Automobilist pokračuje v navazování strategických partnerství s významnými hráči světa motosportu. Nově spolupracuje s WRC

Praha, 22. července 2020 – Spojení značky Automobilist a mistrovství světa v rallye WRC (World Rally Championship), které pořádá Mezinárodní automobilová federace FIA, se bude prohlubovat s blížícím se padesátým výročím šampionátu v roce 2022. 

Už teď jsou pro všechny fanoušky automobilových soutěží k mání inovované designové plakáty z portfolia Automobilistu. První, se siluetou Pettera Solberga, oslavuje mistrovský triumf norského pilota v roce 2003; druhý vyobrazuje slavný speciál Lancia Stratos HF, který v sedmdesátých letech minulého století doslova opanoval světové rallye. Koncem letošního roku přijde Automobilist s novým plakátem coby upoutávkou na kulaté jubileum šampionátu – podrobnosti o něm zatím podléhají přísnému utajení, zmínit lze jen to, že grafika vzdá hold nabroušeným strojům, které se v minulosti proháněly po světových rychlostních zkouškách.

„Automobilist patří mezi přední tvůrce exkluzivních uměleckých děl s motivy motoristického sportu. Jeho tvorbu s tematikou rallye už jsme měli možnost vidět například v podobě ikonické Lancie Stratos nebo krásného obrazu na počest triumfu Pettera Solberga v mistrovství světa v roce 2003. Oceňujeme puntičkářskou pečlivost a detaily jejich tisků a s napětím očekáváme, jak budou vypadat další plakáty na téma WRC v budoucnu – jak se bude blížit jubilejní padesátý ročník v sezoně 2022,“ říká Oliver Ciesta, výkonný ředitel a promotér WRC.

V paletě uměleckých tisků Automobilistu už se objevilo několik motoristických soutěží – například formule 1, vytrvalostní závod 24 hodin Le Mans, Targa Florio či dokonce závody na okruhu v Indianapolisu. Letos v květnu studio vydalo sběratelskou edici plakátů u příležitosti sedmdesátiletého výročí seriálu formule 1.

„Nového partnerství s WRC si obzvlášť ceníme, neboť v rallye se dokonale ztělesňuje náboj dobrodružství, o nějž usilujeme i ve svých dílech. Různorodost povrchů, na nichž se závody jezdí, se bezesporu stane inspirací pro zajímavé plakáty. Těšíme se, že fanouškům rallye dokážeme přinést neotřelý a jedinečný pohled na jejich oblíbený sport, který už za dva roky oslaví neuvěřitelnou padesátku,“ komentuje partnerství Pavel Turek, CEO Automobilist.

Umělecké tisky z dílen Automobilistu oživují slavné okamžiky historie automobilismu a motosportu, zachycují neopakovatelné a významné chvíle ze závodních tratí a skládají poklonu velkolepé historii motoristických klání.

Více o Automobilist

Automobilist tvoří tým kreativních umělců a digitálních řemeslníků, kteří jsou v první řadě automobilovými nadšenci. Baví je oživovat ikonické motoristické okamžiky a za pomocí nejmodernějších technologií vytvářet umělecká díla, která mají svůj příběh a duši. Hnacím motorem Automobilist je partnerství s legendárními značkami a osobnostmi, jako jsou například Ferrari, McLaren, Maserati, organizátor závodů Formule 1 sir Jackie Stewart, David Coulthard, Mick Doohan a mnoho dalších. Automobilist dnes své umělecké výtvory prodává zákazníkům v osmdesáti zemích světa. Hlavní vizí zakladatelů je totiž vytvořit platformu pro všechny automobilové fanoušky, kteří na jednom místě najdou vše, co s motorismem souvisí.