Společnost Western Digital rozšiřuje své vedoucí postavení v oblasti vysokokapacitních podnikových pevných disků a přináší širokou řadu řešení pro datová centra umožňující bezkonkurenčně nízké celkové náklady na vlastnictví

Společnost oznámila celosvětovou dostupnost kapacit 16 TB a 18 TB u pevných disků Ultrastar® a WD Gold™ a ukládací platformy Ultrastar, které jsou určeny pro použití v rozmanitých aplikacích, od velkých dat přes úložiště pro podniky a střední a malé firmy až po softwarově definovaná úložiště a centra hyperscale 

SAN JOSE, Kalifornie/Praha, 8. července 2020 – Společnost Western Digital (NASDAQ: WDC), jejíž neustálé inovace pomáhají organizacím držet krok s rychle rostoucím objemem dat, dnes oznámila, že rozšiřuje své vedoucí postavení v oblasti technologií pevných disků a kapacity a rozšiřuje portfolio řešení pro datová centra. Řada WD Gold využívá inovace z technologické platformy u pevných disků Ultrastar 18 TB a 20 TB a nyní nabízí nové kapacity pevných disků CMR 16 TB a 18 TB. K dispozici je také upgradovaná řada platforem Ultrastar JBOD a hybridní ukládací server Ultrastar využívající pevné disky Ultrastar CMR 16 TB a 18 TB. Schopnost vertikální integrace a široké produktové portfolio umožňují společnosti Western Digital pomáhat zákazníkům plnit požadavky na data, když navrhují své ukládací infrastruktury s cílem zvýšení efektivity a produktivity. 

„Rozšířená řada řešení společnosti Western Digital na bázi pevných disků pro datová centra řeší nejrůznější potřeby zákazníků, což jim umožňuje včas využít cloudových řešení a přechodu OEM zákazníků na 18 TB a dokonce na 20 TB u těch, kteří optimalizují výhody SMR,“ uvedl John Chen, viceprezident společnosti TRENDFOCUS. „Vysokokapacitní podnikové pevné disky budou nadále dominovat na trhu blízkých (nearline) a sekundárních úložišť, protože jednoduše neexistuje žádná jiná nákladově efektivní alternativa pro data v obrovském měřítku. V důsledku toho očekáváme nárůst dodávek pevných disků nearline v řádu exabajtů roční mírou 32,5 % CAGR a do roku 2024 dosažení úrovně 1,9 zettabajtů.“ 

Technologické inovace společnosti Western Digital s pevnými disky Ultrastar 18 TB a 20 TB

Společnost Western Digital pokračuje v inovacích v řadě technických aspektů, jako jsou energetická asistence záznamu, mechanická konstrukce, materiály a technologie záznamu. Pevné disky Ultrastar DC HC650 20 TB s hostitelem spravovaným záznamem SMR a pevné disky Ultrastar DC HC550 CMR 16 TB a 18 TB, které byly oznámeny v září 2019 a momentálně jsou dodávány, jsou první komerční implementací technologie EAMR na trhu. Spolu s řešením HelioSeal společnosti Western Digital pro vynikající energetickou účinnost a mechanickými inovacemi, jako je první použití TSA na trhu, které zvyšuje přesnost polohování hlavy a poskytuje vyšší kapacitu, přinášejí tyto pevné disky špičkovou plošnou hustotu záznamu. Tyto devítiplotnové jednotky rovněž umožňují zákazníkům efektivněji řešit a škálovat jejich prostředí datových center s bezkonkurenčně nízkou hodnotou celkových nákladů na vlastnictví (TCO). 

„Jsme nadšeni, že můžeme testovat nejnovější inovace v oblasti spolehlivosti a kapacity u 18TB pevných disků Ultrastar. Těšíme se, až dobře poznáme technologie, které našim zákazníkům přinášejí významnou hodnotu,“ uvedl Joe Carvalho, viceprezident divize Infrastructure Engineering společnosti Datto, předního světového poskytovatele cloudových softwarových a technologických řešení dodávaných prostřednictvím poskytovatelů řízených služeb (MSP). 

Rozšíření řady WD Gold o nové pevné disky podnikové třídy o kapacitě 16 TB a 18 TB 

Po nedávném oznámení dostupnosti disků SSD WD Gold NVMe společnost Western Digital opět rozšiřuje svou řadu disků WD Gold pro zákazníky v distribučním kanálu o modely pevných disků CMR s kapacitami 16 TB a 18 TB. Nové pevné disky WD Gold CMR, které jsou nyní k dispozici a mají pětiletou omezenou záruku, jsou určeny pro použití v podnikových serverových a ukládacích systémech a jsou speciálně konstruovány pro intenzivní pracovní zatížení a širokou škálu aplikací velkých dat.

S hodnotou až 2,5 milionu hodin MTBF poskytují pevné disky WD Gold vyšší úroveň spolehlivosti a odolnosti a technologii ochrany proti vibracím pro lepší a konzistentní výkon. Pevné disky WD Gold jsou navrženy tak, aby zvládly pracovní zatížení až 550 TB ročně, což patří k nejvyšším hodnotám mezi 3,5palcovými pevnými disky. Nové disky WD Gold také využívají technologii HelioSeal společnosti Western Digital, která umožňuje vysoké kapacity při nízké spotřebě energie.

Platformy a ukládací servery Ultrastar jsou nyní k dispozici s pevnými disky 16 TB a 18 TB Ultrastar CMR 

Dnes byly rovněž oznámeny ukládací platformy typu JBOD Western Digital Ultrastar Data60 a Data102 a ukládací server Serv60+8, které nyní využívají firemní pevné disky podnikové třídy Ultrastar DC HC550 CMR o kapacitách 16 TB a 18 TB. Tyto nové platformy s kapacitou až 1 836 PB ve skříni o výšce 4U jsou k dispozici již nyní a je na ně poskytována pětiletá omezená záruka. Očekává se, že příští čtvrtletí budou následovat platformy Ultrastar vybavené pevnými disky Ultrastar DC HC650 20 TB SMR.

Ultrastar Data60 a Data102 jsou klíčovými prvky segregovaného úložiště a infrastruktury SDS nové generace. Ultrastar Serv60+8 je vysokokapacitní hybridní ukládací server s výpočetní součástí. Tyto platformy Ultrastar řeší náročné potřeby velkých podnikových zákazníků, výrobců OEM, poskytovatelů cloudových služeb a integrátorů, kteří vyžadují řešení s vysokou ukládací hustotou, sdílenými pevnými disky nebo hybridní úložiště. Data60 a Data102 poskytují flexibilitu pro specifikování kombinací HDD a SSD s až 24 sloty pro jednotky konfigurovanými s disky SSD, zatímco Serv60+8 nabízí výběr procesorů, paměti a jednotek. To vše umožňuje organizacím dosáhnout rovnováhy mezi kapacitou, výkonem a náklady.

S využitím svých znalostí charakteristik a systémů pevných disků společnost Western Digital v rámci těchto platforem implementovala dvě inovace designu pro zvýšení spolehlivosti dat. Patentovaná technologie IsoVibe™ společnosti Western Digital pomáhá zajistit konzistentní výkon i při velkém pracovním zatížení. Inovativní technologie ArcticFlow™ společnosti Western Digital pro zónové chlazení navíc umožňuje diskům pracovat při nižších a konzistentnějších teplotách než běžné systémy, což přináší snížení otáček ventilátorů, snížení vibrací, nižší spotřebu energie, tišší provoz a ve výsledku i vyšší spolehlivost. Kombinace technologií IsoVibe a ArcticFlow prokazatelně snižuje počet vrácených pevných disků o 62 % ve srovnání s předchozí generací platforem společnosti Western Digital.1

„Díky těmto dvěma funkcím – IsoVibe a ArcticFlow – se společnosti Western Digital podařilo zapracovat své rozsáhlé znalosti z oblasti pevných disků do těchto platforem, aby jim pomohla optimálně fungovat v provozu. Každá moderní IT organizace musí při posuzování hardwaru úložiště brát tyto inovace v úvahu. Něco tak zdánlivě nenápadného, jako je platforma pevných disků, může organizacím pomoci snížit skryté náklady na ukládání dat,“ uvedl Scott Sinclair, hlavní analytik společnosti ESG. 

„Poskytovatelé cloudových služeb a systémoví integrátoři dnes mají jednu věc společnou: všichni vyžadují vícevrstvou strategii ukládání, která využívá řadu technologií ke zvládání exploze cenných dat a šíře pracovních zátížení. Na rozdíl od jiných dodavatelů v této sféře společnost Western Digital vyvíjí, vyrábí a prodává paměti NAND, disky SSD, HDD a platformy,“ uvedl Yusuf Jamal, senior viceprezident divize Devices and Platforms společnosti Western Digital. „Hloubka a šíře našeho portfolia pro datová centra nám umožňuje poskytovat ty správné inovace ve správný čas, abychom pomohli všem našim zákazníkům pro datová centra – od zákazníků cloudových technologií hyperscale po podniky a malé a střední firmy – vyřešit jejich nejdůležitější výzvy v oblasti datové infrastruktury.“

Společnost Western Digital neustále inovuje a posouvá hranice vědy a technologií tak, aby poskytovala produkty, které umožňují vyšší efektivitu a produktivitu datové infrastruktury s nejlepší hodnotou celkových nákladů na vlastnictví ve své třídě. Její široké portfolio produktů pro datová centra zahrnuje řadu pevných disků Ultrastar  a SSD disků Ultrastar; pevné disky WD Gold a SSD disky WD Gold; otevřenou skládatelnou infrastrukturu OpenFlex NVMe-oF™; ukládací platformy Ultrastar; řadiče RapidFlex™ NVMe-oF a Ultrastar Memory Extension Drive. Společnost Western Digital rovněž podporuje otevřenou iniciativu Zoned Storage na bázi standardů vycházející ze synergií pevných disků SMR a SSD disků ZNS, které umožňují datovým centrům efektivně škálovat.

Zůstaňte ve spojení s Western Digital:

Twitter, LinkedIn, Blog, Facebook, YouTube 

Zdroje

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

1 Na základě pozorovaných údajů o vracení pevných disků. Tato informace nemění specifikace produktu a nepředstavuje záruku.

Jeden terabajt (TB) se rovná jednom bilionu bajtů a jeden petabajt (PB) se rovná tisíci terabajtů. Skutečná uživatelská kapacita se může lišit v závislosti na operačním prostředí.