GLS zefektivňuje služby na střední Moravě, nové depo v Hulíně umožní i mezinárodní spojení

Nadnárodní balíkový přepravce GLS otevřel nové depo v Hulíně, do kterého integroval provoz stávajícího depa v Kroměříži. Nový logistický areál umožní navýšit přepravní kapacity a nově obsluhovat i celé Přerovsko. K zefektivnění přepravních služeb pomůže i přímé mezinárodní spojení hulínského depa se slovenskou sítí GLS. GLS v Česku nyní provozuje již 24 dep.

Přesunem provozu depa z Kroměříže do Hulína získává GLS nový přepravní uzel balíkové logistiky na střední Moravě. Jeho strategické umístění u křižovatky dálnic D1 a D55 a také zvýšení kapacity umožní nově obsluhovat i celý region Přerovska. Výhodou hulínského depa je rovněž přímé napojení na slovenskou síť GLS. Skrze ni se urychlí a zlevní přeprava z tohoto regionu i do Maďarska, Rumunska, Slovinska a Chorvatska.

Investice dosáhly/přesáhly 17 milionů korun

GLS v novém depu investovala do moderní dopravníkové technologie, IT a kamerových systémů téměř 5 milionů Kč. Do dostavby a rekonstrukce budovy investovala částku 12 milionů Kč společnost Duotrans, přepravní partner GLS. „Moderní provoz zrychlil a zkvalitnil odbavování zásilek a našim kurýrům a kurýrkám přinesl příjemné moderní pracovní prostředí. Po počáteční investici plánujeme další rozvoj tohoto logistického centra“, uvádí Vladislav Rokos, jednatel firmy Duotrans. „S firmou Duotrans spolupracujeme již 15 let. Velmi nás těší, že naše filozofie dlouhodobého partnerství slaví další úspěch. Během našeho působení v Česku s námi vyrostlo mnoho spolehlivých a úspěšných logistických firem, se kterými je radost spolupracovat,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

GLS v Česku provozuje 24 dep

GLS od loňského roku navýšila kapacitu své sítě o dalších 25 %. A to zejména díky otevření nových dep v České Lípě, Novém Strašecí, Uherském Hradišti a v letošním roce právě v Hulíně. „V současnosti provozujeme již 24 dep, rozmístěných tak, abychom byli zákazníkům nablízku po celém Česku,“ doplňuje Pavel Včela. Investicemi do nových dep, stavebním rozšířením těch stávajících a technologickými inovacemi GLS reaguje na zvyšující se poptávku po přepravních službách. Tu podporuje i rozvoj české e-commerce a zvyšující se objemy zboží nakoupeného v internetových obchodech. Proto se také neustále rozšiřuje síť výdejních a podacích míst tzv. GLS ParcelShopů, která čítá v ČR již více než 500 poboček.


GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé, vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 270 000 zákazníků doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě”, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 45 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici více než 70 centrálních a regionálních třídicích středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 30 000 doručovacích vozidel a více než 3 500 dálkových nákladních vozidel v barvách GLS. Ve finančním roce 2018/19 GLS dosáhla obratu 3,3 miliardy eur a přepravila 634 milionů balíků.