Dáme jídlo. Dáme Manifesto. Jedinečný koncept Manifesto Market je od léta online exkluzivně na Dáme jídlo

Gastronomický a kulturní pop-up projekt Manifesto Market spojil síly s rozvážkovou službou Dáme jídlo, přes kterou je od konce června možné objednávat jídla a nápoje z 16 různých podniků online. Rozvoz z Manifesta je dokonalým překlopením zážitku z marketu, kdy má návštěvník možnost osobně vybírat z množství různorodých restaurací, do online prostoru. I na platformě Dáme jídlo si zákazník může vybírat z rozličných chutí Manifesta a v jedné objednávce kombinovat menu různých bister působících buď na Florenci, nebo na Smíchově. 

Jídla od různých restaurací působících v Manifestu, objednaná na pár kliknutí v jedné sloučené objednávce, dorazí najednou, v jedné tašce. Jedná se o jedinečný koncept rozvozu, jenž zákazníkům umožňuje užít si takové kombinace kuchyní, pokrmů a nápojů, které by si jinak v rámci jedné rozvážky od samostatných restaurací objednat nemohli. V době omezení volného pohybu osob kvůli koronaviru se Manifestu tento model osvědčil jako záchytná strategie, díky níž až patnáct nezávislých restaurací překonalo těžké období. Spolupráce největší české služby rozvozu jídla a jedinečného gastro projektu bude probíhat dlouhodobě. Již během léta se pro zákazníky chystá řada zajímavých akcí a speciálních nabídek. 

“Služba, jak ji provozujeme v Manifestu, je vstřícná ke všem strávníkům, rodinám nebo týmům kolegů. Každý si může vybrat, na co má chuť, a nemusí se přizpůsobovat preferencím většiny. Během pilotního projektu jsme si ověřili, že pokud si lidé objednávají dvě porce, tři čtvrtiny z nich si zvolí jídlo ze dvou různých restaurací, mají-li tu možnost. Čím více porcí, tím více restaurací – a my to zákazníkům umíme dodat přesně podle jejich přání i s nápoji. Lidé se do Manifesta po znovuotevření vracejí, ale zpátky je také denní rutina, shon a práce v kanceláři. Doručení jídla je něco, co usnadňuje život v časech dobrých i zlých. Během krize jsme se naučili využívat delivery různými způsoby a nechat si jídlo dovézt třeba i na piknik v parku,” komentuje zakladatel Manifesto Market Martin Barry

Filip Fingl, výkonný ředitel Dáme jídlo, dodává: “Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom zákazníkům šetřili drahocenný čas a nabídli jim co nejpestřejší paletu pokrmů, kuchyní a tím pádem i chutí. Kromě klasických jídel k obědu či k večeři neustále rozšiřujeme nabídku svačin, nápojů všeho druhu a dezertů včetně zmrzlin. Spolupráce s Manifestem nám do tohoto konceptu dokonale zapadá. Lidé si mohou objednat lehký oběd do kanceláře, víkendovou několikachodovou hostinu pro celou rodinu nebo třeba luxusní romantickou večeři s lahví dobrého vína pro sebe a svého partnera.”

Jak spolupráce funguje?

Zákazníci na platformě Dáme jídlo najdou profily Manifesto Florenc a Manifesto Smíchov v závislosti na tom, ve které rozvozové zóně je jejich doručovací adresa. Pod touto hlavičkou si pak mohou vybrat z nabídek jednotlivých restaurací a jednoduše kombinovat jídla ze všech jejich menu v jedné objednávce. Jednotlivé položky nakonec zaplatí všechny najednou, restaurace se postarají o jejich přípravu, Manifesto objednávku zkompletuje a kurýr Dáme jídlo ji celou najednou doručí nejdéle do 45 minut od objednání v případě vzdálenějších adres. To vše v termoboxu, který zaručí, že jednotlivé položky zůstanou i v těch největších vedrech čerstvé a hygienicky a bezpečně zabalené.

Restaurace Manifesta dostupné na Dáme jídlo:

Alebrijes Cocina Mexicana (FLORENC + SMÍCHOV)

L’Atelier by Charlie Voston (FLORENC)

Bar by Manifesto (FLORENC + SMÍCHOV)

Chicko Chicken (FLORENC)

The Craft (FLORENC + SMÍCHOV)

Dirty Dog BBQ (FLORENC)

Faency Fries (FLORENC)

Flying Pot (FLORENC)

Fuego Wild Dinner (FLORENC)

The Hummus Bar (FLORENC + SMÍCHOV)

Nebu (FLORENC)

Pancake & Coffee by Minnie’s (FLORENC)

Le Petit Bouillon (FLORENC)

Poke Haus (FLORENC + SMÍCHOV)

Rolls Bros (FLORENC)

Ryba je ryba (FLORENC)

Seafood by Maare (SMÍCHOV)

Praktické informace

Web Dáme Jídlo Manifesto Smíchov | Dáme Jídlo Manifesto Florencmanifestomarket.com 

Služba je dostupná 11-22 hodin. 

Facebook | @manifesto.market

Instagram | @manifesto.market

O společnosti Dáme jídlo

Dáme jídlo je největší česká služba rozvozu jídla, která spolupracuje s téměř 3 000 restaurací ve 170 obcích po celé České republice. Svojí pestrou nabídkou tak pokrývá více než 60 % tuzemské populace. Kromě tradiční české kuchyně, pizzy či rychlého občerstvení si zákazníci mohou v její nabídce vybrat asijská a indická jídla, steaky, dezerty, zmrzlinu, kávu a tisíce dalších položek. Během špičky doručí Dáme jídlo více než 2 500 objednávek za hodinu a toto číslo stále roste. Od roku 2014 je Dáme jídlo součástí společnosti Delivery Hero, celosvětově největšího hráče na trhu food delivery, s jehož akciemi se obchoduje na frankfurtské burze.

O Manifestu 

Manifesto Market je gastronomický a kulturní market a proptech startup, který vrátil život zanedbaným a nevyužívaným místům v centru Prahy. Manifesto je držitelem ocenění Obchodník roku 2018 za nejlepší zákaznický zážitek a finalistou mezinárodní ceny Internorga Future Award 2020. Typicky využívá dočasné a modulární struktury k oživení zapomenutých a zanedbaných pozemků v zapamatovatelné zážitky. Nabízí unikátní gastronomické koncepty předních restauratérů, uzpůsobené jako street food, a rovněž design, umění, kulturní a hudební zážitky i lekce gastronomie. Manifesto je prvním cashless místem v České republice a je napájeno ze 100% energií z obnovitelných zdrojů od Nano Energies. Iniciátorem Manifesta je krajinářský architekt pocházející z New Yorku Martin Barry, zakladatel neziskové organizace reSITE, která stála u zrodu původní myšlenky s posláním vylepšovat prostředí měst a zvyšovat kvalitu života.