O akcie eMan je na burze velký zájem. Rekordní počet investorů podalo objednávky již na 83 procent akcií

Čeští vývojáři eMan mají za sebou úspěšný první týden veřejné nabídky akcií na trhu START pražské burzy. K 25. srpnu dosahuje množství objednávek 83 procent celkové emise. V knize objednávek svítí prvních 141 nákupních pokynů na celkem 756 tisíc kusů akcií v hodnotě 38,6 milionu korun. Průměrná velikost objednávky je tak zhruba 273 tisíc korun. eMan tak má našlápnuto stát se další úspěšnou emisí na trhu START určeném pro české malé a střední podniky.

Praha, Česká republika, 26. srpna 2020 – Firma potenciálním investorům nabízí až 47procentní podíl, tj. až 914 tisíc kusů akcií. Cena se pohybuje v rozmezí 51 až 56 korun za akcii. Zájemci by si tak měli pospíšit, protože úpis akcií končí 31. srpna ve 12 hodin. Příležitost k nákupu mají i drobní investoři. Minimální investice je totiž stanovena na zhruba 25 tisíc korun.

„Velký zájem o naše akcie nás mile překvapil. Velmi rychle se blížíme k dosažení našich cílů, protože každý den evidujeme nové zájemce, kteří o naší emisi uvažují. Právě nyní je nejlepší příležitost pro menší akcionáře, kteří nedisponují velkými obnosy peněz, a rádi by své finance dobře zhodnotili,” informuje spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti eMan Jiří Horyna.

Doposud úspěšný průběh IPO těší i ředitele burzy Petra Koblice. „Velký zájem o úpis akcií společnosti eMan je důkazem toho, že technologické firmy mají na burze své jasné místo. Je jen otázkou času, kdy se objeví další podobná příležitost k zajímavé investici prostřednictvím burzy START,“ dodává Koblic. 

Veškeré informace pro investory jsou dostupné na adrese: www.eman.cz/investori.

O společnosti eMan 

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetiky a služeb. Mezi její klienty patří například Škoda Auto, Honeywell, Edenred, E.ON, ČSOB, Allianz, Generali Česká pojišťovna nebo MND. Řešení vyvinutá eManem získala celou řadu ocenění, jako např. Mobilní aplikace roku, Internet Effectiveness Awards, WebTop100, IT projekt roku nebo Zlatá koruna. V roce 2018 odkoupili původní zakladatelé 60 % podíl na společnosti od Jablotronu, který do společnosti vstoupil v roce 2016. Hodnota transakce se pohybovala v řádech vyšších desítek milionů korun. eMan je v současné době většinově vlastněn svými zakladateli, kteří zároveň zastávají pozice ve výkonném managementu. Firma dnes operuje nejen v Česku, ale i po celé Evropě a v severní Americe. Tržby společnosti vzrostly v roce 2019 na 168 milionů korun. Celkem zaměstnává bezmála 120 lidí.

O trhu START 

Trh START spustila Burza cenných papírů Praha v roce 2017. START je trhem pro menší inovativní společnosti s hodnotou od velikosti 25 mil. Kč, které chtějí získat nový kapitál, případně jejichž majitelé chtějí částečně nebo zcela ze stávajícího podnikání vystoupit. START nepřináší možnosti jen emitentům, ale i investorům. Zaměřuje se zejména na profesionální investory, kteří se chtějí stát akcionáři i partnery úspěšných společností nabízených na trhu. Mezi již obchodované společnosti na trhu START patří například výrobce specializované obuvi Prabos plus a.s. či zpracovatel kůží KARO INVEST, a.s., který zde v loňském roce získal na svůj rozvoj 40 milionů korun. 

O skupině STARTEEPO 

STARTEEPO je finanční skupina zaměřená na poradenství v oblasti financování českých malých a středních podniků. Od svého založení v roce 2017 pomohla získat firmám již téměř 1 miliardu korun. STARTEEPO také provozuje vlastní investiční fond NEW AGE FUND, zaměřený na etické investice do nové ekonomiky, a fond CZEGG VENTURES, který se zaměřuje na investice do českých malých a středních podniků rodinného typu. Zakladatel společnosti František Bostl se v roce 2020 umístil v prestižním žebříčku Forbes 30pod30.