Mladí se zamysleli, jak by se změnil jejich život, kdyby zmizel internet

Trend Micro ocenila v soutěži What’s Your Story? mladé video-tvůrce. Pomocí soutěže chce rozšířit diskuzi o bezpečnosti na internetu i mezi mladými.

PRAHA, 30. června 2020 – Společnost Trend Micro, globální lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti, vyhlásila vítěze soutěže pro mladé What’s Your Story?. Video-soutěž má tradici v zemích jako je USA nebo Irsko a v České republice se letos konal již třetí ročník. Tentokrát měli soutěžící ve věku 15–23 let za úkol vytvořit video na téma: „Jak by se změnil tvůj život, kdyby zmizel internet?“

Mladí v soutěži dostali možnost prostřednictvím své kreativity vytvořit video, ve kterém se zamyslí nad tím, co jim internet přináší a o co by přišli (nebo naopak co by získali), kdyby internet přestal existovat. Cílem soutěže je od jejího založení rozvířit diskuzi o užívání internetu a případného nastavení pravidel mezi mladými. Společnost Trend Micro se domnívá, že současní studenti jsou ta generace, která bude muset začít nastavovat hranice v zacházení s internetem.

„Cílová skupina soutěžících jsou mladí lidé, kteří se narodili do doby s internetem a ten je provází celým jejich životem. Pro porotu bylo velmi zajímavé zhlédnout soutěžní videa a poodhalit význam internetu pro tuto generaci,“ říká Martina Vlčková, koordinátorka What’s Your Story? ze společnosti Trend Micro.

V porotě letošního ročníku zasedli zástupci partnerských organizací soutěže – festivalu Juniorfest, Replug Me a CZ.NIC. Oceněná videa se nad ostatními vyjímala nejen úrovní zpracování, ale i hereckým výkonem a hodnotilo se i poselství. Na prvním místě se umístilo video Láska bez signálu od Jakuba D. o milostném příběhu v době internetové. Druhou příčku obsadil Martin P. se satirickým videem Neberte mi moji wifi! o tom, jaké „trauma“ může ztráta internetu pro dnešní generaci představovat. Ocenění za třetí místo si odnesla Sára F. s videem Be what you are. Video upozorňuje na fakt, že kvůli internetu zapomínáme na to, co nás baví a naplňuje.

Více informací a všechna soutěžní videa naleznete zde:

https://whatsyourstory.trendmicro.cz/entry-list/ 

O společnosti Trend Micro

Společnost Trend Micro Incorporated, přední světový dodavatel kybernetických bezpečnostních řešení, pomáhá vytvářet prostředí pro bezpečnou výměnu digitálních informací. Naše inovativní řešení pro spotřebitele, podniky a veřejné instituce poskytují vícevrstvou ochranu datových center, cloudových prostředí, sítí a koncových bodů. Všechny naše produkty vzájemně spolupracují a sdílí poznatky o hrozbách. Díky tomu poskytují účinnější a rychlejší komplexní obranu s centralizovaným řízením a uceleným přehledem. Má přes 7 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a disponuje nejvyspělejším globálním zpravodajstvím o počítačových hrozbách na světě. Trend Micro pomáhá chránit propojený svět. Další informace naleznete na stránkách www.trendmicro.com.