Samsung představuje laserový projektor s krátkou projekční vzdáleností: The Premiere

Modely LSP9T a LSP7T udělají z domácnosti regulérní kino  

Soul, Korea 2. září 2020 – Společnost Samsung Electronics dnes na virtuální konferenci Life Unstoppable představila nový laserový projektor s krátkou projekční vzdáleností a rozlišením 4K, s názvem The Premiere. Díky němu si každý může užít zážitek jako v opravdovém kině, a přitom neopustit pohodlí vlastního obýváku – a ani k tomu nepotřebuje televizi. Model Premiere je novým přírůstkem do úspěšné řady lifestových produktů značky Samsung. 

Samsung začne model Premiere prodávat po celém světě v následujících měsících – napřed v USA, Evropě a Koreji, pak i v dalších regionech. O případné dostupnosti v Česku a na Slovensku se zatím nerozhodlo.

Model Premiere bude k dispozici ve verzích s maximální úhlopříčkou 120 a 130 palců (305 a 330 cm) s označením LSP9T a LSP7T, v obou případech s laserovou technologií a rozlišením 4K. Premiere LSP9T je první projektor s podporou HDR10+ a technologií trojího laseru, výsledkem je převratný kontrast s maximálním jasem 2800 ANSI lumenů. Oba modely podporují režim Filmmaker, v němž obraz odpovídá původním představám autorů. Do výbavy inteligentního projektoru patří i platforma Samsung Smart TV, díky níž bude možné bez problémů streamovat video z většiny partnerských služeb. K dispozici je i připojení k mobilním zařízením pomocí technologie Tap View a mirroringu.

Projektor Premiere bude k dispozici v kompaktním, prostorově úsporném provedení, takže se bude hodit do všech typů obývacích pokojů. Má mimořádně krátkou projekční vzdálenost, a tudíž ho lze postavit až skoro ke zdi, na kterou promítá. Mezi další přednosti patří snadné nastavení a také moderní látková povrchová úprava. O kvalitní zvuk se stará výkonný vestavěný basový woofer, k dispozici je i podpora prostorového zvuku Acoustic Beam, takže se zážitek „jako z kina“ ještě zesiluje. V menších místnostech tak vůbec není nutné investovat do další zvukové aparatury. 

„V minulých měsících trávili lidé mnohem víc času ve svých domovech a každodenní život se měnil před očima. Televize se staly centrem domácí zábavy, partnerem při cvičení i v práci a zdrojem informací,“ říká Jongsuk Chu, výkonný viceprezident divize vizuálních displejů Samsung Electronics. „Model Premiere přináší do domácích kin velké změny se svým novým kompaktním provedením, rozlišením 4K a skvělým zvukem. Hodí se i do menších pokojů a lze ho použít prakticky při jakékoli domácí činnosti.“ 

Své portfolio televizorů určených k modernímu životnímu stylu vytváří Samsung od roku 2016, kdy představil model The Serif. Od té doby do něj přibyla mimo jiné úspěšná řada televizí The Frame, The Sero a The Terrace. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.