Společnost Tech Data plánuje investovat zhruba 750 milionů dolarů do urychlení digitální transformace

Po právě dokončené akvizici firmy Tech Data sesterskými společnosti skupiny Apollo, chce firma Tech Data v následujících pěti letech významně investovat

CLEARWATER, Florida, 30. června, 2020 – Po právě dokončené akvizici společnosti Tech Data ze strany sesterských firem skupiny Apollo Global Management, dnes firma Tech Data (dále jen “společnost nebo firma”) oznámila, že hodlá v následujících pěti letech investovat částku zhruba 750 milionů dolarů do urychlení digitální transformace. Tato investice je naplněním strategie firmy Tech Data v oblasti urychlování zavádění technologických inovací a pomůže podnikům v celém odvětví podstatně zkvalitnit své služby a stát se mnohem pružnějšími.

“Akvizice společnosti Tech Data fondy skupiny Apollo je důležitým mezníkem a díky tomu, že máme podporu skupiny Apollo pro naší investiční strategii i do dalších let, můžeme se i nadále zaměřovat na vytváření dlouhodobých hodnot,” řekl Rich Hume, generální ředitel firmy Tech Data. “Pokračujeme v naplňování naší strategie a chceme naší společnost přetvořit ve firmu, která bude definovat nové provozní a kulturní normy a standardy v našem průmyslovém oboru. Věříme, že skupina Apollo pro nás bude cenným partnerem v naplňování této strategie a pomůže nám uvádět na trh technologické produkty a řešení, které svět potřebuje k tomu, aby se propojil, rostl a posouval kupředu.”

Iniciativy společnosti Tech Data v oblasti digitální transformace se zaměřují na špičkovou automatizaci, platformy a analytické nástroje, které firmě umožní být pružnější a rychleji reagovat na neustále se měnící potřeby svých zákazníků. Součástí programu je vybudování škálovatelné digitální obchodní platformy a cloudového tržiště, jejichž cílem je podpořit ambiciózní růstové plány firmy Tech Data a nabídnout také lepší technologické služby v době nových způsobů prodeje a změny chování spotřebitelů.

“Společnost Apollo se domnívá, že platforma firmy Tech Data je silnou platformou pro další růst a diverzifikaci a budeme podporovat investice, které tuto vizi naplňují,” řekl Robert Kalsow-Ramos, partner ve skupině Apollo pro investice. “Tato investice v následujících pěti letech pomůže zajistit, aby firma měla dostatečné zdroje ke spuštění odvážného digitálního aktivačního a inovačního programu, který promění způsob, jakým slouží partnerům a zaměstnancům. ”

O společnosti Tech Data 

Tech Data spojuje svět s pomocí technologií. Naše rozsáhlé portfolio produktů, služeb a řešení, špičkové dovednosti a zkušenost s technologiemi nové generace, umožňují našim partnerům uvádět na trh produkty a řešení, která svět potřebuje k tomu, aby se propojil, rostl a směřoval kupředu. Společnost Tech Data je na 90. místě žebříčku Fortune 500® a časopis Fortune jí jmenoval nejobdivovanější firmou na světě, a to již 11 let za sebou. Více informací najdete na webových stránkách www.techdata.com nebo nás sledujte na sociálních sítích TwitterLinkedInFacebook a Instagram.