Dell Technologies přináší IT infrastrukturu a cloudové možnosti i do náročných okrajových prostředí

Praha, 1. července 2020 – Společnost Dell Technologies, nejvýznamnější dodavatel hyperkonvergované infrastruktury (HCI), představuje dva nové systémy VxRail, včetně prvního odolného modelu a modelů s procesory AMD EPYC. Přináší tak výkon a jednoduchost HCI do nejnáročnějších a prostorově omezených podmínek okrajových prostředí.

„Na okraji sítě vzniká více dat a více podniků proto přesouvá infrastrukturu pro jejich správu blíže místu jejich vzniku. Takový okraj může ale představovat třeba střechu se sklonem 100° namísto tradičního datového centra s řízenými fyzikálními podmínkami. U nových odolných systémů VxRail ale na umístění a podmínkách nezáleží,“ říká Tom Burns, viceprezident a generální ředitel divize integrovaných produktů a řešení společnosti Dell Technologies. 

Nejmenší a nejodolnější VxRail umožňuje nasazení HCI v náročných podmínkách okrajových prostředí  

Nové odolné systémy VxRail řady D nabízí jednoduchost a schopnost správy životního cyklu v kompaktním a mechanicky odolném provedení, které dokáže odolávat i velmi náročným fyzikálním podmínkám. Systém vybavený procesory Intel Xeon Scalable 2. generace měří na hloubku 50 cm a je tedy dosud nejmenším modelem zařízení VxRail. Odolává extrémním teplotám, vydrží za provozu rázy až 40 G a funguje v nadmořské výšce až 4500 m.

Přináší IT podporu do okrajových prostředí, kde zvlášť záleží na odolnosti infrastruktury, například při implementaci datových center v odloučených lokalitách, na palubě lodí nebo letadel. VxRail řady D představuje ideální řešení pro výrobní, průmyslová a těžební prostředí, kde jsou fyzikální podmínky technickou překážkou nebo je k dispozici pouze omezený prostor.

VxRail přináší procesory AMD EPYC v jednopaticovém systému přepraveném pro okrajová prostředí 

Nová úsporná řada VxRail E poprvé nabízí procesory AMD EPYC 2. generace. Zákazníkům přináší novou variantu s až 64 vysoce výkonnými jádry a s podporou PCIe 4, kterou lze nasadit v edge lokalitách nebo v datovém centru. Ve spojení s vysoce účinným napájecím zdrojem tyto kompaktní systémy formátu 1U představují ideální volbu pro ty, kdo potřebují vysoce výkonný výpočetní systém v malém provedení pro okrajová prostředí.

Nový systém VxRail E665 – k dispozici s NVMe, plně flashovým nebo hybridním úložištěm – nabízí vysoký výkon na jednopaticové platformě a je ideální pro databáze, nestrukturovaná data, virtuální desktopovou infrastrukturu a HPC aplikace. 

Aktualizace softwaru VxRail podporuje nejnovější vydání systémů VMware a zjednodušuje přechod na vyšší verze

VxRail je jediný HCI systém zkonstruovaný společně se společností VMware. Nabízí hybridní cloudový model, který je jednoduchý na zavedení i správu bez ohledu na to, kde se nachází data a aplikace. 

Cloudová platforma Dell Technologies nabízející VMware Cloud Foundation na zařízení VxRail nyní podporuje konfigurace již od čtyř výpočetních uzlů, takže zákazníci mohou začít s implementací malého rozsahu a postupně ji rozšiřovat. Zákazníci, jako je například dubajský rezort Atlantis, The Palm, mohou využívat hybridní cloudový model až o 47 % levněji, a to v menším rozsahu s možností do budoucna navyšovat výkon a kapacitu podle potřeby. 

Nejnovější verze systémového softwaru VxRail HCI zjednodušuje aktualizace díky předběžným kontrolám kondice systému a cloudové správě a koordinaci. Každý klastr VxRail je tak možné jednoduše spravovat po celý životní cyklus bez ohledu na fyzické umístění. 

Verze s pamětí Intel Optane a grafickými jednotkami NVIDIA podporují datově náročné aplikace

Díky novým vylepšením platformy je možné na zařízeních VxRail provozovat aplikace ještě náročnější na výkon, např. paměťové databáze jako SAP HANA nebo systémy umělé inteligence a strojového učení. Platforma VxRail nyní podporuje:

  • Intel Optane persistant memory, která lépe zachovává integritu dat a vykazuje o 90 % nižší latenci. Tím se VxRail stává prvním plně integrovaným HCI systémem založeným na softwaru VMware, který podporuje plné spektrum technologií Intel Optane pro datová centra, včetně procesorů Intel Xeon Scalable 2. generace, Intel Optane persistant memory a SSD disků Intel Optane. 
  • Grafické jednotky NVIDIA Quadro RTX, které spolupracují s virtuálním GPU softwarem NVIDIA (vGPU), přináší do datového centra vysoký výkon pro akcelerované vykreslování, AI a pokročilé grafické a výpočetní aplikace. Grafické jednotky Quadro RTX a software NVIDIA vGPU pomáhají zákazníkům s využitím řešení VxRail zvýšit produktivitu koncových uživatelů a zefektivnit provoz datových center. 

Dostupnost

VxRail řady D s procesory Intel Xeon Scalable 2. generace a VxRail řady E s procesory AMD EPYC 2. generace, stejně jako nejnovější aktualizace systémového softwaru HCI VxRail a verze s grafickými jednotkami NVIDIA Quadro RTX a Intel Optane persistant jsou již celosvětově k dispozici.

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies pomáhá organizacím a jednotlivcům budovat svoji digitální budoucnost, transformovat způsob, jakým pracují, žijí a hrají. Společnost poskytuje a dodává zákazníkům nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio technologií a služeb, aby dokázali úspěšně konkurovat v dnešní éře dat.