Panasonic uvádí zatím nejodolnější a nejvýkonnější tablet se systémem Android – TOUGHBOOK A3 s displejem o úhlopříčce 10.1”

Tablet je vybavený sadou Panasonic COMPASS 2.0, špičkovým nástrojem na obsluhu procesů pro zařízení TOUGHBOOK se systémem Android

Praha. 24. června 2020 – Společnost Panasonic dnes posílila oblíbenou řadu Toughbooků se systémem Android uvedením zařízení TOUGHBOOK A3 na trh. Jde o maximálně odolný tablet s 10,1palcovým displejem. Podniky stále častěji u svých odolných mobilních tabletů a handheldových zařízení vyhledávají systém Android. Díky vybavenosti tímto systémem je TOUGHBOOK A3 ideálním zařízením pro pracovníky záchranných složek, terénní a servisní pracovníky, stejně jako pro operátory přepravy a logistiky i ty, kdo pracují v automobilovém průmyslu.

Toto maximálně odolné zařízení disponuje úctyhodnou výdrží baterie až 9 hodin v případě použití standardních baterií a výdrží až 15,5 hodiny při použití volitelných velkokapacitních baterií s možností duální baterie. Je navrženo pro použití a snadné prohlížení za všech světelných a povětrnostních podmínek. Disponuje celou řadou možností portů, které lze nakonfigurovat tak, aby odpovídaly potřebám terénních pracovníků. Zařízení také podporuje Panasonic COMPASS 2.0, špičkový nástroj na obsluhu procesů na odolných tabletech Panasonic TOUGHBOOK a handheldových zařízeních s operačním systémem Android.

„Jako nástupce oblíbeného TOUGHBOOK A2, je toto nejnovější zařízení odolnější, výkonnější a dokáže pracovat v terénu déle, než kterýkoli jeho předchůdce,“ uvedl Jan Kaempfer, generální manažer marketingu pro divizi Mobile Solutions Business Division – Europe. „TOUGHBOOK A3 je ideální volbou pro pracovníky ve skladech a operátory vysokozdvižných vozíků, servisní pracovníky a zaměstnance v automobilovém průmyslu, kteří vyžadují zařízení pro diagnostiku, správu dat a provozní kontroly a také pro pracovníky záchranných složek, kteří vyžadují zabezpečené a efektivní řešení mobilní výpočetní techniky.“

Odolnější než kdy dříve

TOUGHBOOK A3 díky špičkovému vybavení pomáhá terénním pracovníkům v boji s těmi nejtěžšími úkoly v terénu. Je odolný vůči vodě a prachu (IP65) a byl otestován proti pádu z výšky 1,5 m. O výkon tohoto zařízení využívajícího operační systém Android™ 9 Pie se stará nejnovější dlouhodobě podporované jádro Qualcomm® Octa-Core SDM660 (1,8 GHz–2,2 GHz) s 4GB pamětí a rozšířeným 64GB eMMC úložištěm.

Jasný displej s rychlou odezvou

Displej (1920×1200) o velikosti 10,1 palců, který se vyznačuje špičkovou viditelností v interiérech i venku, má snadné použití. Desetibodový kapacitní dotykový displej lze ovládat rukou, rukou v rukavici nebo pomocí stylusu pro účely přesného psaní poznámek či zachycení podpisu, a to dokonce i v dešti. Je také vybaven předním fotoaparátem a mikrofonem pro videokonference a zadním fotoaparátem s bleskem pro pořizování obrazové dokumentace.

Přizpůsobí se potřebám podniku

Tablet disponuje bohatou sadou podnikových rozhraní, včetně USB Type-C® (USB 3.0) a USB Type-A (USB 2.0).  Tři různé možnosti přizpůsobitelných portů příslušenství v pěti různých kombinacích umožňují nakonfigurovat si zařízení přesně podle požadavků podniku, a to včetně volitelné čtečky karet SmartCard, čtečky čárových kódů nebo dalšího portu USB Type-A (USB 2.0).

TOUGHBOOK A3 lze používat s dokovacím systémem ve vozidle. Díky Bluetooth 5.0 jsou komunikační možnosti tohoto zařízení nesrovnatelné a dokáže zajistit rychlejší výměnu dat a komunikaci i na delší vzdálenosti. Podporuje také WLAN IEEE802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w s funkcí MIMO. TOUGHBOOK A3 je optimalizován pro využití globální polohy s podporou systému Galileo a GPS v Evropě, GLONASS v Rusku, QZSS v Japonsku a Beidou v Číně.

Zabezpečený a připravený na práci v organizaci

Pro zajištění bezpečnosti dat a připravenosti na práci obsahuje TOUGHBOOK A3 balíček nástrojů pro obsluhu procesů Panasonic COMPASS. Nejnovější změny v balíčku Complete Android Services and Security zahrnují vlastní nový rychlý nástroj konfigurace, rozšířené balíčky zabezpečení až do konce záruční lhůty plus 3 roky, stejně jako „OMNIA“, novou platformu TOUGHBOOK Mobile Enterprise Application Platform a portál pro žádosti o certifikaci nových aplikací pro zařízení Panasonic s operačním systémem Android. 

TOUGHBOOK A3 je vybavený celou řadou příslušenství, 3letou zárukou, na trhu bude k dispozici od srpna 2020. Ceny začínají na 1 328 EUR plus daň.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global