekonomiku tak důležitá jako dnes,“ řekl Yusuf Jamal, senior viceprezident divize Devices and Platforms společnosti Western Digital. „Jako přední poskytovatel základní datové infrastruktury je naší misí pomáhat podnikům při budování datových center nové generace, aby ve velkém měřítku podporovaly podnikové kriticky důležité aplikace a úkoly vyžadující vysokou přenosovou kapacitu. Zákazníci se na vedoucí postavení společnosti Western Digital v oblasti flash pamětí NAND, vysokokapacitních pevných disků podnikové třídy a podpůrných technologií obracejí nyní více než kdy jindy. Jsme plně odhodláni pomáhat společnostem při přechodu na NVMe a nové skládatelné architektury, které mohou maximalizovat hodnotu jejich zdrojů pro ukládání dat.“ 

Dodávky SSD disků Ultrastar DC SN840 NVMe budou zahájeny příští měsíc. Dodávky ukládací platformy OpenFlex Data24 NVMe-oF s pětiletou omezenou zárukou jsou naplánovány na podzim. Řadiče RapidFlex NVMe-oF jsou nyní k dispozici.

Blog Western Digital: 5 důvodů, proč je právě nyní čas zvážit NVMe-oF

Webový seminář: Oznámení ukládací platformy OpenFlex Data24 NVMe-oF

Společnost Western Digital neustále inovuje a posouvá hranice vědy a technologií tak, aby poskytovala produkty, které umožňují vyšší efektivitu a produktivitu datové infrastruktury s nejlepší hodnotou celkových nákladů na vlastnictví ve své třídě. Její široké portfolio produktů pro datová centra zahrnuje řadu pevných disků a SSD disků Ultrastar; pevné disky  a SSD disky WD Gold®; otevřenou skládatelnou infrastrukturu OpenFlex NVMe-oF; ukládací platformy Ultrastar; řadiče RapidFlex NVMe-oF a Ultrastar Memory Extension Drive. Společnost Western Digital rovněž podporuje otevřenou iniciativu Zoned Storage na bázi standardů vycházející ze synergií pevných disků SMR a SSD disků ZNS, které umožňují datovým centrům efektivně škálovat.

Zůstaňte ve spojení s Western Digital: TwitterLinkedInBlogFacebookYouTube

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

¹ Prognóza společnosti IDC ohledně prodeje SSD disků v letech 2020–2024, květen 2020, Doc # US45172620

Jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtů. Skutečná uživatelská kapacita se může lišit v závislosti na operačním prostředí.