Závody WTCR živě: Sport1 přináší akční podívanou

V Praze, 9. července 2020 – Světový šampionát FIA WTCR našel nový domov. Díky dohodě  mezi promotérem WTCR Eurosport Events a sportovním kanálem Sport1 zakotví po minimálně další dva roky v Maďarsku.

Sport1 poskytne WTCR obrovskou fanouškovskou základnu a příležitost pro široký mediální zásah. Tento sportovní televizní kanál je se svým sestrským kanálem Sport2 dostupný i v Čechách a na Slovensku. 

Maďarsko a Slovensko budou v roce 2020 hostit závody WTCR. Zde se zvýšený zájem fanoušků očekává také proto,  že z těchto zemí  pocházejí vítězové závodu WTCR. Konkrétně jsou to Slovák Mato Homola a jeden z nejznámějších sportovců v Maďarsku Norbert Michelisz, který získal titul WTCR v roce 2019.  

Sport1 odvysílá všechny závody WTCR živě, zároveň poskytne také pravidelný přehled nejdůležitějších událostí šampionátu. Partnerská dohoda mezi Sport1 a Eurosport Events platí pro sezónu 2020 a 2021 s možností prodloužení na navazující sezónu 2022. Podobná spolupráce by se měla uskutečnit i v rámci závodů elektrických vozů Pure ETCR.

Ředitel Eurosport Events a promotér WTCR François Ribeiro říká: “Jsou to skutečně skvělé zprávy pro WTCR a jeho fanoušky. Dosavadní spolupráce s MTVA byla skvělá a touto cestou bychom jim chtěli poděkovat,ale teď se těšíme na spolupráci se Sport1 a příležitost nabídnout jejich divákům akcí nabité závody. Ve WTCR je spousta maďarských talentů a zároveň s tím, že Maďarsko a Slovensko budou hostit závody se partnerství se Sport1 skvěle hodí.” 

“Jsme hrdí, že můžeme vysílat tento velkolepý seriál se závody konanými i v našem regionu (Slovensko, Maďarsko, Rakousko) za účasti místních závodníků. V posledních čtyřech letech nám závody Formule 1 potvrdily, jak důležité a oblíbené jsou motoristické sporty v Čechách a na Slovensku. Milovníci motosportů jistě ocení, že o víkendech najdou FIA WTCR a F1 na stejném kanálu,” dodává Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks.

V případě dosažení souladu s mimořádnými opatřeními vlád jednotlivých zemí se závody WTCR uskuteční dle následujícího plánu: 

Závod WTCR Rakousko (Salzburgring 12. – 13. září)

Závod WTCR Německo (Nürburgring Nordschleife 24. – 26. září)

Závod WTCR Slovensko (Slovakia Ring 10. – 11. října)

Závod WTCR Maďarsko (Hungaroring 17. – 18. října)

Závod WTCR Španělsko (MotorLand Aragón 31. října – 1. listopadu)

Závod WTCR Itálie (Adria International Raceway 14. – 15. listopadu)


O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy.  Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.