Kam s obalem? Rohlík radí spotřebitelům, jak správně třídit obaly výrobků vlastní řady BEZ KOMPROMISU

/29. července 2020/ Sortiment 140 produktů vlastní řady Rohlik.cz BEZ KOMPROMISU nabízíme v obalech šetrných k životnímu prostředí. U těchto produktů jsme zavedli návod pro zákazníky Kam s obalem?, kde jim poskytujeme jednak informace o materiálu obalu               a dále doporučení, jak a kam nejlépe obal či jeho části třídit.

Například u vajec uvádíme, že se jedná o krabičku z nasávané kartonáže (recyklovaný papír) a etiketa je též papírová. Pokud není obal znečištěný, patří celý do modrého kontejneru.           Se samotným obalem je to tak, že krabička je plně recyklovatelná, kompostovatelná a snadno biologicky odbouratelná. Při výrobě nasávané kartonáže se nepoužívají žádné toxické látky, tento materiál je elektricky neutrální, neprodukuje elektrostatický náboj.

Petra Roulland, která je za vlastní řadu v Rohlíku zodpovědná, k obalům uvádí:
„Průběžně snižujeme velikost obalu s cílem snížit spotřebu materiálu. Pro snazší recyklaci minimalizujeme počet barev na etiketách a zároveň používáme soutisk barev. Ve většině případů používáme samolepící etikety z ‚Crush range eko materiálu‘, který se vyrábí ze 100% obnovitelných zdrojů. Jsme průkopníci ve využití těchto etiket.“ David Hošek, Technical Sales Specialist ze společnosti Avery Dennison potvrzuje: „Společnost Rohlik.cz je jediná, kdo v ČR začal etikety v praxi pro produkty vlastní značky aplikovat. Jsme rádi, že konečně máme díky Rohlíku možnost přejít z odborných diskusí ke konkrétní realizaci“. 

Další aktivity Rohlik.cz, které pomáhají zákazníkům šetřit životní prostředí:

V samostatné sekci v našem online supermarketu Zachraň jídlo nabízíme zákazníkům nákup potravin s blízkou expirací za výrazně nižší ceny. Zákazníci tak mají možnost 

pomoci minimalizovat plýtvání potravinami a s oblibou v této sekci svůj nákup dokončují. V Rohlíku vyhazujeme 4x méně jídla než běžné řetězce. 

Díky symbolu zeleného lístečku u volných časových slotů se může zákazník přidat se svým nákupem „k sousedovi“, čímž se rozumí adresa, ze které si objednal jiný zákazník v blízkém okolí. Podpoří tak efektivnější a šetrnější rozvážku. Nákupy z okolí, spojte se!

Naše rohlíkovská flotila čítá 344 aut (286 Praha, 63 Brno) a celá jezdí na CNG pohon. Jedno auto rozveze až 11 nákupů najednou a do roku 2025 plánujeme mít celou flotilu elektrifikovanou. Aktuálně testujeme 4 elektroauta v Praze a v Ostravě a každé z nich dokáže odvést nákup až 40 zákazníkům při jedné cestě a přitom má nulové emise. Jezdíme na zelenou!

Ekologický nákup ve vratných obalech Otoč obal zahrnuje mléčný a trvanlivý sortiment, alternativy mléčných výrobků, drogerii, potravu pro domácí mazlíčky a část produktů z vlastní řady BEZ KOMPROMISU.

Stále se snažíme snižovat počet papírových tašek. Každá Rohlík taška má navíc certifikát, který zaručuje, že při její výrobě nedošlo k drancování lesů. Není papír jako papír.

Více o vlastní řadě sortimentu Rohlik.cz BEZ KOMPROMISU:

V Rohlíku milujeme dobré jídlo a děláme všechno pro to, abychom
na stůl české veřejnosti dostali to nejlepší, co se v Česku vyrobí. Spojili jsme síly s oblíbenými výrobci a dodavateli a nabízíme našim zákazníkům opravdu nekompromisní značku vlastních potravin Rohlík BEZ KOMPROMISU. Aktuálně zahrnuje 140 produktů napříč kategoriemi – od mléčných výrobků, přes uzeniny, šokově zchlazená jídla z vyhlášených restaurací, tak i trvanlivý sortiment. A průběžně vlastní řadu doplňujeme tak, abychom měli několik výrobků v každé produktové kategorii