Nová řada 1-Chip DLP projektorů Panasonic je ideální pro muzea a výstavní prostory

Série PT-RZ990 je řada laserových 1-Chip DLP projektorů, které poskytují výrazné barvy v kompaktním, bezúdržbovém a flexibilním systému.

Praha, 20. července 2020 – Společnost Panasonic oznámila uvedení nové řady 1-Chip DLP laserových projektorů, které přinášejí jas a flexibilitu. Nové projektory se díky kompaktnímu a bezúdržbovému provedení hodí pro výstavní prostory. Řada PT-RZ990 zahrnuje čtyři různé projektory s rozlišením až 10 000 lm (uprostřed) a rozlišením WUXGA a bude k dispozici v celé Evropě od srpna 2020.

Vytváření působivých projekcí v muzeích a výstavních prostorech může být náročné z důvodu jasného světla a velkých otevřených ploch v jejich interiérech. Řadě PT-RZ990 se v tomto prostředí daří díky vysokému jasu v kombinaci s výraznými a živými barvami díky nové zobrazovací technologii 1-Chip DLPTM a harmonizéru Panasonic Quartet Color. Harmonizér je nová technologie barevných kruhů s optimalizovanou optickou konstrukcí, která přesně moduluje výstup světelného zdroje podle požadavků na barvu a poskytuje mimořádně realistický obraz. Snímky jsou automaticky upravovány za jasného světla pomocí technologie Panasonic Premium System Daylight View 3. Tato technologie zajistí, že obraz bude vidět co nejlépe bez ohledu na úroveň osvětlení.

Řada projektorů PT-RZ990 přináší působivější zážitek také při promítání na více obrazovkách zároveň. Technologie Chip DLPTM poskytuje vynikající jednotnost mezi sousedními obrazovkami. 

Snadná instalace a integrace

Nová řada se snadno instaluje pomocí inteligentního ovládání projektoru. To umožňuje ovládání funkcí, jako je nastavení objektivu, přepínání vstupu, sledování stavu a automatické ostření z chytrého telefonu.

Projektory podporují nekomprimovaný vstup signálu 4K/60p prostřednictvím konektorů HDMI® nebo DIGITAL LINK pro snadnou integraci. Oddělené konektory DIGITAL LINK LAN a HDBase-TTM uvolňují vedení DIGITAL LINK pro přenos videa přes kabel až do 150 metrů (492 stop).

Nové kreativní možnosti

Řada 11 volitelných objektivů pokrývající velký rozsah projekční vzdálenosti od 0,280:1 do 8,58:1 nabízí nové kreativní možnosti. Kompatibilní čočky zahrnují objektiv ET-DLE020 Ultra-Short-Throw Zoom, první objektiv na světě s nulovým offsetem UST se zoomem a posunem V/H pro instalaci v úzkých prostorech.

Technici mohou rychle zajistit projekci bez zkreslení pomocí vestavěné geometrické úpravy s korekcí mřížky, což umožňuje změnit tvar nebo provést geometrické úpravy oblasti obrazu. Geometrickou funkčnost lze dále vylepšit pomocí souprav ET-UK20 a CUK10 společnosti Panasonic.

Spolehlivý i v náročných podmínkách

Spolehlivost je pro projektory často instalované v obtížně přístupných místech kritickým faktorem. Tato řada je zkonstruována tak, aby bez údržby spolehlivě fungovala 20 000 hodin s trvalým jasem a jednotným podáním barev díky optickému zařízení odolnému proti prachu, které je nejlepší na trhu. Prezentace obrazu je vždy udržována s redundančním obvodem minimalizujícím ztrátu jednotného podání jasu a barev v nepravděpodobném případě selhání diody. Projektory lze nakonfigurovat tak, aby okamžitě přepínaly na záložní vstupní signál, pokud by byl primární signál přerušen.

„Díky této řadě projektorů mohou muzea a výstavní prostory poskytovat jasnější, odvážnější a působivější barevné promítání. Využívá naše nejnovější inovativní barevné technologie spolu s možností vstupu 4K pro spolehlivou řadu produktů,“ řekl Thomas Vertommen, evropský produktový manažer Panasonic Business. „Díky této rozšířené řadě zařízení je Panasonic připraven na to, aby jeho 1-Chip DLP projektory byly i nadále v čele tohoto odvětví.“

Další informace o čtyřech různých modelech projektorů v řadě (PT-RZ990) naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/pt-rz990

Fotografie projektorů naleznete ZDE.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/visual-system-solutions-3