Model Nokia 5.3, který posouvá fotografické schopnosti v cenově dostupném segmentu, míří na český trh

Praha, 13. července 2020 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila dostupnost modelu Nokia 5.3 na českém trhu. Ten nabídne skvělé fotografické schopnosti díky čtyřem fotoaparátům na zadní straně, procesor Qualcomm Snapdragon 665 a dvoudenní výdrž na jedno nabití. Fotografy potěší přítomnost AI, která napomůže zachytit skvělé snímky během velmi slunečných dní, ale také během nocí za pomoci funkce Night mode. Širokoúhlý režim se postará o skvělé fotografie v místech, kde už není možné udělat krok dozadu. Makro režimu pak neuniknou ani ty nejmenší detaily. 

Velká obrazovka a skvělá výdrž baterie

Nokia 5.3 je jako stvořena pro sledování filmů a seriálů díky pohlcující 6,55palcové obrazovce. Ta přijde vhod také hráčům, kteří se budou moci spolehnout na procesor Snapdragon 665 od společnosti Qualcomm – ten se navíc v telefonech Nokia objeví vůbec poprvé. 

Důležitým faktorem je také výdrž baterie. Kapacita baterie 4000mAh a funkce Adaptive Battery zajistí až dvoudenní výdrž na jedno nabití, takže není nutné neustále vyhledávat nabíječku.

Čtyři fotoaparáty s AI pro skvělý snímek v každé situaci 

Nokia 5.3 je prvním modelem série Nokia 5, který se může pyšnit čtyřmi fotoaparáty na zadní straně. Hlavní 13MP fotoaparát ve spolupráci s AI poskytne skvělé snímky v každé situaci.  Širokoúhlý fotoaparát se pak postará o širší záběr a makro fotoaparát o detailní snímky z krátké vzdálenosti. Možnosti focení rozšíří také noční režim a režim pro portrétní fotografie s bokeh efektem. 

Skandinávský design a čistý Android

Robustní zpracování ještě nikdy nevypadalo tak skvěle. Přední stranu, kterou z velké části tvoří displej, doplňuje zadní kryt z odolného kompozitu. Ten je navržen tak, aby odkazoval na zemi tisíci jezer. 

Nokia 5.3 bude stále lepší a lepší díky čistému OS Android, který se může těšit dvěma letům hlavních aktualizací systému a třem letům bezpečnostních aktualizací. Telefon je navíc připraven na budoucí Android 11.

Cena a dostupnost

Nokia 5.3 bude dostupná u vybraných prodejců ve verzi s 4GB RAM a 64GB úložištěm v barevné variantě Cyan za doporučenou cenu 5 399 Kč.  

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státech a dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.